10 תשובות
על פי ההלכה יש איסור כזה, אך רובנו החילונים אין איסור כזה ומתחתנים עם מי שאוהבים ורוצים להקים איתו/ה משפחה אוהבת.
מכיוון שהרבנות מנסה לכפות הלכה גם עלינו החילונים, אין אפשרות להתחתן ברבנות. מכיוון שמדינת ישראל הפקירה אותנו החילונים, בעיניינים אלה, בידי הרבנות, עלינו לנסוע לקפריסין או לפראג ולהתחתן אזרחית שם, כפי שכתבת קודמי או לחיות כידועים בציבור שזו מסגרת חוקית כמו נישואים, כמעט באופן מוחלט ולהתחתן בארץ בחתונה חילונית בה אתם ואהבתכם במרכז, חתונה של אהבה.
אני, למשל, התחתנתי נישואים אזרחיים בקפריסין לפני 35 שנים כדי לא להזדקק לשירותי הרבנות.
דובי אביגור
חתונות וטקסי מצווה חילונים
רקפת משגב
אתה יכול להתחתן אזרחית מחוץ למדינה או להירשם כידועים בציבור אלה אותם תנאים כמו זוג שהתחתן.
אם לכהן היה מותר להתחתן עם גרושה, אתה לא יודע איך החיים שלי היו נראים הרבה יותר טוב!
אין שום דרך להתיר את זה.
הכהן יכול רק לבדוק היטב בשורשים שלו אם הוא כהן אמיתי בכלל.
והרעיון שאסור לכהן לקחת גרושה זה שהוא אדם קדוש מורם מעם שלא מכובד למעמדו לישא מישהי שגורשה ע"י בעלה.
אנונימי
אין שום דרך להפקיע כהונה מכהן, אא"כ הוא יחלל כהונתו ע"י נשואין עם גרושה.

כהן שמתחתן עם גרושה נהיה חלל ופסול לכהונה גם צאצאיו שיהיו מאותה אישה לא כהנים יותר. בנוסף לכך כהן שמתחתן עם גרושה עובר על איסור מהתורה אע"פ שקידושיו קידושין. חשוב גם להעיר שמבחינת רבנות הראשית לישראל כהן וגרושה הם פסולי חיתון ואף אחד לא יחתן אותם.

ב. איסור גרושה לכהן הדיוט וגרושה ואלמנה לכהן גדול זו גזרת התורה שקשורה שקשורה לדיני קדושה וטהרה של הכהנים וקשה להבין את הרציונל העומד מאחורי זה.
אמנם ע"פ התורה אין שום איסור רווקה לכהן אפילו אם היא איננה בתולה. גם אין איסור חכמים בדבר. אמנם רווקה שמוגדרת כזונה מהתורה גם אסורה לכהן. זונה ע"פ התורה זו אישה שקיימה יחסים עם אדם שאסור עליה, כגון גוי, ממזר וכד´. רוב הפנויות אפילו אלו שאינן בתולות לא מוגדרות כזונות מהתורה. ולאדם יש חזקת כשרות עד שיוכח אחרת, לכן סומכים על כך כדי להתיר בחורה שאיננה בתולה לכהן. אך אי אפשר לעשות את הדבר כאשר בבירור יש מצב של אישה האסורה על כהן מהתורה.

בברכה,
ואם הבחורה רוקה לא בתולה ועשתה מספר הפלות שאחד מהם בחודש רבעי או מעל. כלומר עובר שנולד בהפלה נושם. האם. היא מותרת לכוהן דתי אם זה נעשה לפני נישואם בלי ידיעתו?
אלמונישואל
אין בעייה שכהן יתחתן בנשואין דתיים עם מי שהיא לא בתולה או אפילו בעולה כל עוד אין עדות של שני עדים שראו אותה מתייחדת ושהבחור נתן לה חפץ שווה פרוטה במסגרת דיני קניין והסדרת קניין
מוישה וינטלאטור
השואל שאל שאלה עניינית, ויש מי שהגיב בשטויות! אין דבר כזה לדתיים אסור ולחילונים מותר. זה כמו שאדם יאמר אני לא מאמין בחוקי התנועה ולכן לי מותר לעבור באור אדום.
כהן מזרע אהרון הכהן הוא אדם שאמור לשרת בקודש, בשני בתי המקדש שהיו לעם ישראל ובמשכן שהיה במדבר. בעזרת ה' גם בבית המקדש השלישי במהרה בימינו.
הכהנים הוסמכו לכך על ידי ציווי ה', וכדי לשמור על קדושתם חלות עליהם הלכות מיוחדות. אחת מהלכות אלו אוסרת עליהם לשאת גרושה, ועל כן זהו ציווי מהתורה.
כהן שרוצה להינשא לגרושה אמור כביכול לוותר על הכהונה ופוגמים באצבעו (האצבע האגודל המשמשת להקרבת קורבנות בעלי כנף). כל צאצאיו של אותו כהן פסולים לכהונה, בעצם למרות ששם המשפחה שלו ישאר "כהן", הרי שהוא לא יוכל לבצע את התפקידים שנועדו לכהנים, כולל נשיאת כפיים בברכת הכהנים בבית הכנסת.
אין לי מושג האם מאפשרים כיום לכהן לוותר על הכהונה, צריך לברר זאת בבית הדין הרבני.
למר דובי אביגור הנכבד למה אתה רואה "כפיה"? ולא מנסה להבין שאנחנו עם כל הרצון הטוב להיות ליברליים ו"אמריקאים" לכל דבר עדיין (ברוך השם) יהודים ויש לנו הלכות וכמו שמכבדים את רצונותיהם של רבים וטובים אחרים למשל מצעד הגאווה שמשתתפים בו אנשים מדהימים כופים בעצם על תושבי תל-אביב הלא משתתפים עוצר של ממש ולא שומעים אנשים בוכים על כך אז בבקשה כול עוד לא עומדים בכול פינות הרחובות בארץ "דתיים" עם m-16 שאומרים לך מה לעשות אל תגיד כופים זה מעליב המשך שבוע נעים
אבי
הכי פשוט זה להתחתן בקפריסין יש לכם כאן מדריך לאיך לעשות זאל לבד ובקלות
https://free-wedding.info/
באותו הנושא: