5 תשובות
אם אני לא טועה זאת מכללה שדי קל להכנס אליה לא נראה לי צריך פסיכומטרי ממש גבוהה וכו
אבל יכול להיות שאני טועה
!.
שלום, מכללת רמת-גן היא מרכז הלימוד הגדול ביותר ללימודי תואר ראשון ותואר שני של האוניברסיטה הפתוחה, ומוצעים בה יותר מ95 מסלולים לתואר ראשון.
הצלחתה מקורה בשילוב הייחודי בין יתרונות של מכללה לבין יתרונות של אוניברסיטה. שילוב זה בא לידי ביטוי בעיקר באמצעות “תכנית המקפצה”, שהיא תכנית תגבורים "המקפיצה" הן את שיעור ההצלחה והן את ממוצע הציונים.
מכללת רמת-גן מעמידה לרשות הסטודנטים, ללא תשלום (פרט לאגרת השירותים השנתית), שורת אמצעים שנועדו לסייע בלימודים ולהגדיל באופן ניכר את סיכויי ההצלחה:
• “תכנית המקפצה”, תכנית תגבורים ייחודית ובלעדית, בשיתוף אגודת הסטודנטים, המופעלת במספר רב של קורסים. התכנית כוללת מכינות, הרצאות תגבור, מרתונים לפני בחינות ועוד.
• מנוי חינם לאתר Gool ללימוד ותרגול עצמי של החומר הנלמד בקורסים השונים, כולל הכנה לבחינות, מרתונים ועבודות.
• המרכז להדרכה בלמידה מציע לסטודנטים סדנאות אישיות באסטרטגיות למידה במטרה לשפר את כישורי הלמידה ולהגדיל את סיכויי ההצלחה, בדגש על כתיבה אקדמית.
מרבית הסטודנטים במכללת רמת-גן הם בעלי תעודת בגרות מלאה ו/או ציון ראוי במבחן הפסיכומטרי. יחד עם זאת, בניגוד לאוניברסיטאות ומכללות אחרות, במכללת רמת-גן, כמו באוניברסיטה הפתוחה, ניתן להתקבל ללימודי תואר ראשון ללא תנאים מוקדמים או מבחני קבלה - אין צורך במבחן הפסיכומטרי ו/או בתעודת בגרות.
רצון הסטודנטים ללמוד הוא שקובע את הצלחתם. מצד שני, הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ידועים כלימודים תובעניים שרמתם גבוהה ובלתי מתפשרת.

אשמח לקבוע איתך פגישת ייעוץ אישית בטלפון 03-6710011, אתי טיליוף, סגנית לימודי האו"פ
אתי טיליוף, סגנית לימודי האו"פ
מכללת רמת גן זה קמפוס של האוניברסיטה הפתוחה אבל בתוספת 2000 שקל שכר לימוד לשנה. זה כמו ללמוד באוניברסיטה הפתוחה אבל עם תנאים של מכללה רגילה.
זה מכללה ששייכת לאוניברסיטה הפתוחה. גם שם אין תנאי קבלה.
השנה אסיים את שנתי הרביעית לתואר ואני לא מרוצה כל כך. בכל סמסטר (מלבד בשנה הראשונה) נסגרים קורסים וקבוצות ואני נדרשת לעשות שינויים בכל הלו"ז שלי. במקום לסיים את התואר אני נאלצת לדחות את הסיום עקב מחסור בקורסים מתקדמים או לחילופין ללמוד קורסים שלא מעניינים אותי.
כמו כן בכל שנה יש דרישה לשלם 2000 שקלים דמי מכללה ומאחר ויש לדחות את הסיום בעקבות אי פתיחת קורסים רלוונטיים אני ממשיכה לשלם 2000 שקלים.
פשוט בדיחה
אנונימי
באותו הנושא: