4 תשובות
אם אתה רוצה לקנות משאית יש לי כמה טיפים בשבילך:

1. היעזר במומחה
מכוניות הן עניין מסובך, ואף אחד לא מבצע רכישה מבלי שהוא נעזר באיש מקצוע במוסך. לא רק שמשאיות הן מסובכות פי כמה, קניית משאית היא יקרה הרבה יותר ומסוכנת הרבה יותר. העומס על משאיות הוא אדיר, מכיוון שהן תמיד על הכביש, וכמות הפגמים שיכולה להיות בכל משאית היא בלתי נגמרת. לכן חשוב להיעזר במומחה לפני כל קניית משאית.

2. תבוא עם תוכנית
יש נתונים רבים שעליכם להחליט לגביהם לפני קניית משאית על מנת להבין איזו משאית מתאימה לכם. מה סוג המשאית? איזה ארגז משאית נחוץ לכם? מה הקיבולת, הגובה והגודל? איזה סוג רשיון משאית נחוץ לכם?

3. משאית יד שנייה או ראשונה?
קניית משאיות יד שניה היא עסקה זולה יותר מקנייה של משאית חדשה, אולם יש לזכור כי המשאית ישנה ושחוקה במידה מסוימת, ולכן יהיו לה עלויות טיפול גדולות יותר. משאית יד ראשונה תהיה כמובן במצב מעולה, אבל המחיר בהתאם. אבל יש גם אופציה שלישית: ליסינג משאיות – עוד משהו שניתן לשקול.

4. איזה סוג ארגז משאית צריך?
כל משלוח דורש ארגז משאית אחר. לדוגמה, אין הגיון בללכת על קניית משאית עם ארגז שמתאים למוצרים שדורשים שינוע בהקפאה כשאתם צריכים ארגז פתוח. כך שצריך לברר על הארגזים הקיימים ולהתאים אותם לצרכים שלכם. בין היתר, יש ארגזים שמאפשרים להתקין עליהם שילוט משאיות – אמצעי פרסומי יעיל וזול.

5. לברר על הנתונים הטכניים של המשאית
כשמחליטים לקנות משאית, הכרחי מאוד להבין אילו נתונים היא מציגה, ואילו יתאימו לכם. למשל, האם יש לה גיר אוטומטי, ידני או רובוטי, מה התנהגות הכביש שלה, מהן מערכות הנהיגה שיש לה (כמו חיישני פנים, מצלמה אחורית וכדומה) ומהן מערכות האבטחה הכלולות בה.

6. לעשות סקר שוק ולבחון מחירון משאיות
כמו במקרים של קניית מכונית, כך במקרים של קניית משאית. אחרי שמשווים מחירים שונים שדורשים מוכרים מומלץ לבחון מה המחיר לפי מחירון משאית, ואז להחליט מהו המחיר שאתם מוכנים לשלם.

7. גם ביטוח עולה כסף. איזה ביטוח לרכוש?
אי אפשר להמעיט בחשיבות הביטוח של המשאית. נהג משאית שנוסע ללא ביטוח מסכן את העסק. לרוב מדובר בביטוח מקיף שכולל ביטוח צד ג'. משאיות רבות מעורבות בתאונות ו/או נגנבות, וצריך לקחת זאת בחשבון. מחיר הביטוח תלוי במשקל ובגודל המשאית, בכמות הידיים שעברה, במספר הנהגים שנוהגים בה ובגילם. אם יש נהגים צעירים או כאלה שהורשעו בעבירות תנועה – הביטוח יהיה יקר בהרבה.

8. קניית משאית על פי המקור
מומלץ לברר כמה שיותר פרטים על האדם ממנו אתם קונים את המשאית, או לחילופין לרכוש מהיבואנים, להם חשוב מאוד לשמור על תדמיתם האמינה והאחראית. מהם גם ניתן לקבל ספר טיפולים ולשמוע מהן הבעיות ממנה סבלה המשאית לאורך השנים.

9. תבדוק מה צריכת הדלק
קניית משאית היא השקעה לטווח ארוך. צריך לזכור שגם אם המשאית זולה יותר, אם היא תעלה יותר במשך הזמן בשל צריכת הדלק הגבוהה שלה, היא פחות משלמת.

10. תברר מה מחירי חלקי החילוף של המשאית

קניית משאית שחלקי החילוף שלה נדירים, ולפיכך יקרים, איננה צעד משתלם מבחינה כלכלית. חשוב לעשות בירור מראש עם אנשי מקצוע ומוסכים על מנת לוודא שמדובר ברכישה חכמה.
מאמר מעניין מאד, אם כי לטעמי לא. הייתה התייחסות מספקת לנושא של מחירון משאיות. חשוב מאד לבדוק בדיוק מהן מחירון המשאיות שאתה רוכש, וכך ניתן לדעת אם העסקה שעשית משתלמת (אלא אם המדובר ברכישה מהחברה לפי מחיר המחירון).

צריך גם לבדוק שהמחירון מעודכן בהתאם למועד הקנייה.

אני מצרף פה אתר שמסביר את התמונה לגבי משאיות איסוזו. אפשר לקחת נקודות כלליות גם ליתר החברות.
אבי
מסכים עם אבי
היי,
זה תלוי איזה סוג של משאית, יש המון סוגים.
אני מכיר ושולט במשאית מנוף, מאוד שימושית ובעלת אפשרויות רבות.
בהצלחה!
באותו הנושא: