התחברות ל

ההזדהות נכשלה, נסה שנית!
אם שכחת את הסיסמה שלך לחץ כאן
עדיין לא הצטרפת לסטיפס?  להרשמה לאתר
התחברת בהצלחה!
טיפים בתגית: הריון
ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"מה מקל במקרים של בחילות והקאות?"
אילו תפילות מתאימות לנשים הרוצות להיכנס להריון?

לנשים הרוצות להיכנס להריון, יש את התפילות הבאות שעזרו לי מניסיון אישי. קוראים אותן במחזור של 40 ימים. לא חובה לקרוא את שתיהן.
בהצלחה!
מוסר הסטיפ: מורוש בתאריך: 06/10/2016

דירוג:
(4 מדרגים)

איך אפשר להעריך את עלית המשקל בזמן הריון?

בקישור המצורף יש מחשבון הערכת העליה במשקל בהריון בו יש פירוט המסתמך על המשקל הנוכחי והמשקל לפני הלידה והערכה כמה מומלץ שתעלי במשקל ואיך המשקל הזה מתפזר בין האם והתינוק.
מוסר הסטיפ: קינדר בואנו בתאריך: 26/08/2016

דירוג:
(2 מדרגים)

מהם הסממנים והסיכונים לדליפת מי שפיר?


דליפת מי שפיר בשבוע מוקדם של ההיריון יכולה להיות בעייתית ומחייבת מנוחה וטיפול אנטיביוטי על מנת למנוע לידה מוקדמת, עם זאת, ברוב המקרים הסיבה העיקרית לרטיבות בתחתונים בהריון אינה דליפת מי שפיר, אלא שתן הנובע מבעיית שליטה קלה או הפרשות נרתיקיות. אם מדובר ברטיבות חד פעמית שחלפה רוב הסיכויים שאין זו דליפת מי שפיר. אחרת, במידה והרטיבות נמשכת כמה ימים מומלץ לבדוק את הנושא.

ראשית, יש לשים לב האם יש חום גבוה. אחד הסיכונים הנובעים במקרה של ירידת מי שפיר הוא זיהום המוביל לעלייה בחום. במידה ואין חום אין צורך להילחץ ולהגיע בדחיפות לרופא.

כיום קיימות מספר בדיקות לשלילת דליפת מי שפיר, שהראשונה בהן היא בדיקת רופא בהסתכלות ובמקביל אולטרסאונד הבודק את כמות מי שפיר. בדיקת אולטרסאונד בה כמות מי השפיר תקינה אינה שוללת לחלוטין ירידת מי שפיר ובהנחה שהחשד גדול ישנן בדיקות נוספות. בדיקת רמת חומציות (PH) למשל, מאתרת האם קיימת בסיסיות או חומציות בנרתיק. היות ומי השפיר הם בסיסיים והנרתיק הוא חומצי, אם מוצאים בסיסיות בולטת בנרתיק ניתן להניח שדלפו מי שפיר.
בנוסף, ניתן להחדיר חומר עם צבע למי השפיר ולראות את ירידת המים. אופציות נוספות היא בדיקת הפרשות נרתיקיות באמצעות מיקרוסקופ או ערכת בדיקה לא פולשנית וחדשה המכילה פדים המאבחנים את מקור הרטיבות. במידה ואכן הרטיבות היא מי שפיר, היא תשנה את צבע הפס על הפד. הערכה נמצאת בשימוש כיום ברוב חדרי המיון בארץ, ניתן לרכוש את הערכה גם באופן עצמאי ולבצע את הבדיקה בבית, דבר שיחסוך את הבהלה ואת הפניה לרופא או למיון הגוררת טרטור ועלויות נלוות. לאחר השימוש בפד בבית, ניתן להגיע אל הרופא עם הפד ולהציג בפניו את תוצאות הבדיקה העצמית המחזקות את האבחנה. בדיקה שתוצאותיה שליליות מרמזת בסבירות די גבוהה על אובדן שתן ומרגיעה את האישה עד הגעתה אל הרופא המטפל.

יש לזכור, כי החשיבות של הבדיקות הללו באה לידי ביטוי כשקיים ספק ולא כשיש ירידת מים חזקה מאוד, אז מומלץ לפנות ישירות לחדר לידה ולא למרכז לבריאות האישה.

הכותב הוא ד"ר משה זלוצובר, גניקולוג ואנדוקרינולוג מבית חולים רמב"ם
מוסר הסטיפ: נציג טבע בתאריך: 24/08/2016

דירוג:
(2 מדרגים)

איך יודעים איזה צבע עיניים יהיה לתינוק?

במחשבון צבע העיניים המצורף, יש למלא את הפרטים ולראות את ההסתברות את לאפשרויות השונות.
מוסר הסטיפ: לידיה בתאריך: 19/06/2016

דירוג:
(15 מדרגים)

ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"איך יודעים אם העובר זה בן או בת?"
מה עושים במקרה של הריון לא רצוי?


אם נכנסת להיריון ואינך מעוניינת בו, עליך להתנהל בהתאם לחוק מדינת ישראל, כלומר להגיש בקשה להפסקת הריון לוועדה להפסקת היריון. מומלץ לפעול בהקדם משום שכך ניתן לבחור בין הפעולות המבוצעות להפסקת ההיריון מאשר לעמוד מול קביעת הליך כעובדה בשל גיל ההיריון המתקדם. התהליך מתחיל בביקור אצל רופא הנשים, ויש לציין כי הפסקת הריון יכולה להתבצע גם כאשר רק האישה/הנערה מעוניינת לבצע אותו וללא ידיעת ההורים (כאשר מדובר בנערות צעירות).

האם כל אחת יכולה לבקש להפסיק את הריונה? - קיימים קריטריונים מסוימים הקובעים את הזכאות להפלה. נערות מתחת לגיל 17 ונשים מעל גיל 40, נשואה שהרתה שלא מבעלה ורווקה שהרתה ללא מסגרת נישואין, הריון של תינוק בעל מום/נכות, הריון בשל אונס וכדומה, הריון/לידה שעלולים לעלות בבריאותה של האישה, אם פיזי ואם נפשי.

ועדת הפסקת היריון - ועדות להפסקת היריון מקיימות פגישות סדירות כמעט בכל בית חולים בעל מחלקת יולדות, ומורכבת משלושה גורמים: עובדת סוציאלית, רופא מהתחום ורופא מומחה נוסף שאינו קשור לתחום המיילדות והגניקולוגיה. רשימה מלאה ממתינה באתר האינטרנט של משרד הבריאות בנושא. לאחר איתור המקום המתאים יש להתקשר על מנת לברר כיצד להגיש את הבקשה, משום שכל מקום שונה מעט בדרישות ולבטח שבשעות הקבלה. כל אחת זקוקה, בכל מקרה, למסמכים הבאים: ת. ז/דרכון, אישור הריון או בעיה בריאותית מרופא הנשים. אם קיימת בעיה מסוימת כלשהי, אפשר לבקש שיחה מקדימה לפני ההתייצבות בפני הוועדה עם העובדת הסוציאלית שמהווה חלק מהוועדה.

תהליך האישור להפסקת היריון - בתחילה מתנהלת שיחה עם העובדת הסוציאלית כדי למקד, להרגיע, ולאפשר לאישה להיות שלמה עם ההחלטה שקיבלה. זה הזמן לשתף בבלבול, בפחד, בשאלות ובמחשבות בצורה מלאה. תפקידה של העובדת הסוציאלית הוא גם לכוון לגורמים נוספים אם יש צורך ולהסביר את המשך התהליך.

שיחה עם הגורם הרפואי מתנהלת כשלב שני - בשיחה מסביר הרופא את התהליך להפסקת ההיריון ואת הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בו. זה המקום לבקש התייעצויות רפואיות נוספות אם עולה הצורך. על הרופא להפנות לגורמים נוספים אם כך בוחרת האישה/הנערה.

- לאחר שיחות אלו חותמת האישה/הנערה את חתימתה בטופס הסכמה מדעת לביצוע ההפלה, ואם הוועדה שוקלת בחיוב את בקשתה היא מוזמנת לפגישה נוספת. הפסקת ההיריון מבוצעת בבית החולים שבו הוכרעה ההחלטה וקביעת התור מבוצעת בסיוע הוועדה. מומלץ לעשות שימוש בגורמים מסייעים לאחר ההפלה כדי להתמודד עם האובדן והתהליך (כל מקרה לגופו).
מוסר הסטיפ: הפל"ה בתאריך: 09/06/2016

דירוג:
(4 מדרגים)

האם אפשר להגיש בקשה לקבלת דמי לידה באינטרנט?

כן, ביטוח לאומי השיק שירות בו ניתן להגיש את טופס התביעה לדמי לידה מהבית מהמחשב בלי צורך להגיע לסניף. פשוט מלאו את הטופס באתר (לחצו על העיפרון). בהצלחה:)
מוסר הסטיפ: עדו בתאריך: 10/05/2016

דירוג:
(2 מדרגים)

ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"מתי יש להימנע משימוש במרווה?"
ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"איך לנבא את מין הילוד?"
ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"האם על כלה בהריון לטבול במקווה?"
ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"איך לטפל בטחורים הזמן ההריון?"
איך מפחיתים את הסיכון משתיית אלכוהול אצל נשים?


הנה כמה דרכים למזער את הנזק שגורמת שתיית אלכוהול אצל נשים:

- מפחיתים את כמות צריכת האלכוהול עד למינימום האפשרי עוד עד להימנעות בכלל.

- לא מתחילים לשתות אלכוהול לפני גיל 24, גיל בו המוח מסיים את התפתחותו, בכדי לא להזיק לו.

- יש להימנע משתיית משקאות אלכוהוליים מוגזים שכן הם מזרזים את ספיגתו לדם.

- יש לשתות לאט ולא את כל הכמות בבת אחת.

- בכדי להאט את קצב הגעת האלכוהול לדם יש לאכול לפני השתייה מזון שומני (פיתוחים, חטיפים, זיתים).

- אין לשתות יותר ממנת אלכוהול אחד באירוע.

- רצוי לבחור משקאות שריכוז האלכוהול בהם נמוך (לדוגמה יין לבן או בירה) ולא כאלה שיש בהם ריכוז גבוה של אלכוהול (כמו וויסקי, וודקה או ליקרים למיניהם).

- חשוב לשתות רק עם אנשים מוכרים וקרובים.

- נשים המתכננות להיכנס להריון צריכות להימנע לחלוטין משתיית אלכוהול.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 02/02/2015

דירוג:
(3 מדרגים)

ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"מי רשאי ללוות יולדת לחדר לידה?"
האם לאיבר מין גדול יותר יש סיכוי גדול יותר להפרות ביצית של אישה?


לא. אין קשר בין גודל איבר המין הגברי ליכולת ההפריה שלו.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/11/2014

דירוג:
(5 מדרגים)

ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"למי כדאי להימנע מקפה?"
באילו דרכים ניתן לשפר את איכות ותפקוד הזרע הגברי?

גברים המתכננים להרחיב את משפחתם יכולים לשפר את איכות ותפקוד הזרע שלהם לקראת ההיריון הצפוי. שלושה חודשים לפני ההתעברות המתוכננת כדאי להקפיד על הדברים הבאים:

- הפסקת עישון

- הימנעות או הפחתה משמעותית של צריכת אלכוהול

- להשתדל לשמור על רוגע ולהימנע ממצבי מתח

- לשמור על תקינות משקל הגוף ובמידת הצורך לרזות

- להקפיד על תזונה בריאה בעלת תפריט מאוזן ומגוון הכולל בתוכו את כל אבות המזון והימנעות ממזונות הידועים כמזיקים (שומן טראנס, שומן רווי, מזון מעושן, שומני, משומר, מלאכותי וכדומה)

- להימנע מהכנסת הסלולארי לכיס המכנסיים

- להימנע מלבישת מכנסיים צמודים

- להימנע מרכיבה על אופניים לזמן ממושך

- ליטול, לאחר התייעצות מתאימה, 200 מ"ג מגנזיום ו-20 מ"ג אבץ ביום במשך שלושה חודשים

מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 04/06/2014

דירוג:
(4 מדרגים)

ערך זה עבר לסביבת דיסקבר
באפשרותך לצפות בו על ידי מעבר לקישור הבא:
"האם מותר לאכול סושי בהריון?"