התחברות ל

ההזדהות נכשלה, נסה שנית!
אם שכחת את הסיסמה שלך לחץ כאן
עדיין לא הצטרפת לסטיפס?  להרשמה לאתר
התחברת בהצלחה!
אודות האתר

מה זה "סטיפס"?

סטיפס הוא המקום שבו תקבלו תשובות מהירות וענייניות לשאלות יומיומיות. כל אחד מאיתנו, כל יום, צריך לקבל עשרות החלטות קטנות וגדולות. לרובנו ידע מסוים שנרכש מהתנסויות קודמות, אך בתחומים רבים אחרים אנו יודעים מעט או לא יודעים דבר. מטרתנו בסטיפס היא להפיץ את הידע בין כולם - כל אחד יתרום טיפים משלו ויקבל אלפי טיפים שהוא צריך, מאיתנו המערכת, ממי שכבר למד או ממי שיודע. קהילה שיודעת לשאול ולענות.

 

 

 

מהיכן מגיעים טיפים?

אנו מקבלים לסטיפס רק טיפים שעוזרים לאנשים. אל תיטרחו לשלוח טיפים פרסומיים או מודעות במסווה כי המאמץ מיותר. הנה הדרך הנכונה ליצירת טיפים:

 

 

 

איך התשובות ניתנות:

לכם זה פשוט... אתם שואלים ומקבלים תשובות למייל או באתר. אבל לפניכם תרשים שמדגים את הדרך הארוכה שבה נולדות התשובות המהירות והמצויינות שמקבלים כאן:
 


 

 

מאיפה השם "סטיפס"?

השם "סטיפס" בא מהקיצור של "Short Tips" ומכוון לכך שהטיפים שלנו הם קצרים ולעניין. בלי הארכנות והטרחנות של כתבות שלמות שאין זמן לקרוא, בלי לחייב את הקורא לחפש ולטרוח באיתור המידע החשוב באמת מתוך טקסטים אינסופיים והעיקר - טיפים מדוייקים שפשוט עושים את העבודה.מהם העקרונות של סטיפס?

סטיפס הוא אתר מוזר.. יש לנו עקרונות שמובילים אותנו כבר שנים ומהוות את המצפן שלנו, גם כשיש להם מחיר כלכלי. כמה דוגמאות:


 • אצלנו מותר לשאול ולענות על כל נושא שבעולם (חוץ מדברים פליליים או שפוגעים בזולת), כי מה שמטריד אותך - מטריד אותך!
 • אנו נאבקים על זכות הגולשים לדעת ולקבל מידע ולהעביר מידע זה לזה, לעתים גם למול איומים משפטיים קשים וכבדים. זה עולה לנו כסף אבל שווה זהב!
 • אנו אתר שמאמין שגולש שנותן ומסייע לאחרים, מקבל יותר ממה שהוא נותן. איך? - לא נסביר זאת כאן. תבינו לבד כשתנסו! (זהירות - זה ממכר!).
 • אנו אתר שמאמין שהיושר והאמון הם מעל לכל. לעולם לא תמצאו כאן קומבינות, מידע שגוי, חומרים מחברה או גוף שמשלם לנו כדי שנקדם את ענייניו בשקט (ואנחנו לא מספרים למנהל הבנק שלנו כמה הצעות כאלה נדחות כאן).
 • לעולם לא נאפשר כאן טוקבקים מכוערים, קידום אתרים סמוי, מוצרים או פוליטיקאים, לא נאפשר פגיעה בזולת, במדינה, בערכים שמחברים בינינו ועוד.
 • אנו מאמינים שכל אדם צריך לעשות לפחות דבר אחד ביום למען הזולת. גם חיוך נחשב אבל לא מספיק.. וכך, למשל, יש לנו לוח התנדבות באתר. לכו להתנדב!
 • אנו מעודדים את החברים באתר לקחת אחריות - על חייהם, על מעשיהם, על סביבתם, על מדינתם ועל הקקי של הכלב שלהם..
 • אנו מאמינים באיכות ומשקיעים המון מאמץ כדי שהחומרים שעולים באתר יהיו איכותיים, ללא שגיאות כתיב, בכתיבה נאותה ובוגרת ושמטרתם תהיה אך ורק לסייע.
 • אנו רואים את עצמנו גם כגוף חינוכי ושוקדים על הרגלי כתיבה באתר, כך שחברי סטיפס יהיו כותבים טובים יותר ובעלי תרבות שיחה - תכונות שיאפשרו להם הרבה טוב בחייהם ובעולם שבחוץ. משום כך, אנו מוחקים כל שאלה או תשובה שכתובה בצורה לא תקינה ומאמינים ש"מי שרוצה שיסייעו לו - חייב להשתדל לסייע לעצמו".
 • אנו מאמינים בחסכון וצרכנות חכמה ומקפידים לנהל כך את האתר. בין השאר אנו נותנים טיפים ומידע על שיטות למחזר, לחסוך, לסייע לגולש להתמודד עם קומבינות והסתרת מידע צרכני, לרכוש מוצרים ראויים ואיכותיים, לתגמל משווקים שעושים עסקים ביושר וללא תאוות בצע ועוד. לבזבזנים אין לנו טיפים - חוץ אולי מפרטי חשבון הבנק שלנו, אם ירצו לתרום למטרה ממש ראויה..
 • סטיפס לא יהסס לנקוט עמדה בסוגיות חברתיות. למשל, אנו מתנגדים לחלוטין לגזענות, לפנאטיות ולשנאת הזר או השונה. כל שאלה, תשובה, טיפ או מסר באתר שיציגו דברים שכאלה, ייתקלו בחומת ברזל והמלצה חמה לעוף לנו מהעיניים..
 • אנחנו רוצים לראות מדינת ישראל שמסייעת לכל אזרח לקיים חיים של כבוד, גם אם הוא ניצול שואה שקשה לו להיאבק על זכויותיו וגם אם הוא חסר-בית שכבר שכח איך לבקש סיוע. אין לנו ספק שלכל ישראלי באשר הוא, יש זכות לדיור, לתזונה ראויה ולטיפול בריאותי נאות, גם אם הוא עייף מתלאות החיים ולא מסוגל לדרוש זאת. אנו תובעים מהממשלה לקיים זאת, בלי תירוצים ובלי סיפורים. למי שיש בעיה עם זה, נמליץ ללכת לאתר אחר..
 • איננו אתר לכולם. אנו אתר שמיועד רק לטובים שבינינו. מי שלא מסוגל ללמוד את מה שחשוב לנו ולא מעוניין במצוינות שאנו תובעים מחברינו, מקומו אינו איתנו. הוא יוכל לקרוא  טיפים ותשובות ולשפר את חייו אבל הקהילה שלנו בנויה מאנשים שמסוגלים ורוצים יותר וגם מוכנים למאמץ הכרוך במצוינות אישית.


 

 

מיהם "נאמני סטיפס"?

"נאמני סטיפס" הם גולשים ותיקים שלנו, שנבחרו והסכימו לסייע לנו בעריכת, תיקון ומחיקת שאלות ותשובות ומסרים שאינם ראויים להופיע בסטיפס. סטיפס הוא אתר שלעיתים מבלבל את הגולשים החדשים שגילו אותו, בשל הליברליות של סטיפס (אנו מאפשרים עיסוק בכל הנושאים שבעולם, לא מחייבים בהרשמה וכדומה). ליברליות זו מטרתה לעזור ולאפשר חופש מידע אבל לא אנרכיה וזוהמה מילולית. כל מסר שמפר את החוק, הנימוס, זכויות הפרט או הלשון הנאותה, יימחק או יתוקן על ידי "נאמני סטיפס" ובמקרים של גולשים מהסוג המכוער - הם יורחקו מהאתר לפרק זמן או לצמיתות. אנו מזמינים את הגולש הלא-מכבד והטוקבקיסט הנבזי לפנות את מקומו לטובים ממנו.

 

  תוכלו לקרוא עוד על האתר בערך סטיפס בוויקיפדיה

 

 

רוצים להצטרף?

 

אני רוצה להיות מומחה בסטיפס...

אני רוצה להיות סטיפר ולענות על שאלות בנושאים שאבחר...

אני רוצה לשאול שאלה...

אני רוצה להיות "נאמן סטיפס".. את הנאמנים אנו בוחרים מתוך הגולשים הותיקים, הפעילים והמסורים ביותר. אלה הם שמגיעים לסטיפס כדי לסייע ולתרום לשואלים ולתרבות העזרה של האתר. אנו מקפידים שנאמן סטיפס יהיה בעל לשון נקיה, כתיבה טובה, ותיק, בוגר ובעל הבחנה בין מה שראוי להופיע באתר ובין מה שלא. מי שמרגיש שהוא כזה ומעוניין להציע עצמו - יצור קשר בתחתית העמוד ואנו נשקול זאת.