3 תשובות
אני לא עובדת בתחום, אבל יש לי נכות נפשית ואני מקבלת ביטוח לאומי לצמיתות. בהתחלה קיבלתי קצבה זמנית ובשנים שאחרי, בועדות של ביטוח לאומי להמשך בירור העניין, הם ראו שאני עדיין בטיפול פסיכיאטרי - נמצאת במעקב, לוקחת תרופות - הם אישרו לי את הקיצבה לצמיתות.
את צריכה לפנות לכמה גורמים כדי לקבל תשובות:
1. אם את לא מקבלת קיצבה בכלל, אז את צריכה לפנות לביטוח לאומי ישירות או דרך עובדת סוציאלית כדי לבקש קיצבה. את תקבלי זימון לועדה שתבחן את העניין. אם יש לך כבר קיצבה אז בועדה הבאה שיבחן את הזכאות שלך לקיצבה, תגידי אם את עדיין מטופלת ואיזה טיפול את לוקחת שמצדיק את אישור הקיצבה לצמיתות. כדאי להביא סיכומי מחלה מרופאים מטפלים או מבתי חולים שטיפלו בך.
2. כדאי לפנות לביטוח לאומי למחלקת נכות כללית. למחלקת נכות כללית צריך לתאם פגישה אישית. מתקשרים למוקד 6050* ומתאמים פגישה בסניף ביטוח לאומי שקרוב למקום המגורים שלך. שם כבר תדברי עם הפקיד/ה על העניין.
מקבלת קצבה
התשובה של מי שכתבה פה לא נכונה - רק בוודעה רפואית ובוועדת ערר אפשר לנסות לשנות את ההחלטות לגביי נכות זמנית או צמיתה ולגבי גובה אחוזי הנכות עם מכתבים על החמרה במצב.
קארין
מסכים עם קארין.

אבל אציין מראש, כמישהו שמכיר את הנושא, שעליך להתכונן למאבק שאינו פשוט כלל, ועלול להימשך חודשים על גבי חודשים.
כדי להגביר את הסיכויים, ממליץ לך מאד לא לוותר על שירותיו של עורך דין בתחום. הוא יכול להוות את ההבדל בין קבלת נכות כללית, לבין יציאה בידיים ריקות.

לא חסרים עורכי דין בתחום הזה בישראל, ממליץ לנסות ולפנות לאחד מהם לייעוץ ראשוני
אנונימי
באותו הנושא: