5 תשובות
בוא נתחיל מזה שביטוח לאומי זאת סתם מילה/שם מכובס שאין לו שום קשר לא לביטוח ולא ללאומי. נמשיך בזה שיש "קצבות" שמפצות אנשים על ימים שהם תורמים למדינה, כמו ימי מילואים למשל. יפה שאלת כשרשמת "משלמי מיסים" ולא "מבוטחים"! בחברת ביטוח אתה "קונה" ביטוח, אתה משלם סכומים קבועים ויודע לאיזה סכומים לצפות כשיקרה "אירוע הביטוח". בביטוח הלאומי לא שואלים אותך "איזה ביטוח אתה רוצה"... יש חוק והמעסיק שלך או אתה כשאתה עצמאי חייב לשלם "מס" לביטוח הלאומי לפי גודל ההכנסה שלך. אנחנו מדינה "צוציאליסטית" ובתרגום חופשי מדינה בעלת משטר "חברתי", משטר שבו החזקים עוזרים לחלשים. המדינה חוקקה את חוק הביטוח הלאומי, בגדול מדובר על הקמת מוסד שישלם לזכאים ויגבה מכל העובדים במדינה. הגביה היא מכולם לפי גובה ההכנסה, התשלום הוא בהתאם "לצורך" = יצאת למילואים, תקבל "משכורת", ילדת, מענק לידה
=חופשת לידה בתשלום, נפצעת אתה צריך להגיש תביעה, לעמוד בפני וועדה רפואית וה' איתך! = יש הבדל בין פציעה בעבודה לסתם חולה, שאתה יכול לקבל ימי מחלה או להיות מוכר בנכה ולקבל קצבה לכל החיים. פיטרו אותך מעבודה ועדיין לא מצאת חדשה= דמי אבטלה, אתה זקן ואין לך הכנסות = קצבת זקנה או הבטחת הכנסה שזה המעט שבמעט שאפשר לעזור לאנשים שאין להם יכולת לפרנס את עצמם. בקיצור אף אחד לא "חי על כספי משלם המיסים", ככה זה ברוב המדינות המערביות בעולם כשחלק מהן ממש "קומוניסטיות" כמו שוודיה ששם כל הקצבות של הביטוח הלאומי הן ענקיות ויותר טובות מהמשכורות עצמן!
שואל השאלה:
חכם שזה תשובה למופת אהבתי
אנונימי
שואל השאלה:
אבל מי שמקבל קצבאות זה באופן קבוע לעומת חופשות לידה תאונות עבודה, מילואים ואבטלה...
אנונימי
גם בארה"ב שזאת מדינה קפיטליסטית חזירית יש את נושא הרווחה והם משלמים כספים לחלשים בחברה. לא מבין מה אתה לא מבין. זה עיניין של ערכים. אנחנו מדינת יהודים ואנחנו לימדנו את הגויים לעזור לחלשים כבר בספר התורה. יש את חוקי הלקט שכחה ופאה = שכשקוצרים את החיטה או כל יבול אחר מאפשרים לעניים ללכת אחרי הפועלים שקצרו ואספו את התבואה וללקט את השאריות. אם נשכחה חבילה של יבול בשדה אסור לחזור ולקחת אותה היא עוברת לרשותם של העניים/חלשים ואפילו חובה להשאיר פינה/פאה שלא קוצרים אותה לעניים שיקצרו לבד כשהם יהיו זקוקים. יש נכים, חולים, זקנים ועוד אוכלוסיה חלשה מבחינה כלכלית שהמדינה רוצה לאפשר להם קיום. הביטוח הלאומי עובד על תקציב שהממשלה מקציבה לו ואילו הכספים שנגבים בשמו מועברים בעצם לאוצר המדינה. ככה שאין קשר ישיר בין המשלם לבין המקבל!
ישנם מובטלים לאורך שנים אז הם עוברים לקבל "הבטחת הכנסה" על סך 1588 שקלים. ישנם כאלה עם תאונת עבודה שהוכרו כנכים לכל חייהם ומקבלים קצבה ביחס לפגיעה וביחס לשכר שקיבלו שזה יכול להיות גם 12,000 ש"ח וישנם גם כאלה שבאמצע החיים הפכו נכים כתוצאה ממחלה מסוימת ואם זה 100% נכות הם משתכרים רק 2340 שקלים. אני יכול להבטיח לך שכולם היו רוצים להיות בריאים ולעבוד ולהתפרנס כראוי ולא להזדקק לקצבאות הבידוח הלאומי.
באותו הנושא: