תשובה אחת
במהלך ההריון, ובעיקר בתחילתו, ייתכנו תופעות של בחילות. בכדי לעזור למנוע מצבים אלו, או לחלופין להקל עליהם יש להקפיד לשמור על רמת סוכר מאוזנת בגוף וכן על אכילה מרווחת מספיק לאורך כל שעות היום. יהיו מקרים בהם עדיף יהיה לוותר על 3 הארוחות המסורתיות ולעבור לאכילה לפי הצורך, הרעב או אפילו ההבנה. כדאי יהיה לפזר את הארוחות לאורכו של היום ובמנות קטנות יותר. כך תדאג האישה שכמעט תמיד יהיה משהו בקיבתה, ולא יהיה רצון למזון ותחושה של בחילות או צרבות וכן רמת הסוכר תישאר בטווח המתאים ולא יהיו מצבים של נפילות סוכר למיניהן.
כדאי שהמזונות יהיו מורכבים מפחמימות מורכבות, העוזרות לספק אנרגיה ליותר זמן לעומת פחמימות פשוטות שמעלות מהר את רמת הסוכר בדם וכך גם מורידות אותה מהר.
כדאי ומומלץ גם לאכול בבוקר משהו פחמימתי. זו לא חייבת להיות ארוחה גדולה וכאן דווקא ישנה חשיבות מרובה למשהו קטן יחסית, כמו טוסט או קרקר. אלו יעזרו לספוח את החומציות של הקיבה, במיוחד בבוקר לאחר "צום" הלילה. מנהג זה יכול לסייע במיתון או במניעת תחושות הבחילות בבוקר.
יש להקפיד על שתייה מרובה, במיוחד אם ישנן הקאות, מאחר ודרך ההקאות אובדים לגוף נוזלים רבים ביותר.
למרות שההקאות עלולות לגרום לאישה חוסר חשק לאכול, יש להמשיך בכ"ז לאכול, גם אם זה רק במנות קטנות ומצומצמות ורק דברים אחדים, שכן העובר וגוף האישה גם יחד צריכים להמשיך לקבל הזנה גם בזמן זה. וגם אם סל המזונות האפשריים עקב המצב הזה הוא מאד מצומצם, זה בסדר, יש להמשיך עם אותם מזונות אפשריים (מבחינת טעמה של האישה) ולא לשעות לדברי אנשים וספרים שונים הממליצים דווקא על מזונות מסוימים.
הדבר החשוב ביותר לאישה הוא ללמוד לפתח הקשבה לצורכי גופה השונים והמשתנים ולתת אמון מלא ביכולתו של הגוף לכוונה עפ"י צרכיו.
ורד לב- נטורופתית N.D
באותו הנושא: