57 תשובות
לקחת כדורים שלא יכאב לך
תלך לנוח או שתעשה מה שעשית לפני השינוי...
אנונימי
שמעתי שאפשר לעשות ניתוח כדי להוציא את הרחם
שואל השאלה:
טיפולי המרה הוכחו כלא "מועילים" ולא מאושרים על ידי אגודת הבריאות העולמית
מישהו עם פתרון רציני?
אנונימי
זה לא עובד ככה^ (התגובה הראשונה)
אני מבינה שזה קשה אבל עוד מעט זה יעבור, התחלת לקחת הורמונים?

בינתיים תיכנס להתקלח, תיקח כדור אם כואבת לך הבטן ותנוח קצת:)
שואל השאלה:
כן אני עוד מעט בזריקה השלישית
אנונימי
יא איזה כיף אז עוד כמה זמן בערך אתה כבר צריך להפסיק לקבל מחזור?
שואל השאלה:
זה עד הזריקה השביעית אמור להפסק ממה שהבנתי
אנונימי
מתי הזריקה השביעית?
שואל השאלה:
עוד כמה חודשים
חצי שנה אחרי הראשונה
אנונימי
בקרוב, תהיה סבלני אני מבינה שזה קשה ומבאס אבל אין מה לעשות באמת חוץ מלחכות.

בינתיים לך לעשות משהו שאתה אוהב כמו לצפות בסדרה ככה שתשכח מהמחזור לכמה זמן
שואל השאלה:
תודה
אנונימי
(אני אנונימי אחר) טיפולי המרה פסיכולוגיים ולא חודרניים הוכחו כמועילים בהרבה מאוד מקרים, ודווקא בתור אנשים פלורליסטים שכל אחד יכול להיות מה שהוא *רוצה* מוכיח שאפשר גם לשנות את עצמך.
מעולם לא הוכח גן שגורם לנטייה מסויימת, אומנם יש עודף הורמונים אבל זה בגדר הנורמלי חוץ מבעיות נדירות (בעיות כימיות במוח ובDNA).

במחזור עושים בדיוק אותו דבר כל עוד יש לך כזה.
אני מצטער שהגעת למצב שאת/ה משמיד/ה לעצמך את הגוף ומכניס/ה חומרים מסוכנים ובעצם עושה משהו הרבה יותר גרוע ומסוכן מטיפולי המרה. את/ה הורס/ת לעצמך את העתיד וכל זה בשביל שכולם יאמרו שאת/ה באמת גבר ולא אישה? זאת כפייה ומכאיב לי לראות אותך עושה את זה. תהיה/תהיי מי שאת/ה, תחיי/תחיה בגוף של עצמך ואל תשים/י על מי שיאמר אחרת. למה להרוס את הגוף בשביל מראה והרגשה גופנית שגם ככה רק תסבך אותך?
אנונימי
שואל השאלה:
להיות טרנס הוכח כביולוגי לחלוטין
מוזמן לחפש בגוגל trans brain researches
אנונימי
אגב אנונימי יש גם חיות שהם טרנס, כן זה אמיתי לגמרי.
גם בנות בדיכאון ממחזור מאמי... תקח כדורים עוד כמה ימים ויעבור כנרא זה גם בגלל שבתקופת המחזור יותר רגישים אז אולי בגלל זה הדיכאון
שואל השאלה:
אסי בנות לא נכנסות למצב קליני של דיכאון מאובחן בזמן מחזור בגלל שנאה לגוף שלהן
אנונימי
כן, אמרתי שיש כאלו בטבע, זה בעיה בכימיה של המוח שיכולה לקרות בכל יצור חי.
זה ביולוגי לחלוטין, אבל בכמות קטנה מאוד. הורמונים של גיל ההתבגרות לא אמורים להימדד כי הכמויות שלהם משתנות בכל יום, כל הגוף מתפתח ויש הרבה בלבולים פיזיולוגים ונפשיים שעוברים אחרי כמה זמן אם הגוף לא מנסה לקבע אותם, מה שיגרום לגוף להתנגד לעצמו ולרוב לגרום לבעיות הורמונליות נוספות.
בקיצור, כמות הטרנסים בטבע קטנה מאוד ביחס לכל הילדים שחושבים ככה. לדוגמה, הרבה בנים בגן דיברו בלשון נקבה (זה פסיכולוגי ומושפע מהאם), ועדיין יש שאומרים שזה סימן לטרנסג'נדר.

בנוסף, בתור האנשים שנגד הומופוביה ונגד גרימת נזק לאדם רק בשביל שיהיה מקובל או יראה אחרת בעיניי אחרים, למה זה טוב בשבילך לקחת זריקות שמשמידות את האבר היקר ביותר למין האנושי, הרחם, להרוס את אפשרות הילודה ובעצם לשנות את כל הגוף שלכם רק בשביל לקרוא לעצמכם בשם אחר?
למה אתם כולאים את עצמכם בתיוגים של זכר/נקבה ולשנות ולהשחית את הגוף, לקחת חומרים מסוכנים והורמונים, רק בשביל דבר כזה קטן?
אנונימי
שואל השאלה:
שמעת פעם על דיספוריה מגדרית?
אנונימי
כי למה שהוא ישאר בגוף שהוא לא אוהב? זה כמו הרעיון של בוטוקס וכו'

למה שירד לו הביטחון בגלל איך שהוא נראה?
הוא רוצה להיראות כמו גבר, זה עושה לו טוב והוא אוהב את זה..
לא מבינה מה הבעיה.
שואל השאלה:
אנחנו לא עושים את זה בשביל אחרים אלא בשביל עצמנו
אנונימי
שואל השאלה:
חוץ מזה שעשיתי שימור פוריות אז זה לא משנה מה קורה לרחם שלי כי בכל מקרה אני אוכל להביא ילדים
אנונימי
מכיר את זה.
אתם כל הזמן אומרים שנקבל אותכם כמו שאתם, שנסתכל על האישיות, על מה שבפנים, ואז לוקחים ומשחיתים את הגוף ומראים שבעצמכם אתם לא מקבלים את הגוף שלכם ואת האישיות שלכם ואת מי שאתם באמת, אחרת לא הייתה סיבה לקחת טיפול כל כך חודרני שמשנה את ההורמונים בגוף.
למה עשית שימור פוריות? אחרי הכל, אם להיות גבר אז לכאורה עד הסוף.
מכאיב לי, באמת אני רואה אנשים כמוך וכואב לי שאתם עוברים הזרקות ושינויים הורמונליים רק בשביל משהו שאפשר לדבר עליו. אם אני לא אוהב את זה שאני גבר, אני לא אשנה את הגוף שלי אלא את המחשבה, אלמד איך לפעול מתוך הגוף שקיבלתי וככה אוכל לקבל את עצמי. אבל להוריד מהערך של הגוף עד רמה כזאת, זה פשוט לא טוב.

רק כדי להבהיר, אני מכיר להט"ב ואני מאוד מחבב אותכם כאנשים בפני עצמכם, אם העניין הזה לא הופך לאידאל שמפיצים בכל מקום. אני נגד החדרת חומרים שמשנים את האדם כי זה פשע בדיוק כמו טיפולי המרה כאלו, לא משנה אם יש הסכמה של המטופל.
אני נגד המחשבה שאם מישהו הומו הוא חייב לגרום גם לדתיים (כמוני) לאהוב ולטפח את זה, לבטל דברים כמו הפרדה מינית (לא השפלה), לבטל אמא ואבא של שבת, להכניס לגננות מילים במקום אבא ואמא, רק בגלל שיש כמה שאינם כאלו.
נכון, יש אנשים עם שני אבא או אמא, אבל בדיוק כמו שאני לא אומר לילד בגן שיש אנשים עם יד אחת בכל פעם שמדברים על ידיים, לא צריך להכניס להם שיש עוד משהו חוץ מאבא ואמא.
צריך הסברה בנטשא הלהט"ב בתחילת גיל ההתבגרות, בצורה מתונה כדי שאף אחד לא יחשוב שזה מרגש או טרנדי להיות להט"ב, אבל גם נוכל לראות אם באמת יש אחד או אחת שהם להט"ב.
אנונימי
שואל השאלה:
עשיתי שימור פוריות כי לטרנסים אסור לאמץ בארץ ואני רוצה להיות אבא
ואם אתה יודע מה זה דיספוריה מגדרית אז למה אתה אומר כל כך הרבה שטויות?
לטענתך אפשר להפסיק להיות טרנס למרות שזה מבנה המוח שנולדים איתו, איך בדיוק?
אנונימי
הגיוני, לא חשבתי על זה.
לא אמרתי אף שטות. אני מכיר את זה ויודע שזה תלוי ברוב המקרים בנפש ולא באמת בכימיה והפיזיולוגיה של הגוף. כלומר, זה בר שינוי אם רק יודעים איך לדבר.
בדיוק כמו שאפשר להזריק חומרים מסוכנים ולומר שאת/ה כבר לא גבר/אשה. נולדנו עם גוף מסויים, מכאן הכל בחירה שלנו, פלורליזם מלא.
לומר שאין איך להשתנות בשום מצב זה כליאה וכפייה, אנחנו יותר חכמים מזה. גם כמו שכתבתי, כמות האנשים שבאמת נולדו עם הבעיה הכימית במוח של עודף הורמון מסויים הם נדירים מאוד.

וכמו שכתבתי, אם במוח יש כימיה קצת שונה, זה אומר שנשחית את כל הגוף? אפשר לחיות גם בלי לפגוע בעצמך רק בשביל זה.
אנונימי
שואל השאלה:
זה לא חוסר איזון הורמונלי קטן זה הבדל בכל מבנה המוח עצמו, רואים שלא קראת אף אחד מהמחקרים שהמלצתי עליהם
ותאמין לי, אי אפשר לחיות ככה
אתה לא מבין איזה סבל זה להיות בגוף שבוגד בך
אם ההורמונים היו מסוכנים אגודת הבריאות העולמית לא היתה מאשרת אותם
אנונימי
זה הבדל במיניות של באדם. אמנם זה משפיע גם על תחומים אחרים, אבל לפי מה שאת/ה חושב/ת אין לנו שום בחירה להיות מי שאנחנו, אנחנו פשוט בהמות שנשלטות על ידי הורמונים. רק אנחנו מתוחכמים מספיק כדי להרוס את שאר הגוף (איברי מין, חזה, מוח) כדי לקבע את זה יותר חזק.

כן, אני יכול להבין סבל, גם אם לא את שלך. אבל אני יודע שעם סבל מתמודדים, לומדים ומתגברים עליו. כמו שאני לא ארצה שמישהי תחשוב שהיא שמנה ותעשה קיצור קיבה, כי זה דבר פולשני ולא בריא, זה גם לא יעיל נפשית, עדיף שהיא תלמד להתמודד עם השומן שלה ולהוריד אותו בדרך בריאה יותר ואישית יותר שתעזור לה גם לפתח את עצמה, או שתשמח במי שהיא.

נוסיף עוד דבר קטן, המחקרים שלכם לא ממש מדויקים. לפני 5 שנים כמעט לא היו זוגות להט"ב עם ילדים בעולם ועד היום זה ממש לא נפוץ. עדיין מחקרים מעיזים לחלוק על כל הפסיכולוגיה המגדרית שקבעה שחיבים דמות אם ודמות אב בבית תקין, ואמרו שזה לא מזיק לילד. אין להם שום נתונים או מעקב ארוך טווח על הנושא, ממש לא בהיקף מספק כדי לקרוא לזה מחקר.
אנונימי
שואל השאלה:
איך המחקרים האלה קשורים לmri של המוח?
ואיך בדיוק אתה מציע לי להתמודד עם הסבל הזה אם לא לשפר את הגוף שלי?
אנונימי
תחשוב על זה שזה עוד מעט יעבור והכל יהיה בסדר. יש הרבה טרנסים שמתמודדים עם המצב הזה ואתה לא לבד
המחקרים ששוטפים לכם הם לא מדוייקים. כמו שהבאתי בדוגמה, יש למי שמפרסם אותם אג'נדה מסויימת אז הוא מפרסם רק מה שמתאים לו.
אותו דבר גם אלו שאומרים שזה כימי פיזיולוגי ולא ניתן לשינוי.
א. הכימיה של המוח מאוד מושפעת מהבחירה של האדם, באימון נכון אפשר להטות את היחס בין הורמון גברי לנשי או בדברים אחרים, כי המוח תמיד מתפתח.
ב. כמות האנשים שזה נובע מכימיה במוח ולא מבעיה או טראומה נפשית הוא קטן ביותר, גם בטבע.
ג. מציגים לכם הכל עם דוגמאות, אבל מחקר לא יכול לעבוד עם דוגמאות. לכל דבר בטבע יש יוצאים מהכלל. (לדוגמה, אני יכול להראות עשרות כלבים עם 3 רגליים מלידה, אבל זה עדיין לא יהיה טבעי או בריא).

לשפר את המחשבה והסביבה שלך בנוגע לזה. מה עושה אדם עם עיוות קשה בפנים? הוא יכול לעשות טיפולים וניתוחים, אבל לא טוב להחדיר חומרים וממש לפגוע בגוף, רק שינויים חיצוניים קטנים שיפחיתו קצת את הרתיעה. רוב העבודה שלו תהיה ליצור סביבה מוגנת מתאימה שתעזור לו ותתמוך בו.
שינוי פיזי כל כך קיצוני מראה שאת/ה שונא/ת את הגוף שקיבלת ועדיף להרוס אותו מאשר לקבל את עצמך כמו שאת/ה. פחות משנה לי איך את/ה מוגדר, אבל לפגוע ככה בעצמך ולשנוא את עצמך זה לא טוב. אנחנו לא מרוצים לפעמים ממה שקיבלנו, אבל מתמודדים ומוצאים מה טוב במצב, מה אפשר לפתח ממנו, לא להרוס. זריקות של חומרים זה לא שיפור, זה הרס ושינוי בשביל דבר שלא בריא לך.
גם בעתיד, אם יקרה ותרגיש/י מכוער/ת, את תבחרי לעשות עוד ניתוחים או ללמוד איך לאהוב את הגוף?
אנונימי
שואל השאלה:
אבל דבר ראשון מדובר במבנה המוח ולא בכימיה שלו ודבר שני טיפולים הורמונליים הם לא מזיקים
אנונימי
מבנה המוח הוא חלק מאוד קטן, זה גוש שהפעולה שלו נובעת רק בגלל החומרים שפועלים בתוכו וסביבו. כך גם כאן, המוח משתנה כי הוא מורכב מנוירונים שיכולים לגדול או לקטון לפי התגובות לסביבה ומזה גם כמות החומרים המופרשים משתנה.
החומרים האלו מזיקים. אמנם לא הרבה, אבל כשהם משפיעים על ההורמונים הם משפיעים על הרבה דברים נלווים, כמו פוריות, אפקט העונג מדברים מסויימים (כמו שוקולד), והרבה דברים אחרים שגם הם הורמונליים. בנוסף, כמו כל טיפול חודרני, יש אפשרות לתופעות לוואי, במיוחד בדבר כל כך משפיע ופנימי כמו הורמונים ומבנה הגוף.
אנונימי
שואל השאלה:
בגלל זה עושים את הטיפול אצל אנדרוקרינולוג מומחה שמשגיח על הטיפול
אנונימי
אז זה בדיוק כמו שאומר לך שאתה בעד טיפולי המרה עם זריקות וכאלה, רק שיהיה אנדרוקרינולוג שישגיח ליד...
טיפול חודרני שמשנה את האדם בלי שליטה מוחלטת שלו ועם פגיעה בגוף זה *אסור*, לא אמור לשנות אם זה ילד/ה ששונא/ת שהוא/שהיא הומו/לסבית או ששונא/ת את הגוף שלו/ה!
אנונימי
שואל השאלה:
אבל "טיפולי המרה" לא עובדים
זה לנסות לתקן בעיה שלא קיימת
אנונימי
זה בדיוק אותו דבר.
טיפולי המרה הם הורמונים שגורמים לאדם להרגיש תחושה זמנית שונה שמגדילה לו נוירונים מסויימים של עונג כלפי מין מסויים. הסכנה בזה היא טעות (לא תקרה עם אנדרוקרינולוג) או שהילד לא ירצה, אז נבקש שיסכים לפני. זה משתמש בפחות הורמונים מכם בגלל שלא צריך להשפיע על *הגוף* אז הכמות קטנה יותר. כך גם הסיכון לאיבוד הפוריות קטן יותר.
אצלכם יש אפילו פחות סיבות, את/ה כבר נמשך למשהו ומרוצה, את/ה יודע/ת מי את/ה, רק יש 'בטעות' גוף לא מתאים, אז הורסים חלק ממנו ומשנים עוד חלק ממנו כדי שתרגיש/י טוב. משתמשים בהרבה הורמונים בשביל שינוי פיזי נרחב ויש הרבה יותר סיכון לבעיות גופניות.

זה שיש למישהו/י קושי וסבל בתור מי שהוא/היא זה מתקבל, אבל ללכת לעשות שינויים כאלה רק בשביל שלא יצטרכו להתמודד זה אסון.
אני מתנגד לשני הדברים האלו, מצטער.

אני לא אומר אם זה רע להיות הומו, אבל נגיד וילד החליט שהוא רוצה להיות סטרייט ויש לזה סיכוי, בגלל שהוא שונא את עצמו או בגלל החברה או כל סיבה אחרת, למה לו אסור ולך מותר?
אנונימי
שואל השאלה:
יש לך לפחות מחקר אחד שמחזק את הטענה המגוחכת שלך?
אנונימי
מצחיק, פעם היו לי. מחקו אתרים שלמים כשקהילת הלהט"ב התחילה לפרוץ. לאנשים יש אג'נדה מסויימת ולא אכפת להם למחוק דברים אחרים בדרך.
אני מדבר איתך עם היגיון ומנמק כל דבר שאמרתי דווקא כי מחקו כל מקור שאני יכול להביא חוץ מהזיכרון שלי.
יש לי חבר שהיה הומו והלך לפסיכולוג על זה, עכשיו הוא יותר קרוב לביסקסואל, כלומר הוא יכול להקים משפחה של אבא ואמא כמו שהוא רוצה ומאמין.

אני לא אומר שהאמונה שלי היחידה שנכונה, אם מישהו רוצה לחיות עם גבר זו בחירה שלו, אבל שלא יהרוס לאחרים את הבחירה. אם מישהו גורם לאנשים לסכן את כל העתיד שלהם בשביל משהו כמו גוף, בלי הרבה אמפתיה, ומצד שני משניא עליהם אנשים שרוצים משהו אחר, זו צביעות בעיניי. במיוחד אם אפשר לעשות את זה לילד מסכן בגיל ההתבגרות כשההורמונים בעצמם עוד לא סיימו לפתח אותו, מתערבים בגוף שלו ומשנים אותו. משיכה מינית ומגדר משתנים הרבה בתקופת גיל ההתבגרות, לעשות משהו כזה לדעתי אמור להיחשב פשע וכמעט רצח.
אנונימי
שואל השאלה:
1. משיכה מינית לא קשורה למגדר
2. אני לא יודע מאיפה הסקת שאני בגיל ההתבגרות, אבל יצאתי מהארון לפני 8 שנים
אנונימי
מצטערת אני חייבת להתערב.
טיפולי המרה הם נוראים, אני לא יודעת מה אתה חושב שיש שם אבל לרוב זה גורם לדיכאון, חרדות ואפילו התאבדות.
זה לא משנה אם זה מבחירה או לא,
זה גורם לבן אדם לשנוא את עצמו וזה מדכא את היצר המיני.
אנונימית
1. אני יודע, זה לא סותר. משיכה מינית ומגדר יכולים להשתנות במהלך הבלבול המיני של גיל ההתבגרות.
עד שנגמרים ימי גיל ההתבגרות (אצל כל אחד זה שונה) לדעתי זה פשע לומר לו מה המשיכה שלו או גרוע מזה, להשפיע עליו חיצונית או בטיפול חודרני בדברים מסויימים.
2. לא הסקתי ולא כתבתי שאתה בגיל ההתבגרות, דווקא הימרתי שאתה יותר מבוגר מזה כי ענית יותר רציני ומודע, וגם הבנתי שהסבל שלך נמשך כמה שנים. אני בן 19.
אנונימי
אנונימית
נכון, אני שונא טיפולי המרה. זה להכניס חומרים לגוף ולשנות אותו בצורה ממש לא טובה כדי להשיג תוצאות לא הכרחיות. השתדלתי להדגיש את זה הרבה.
מצד שני, גם טיפולי המרת גוף הם לא טובים, כמו שכתבתי בכל התשובות שלי עד עכשיו.
אנונימי
שואל השאלה:
Hrt הוא טיפול בלתי מזיק
אנונימי
אני לא מכיר את זה, אבל לפי הצצה בויקיפדיה מדובר בטיפול כמו שאת/ה עובר/ת, רק ששם מפורט על הטיפול הנפוץ לאנשים בגיל המעבר (ההורמונים פחות פעילים בגיל הזה) או לאנשים עם חוסר בהורמונים.
לא מדובר שם על שינוי פיזיולוגי וכימי כזה מקיף וכזה חודרני כמו שעושים לשינוי מין.
בנוסף, כמו שאמרתי כבר לפני, יש אנשים שיצנזרו כל מחקר שיעז לומר לך שהטיפול לא בריא, זה נוגד את האג'נדה שלהם.
אנונימי
שואל השאלה:
אין פה שום אג'נדה
אנונימי
אולי יום אחד.
איך יכול להיות שאתה יכול לשמוע על מקרים שטיפול המרה (פסיכולוגי בלבד) לא הצליח או שהמטפל היה רשע, בזמן שמוכח במציאות שזה קיים?
איך יכול להיות שכל הסיפורים בנושא יש מטפל שעושה שטיפת מוח או סדיסט? זה כאילו כל המטפלים הפסיכולוגים רשעים (מה שממש לא נכון).
איך לא תמצא אף אחד שיאמר שמותר לבחור משיכה מינית (סה"כ שינוי בנפש) אבל מותר לבחור מין (פיזיולוגי, ביולוגי ונפשי)?
איך יכול להיות שאין אף טיפול שיגרום לאדם שינוי כזה קטן של משיכה מינית, אבל מותר וכדאי אפילו לעשות טיפול שהורס את הפוריות, המוח והעונג של האדם?
איך זה הגיוני שתשמע אלפים צועקים ברחוב שמותר לזוג גברים לחיות ביחד, אבל כשמישהו אומר שאבא ואמא זה נורמלי אנשים יצאו עליו אע"פ שזה לכאורה הכי טבעי ומה שמקיים את המין האנושי?
איך זה בכלל עולה על הדעת להזריק לנערים הורמונים ומעכבי גדילה כדי לגרום לשינויים קיצוניים בגוף, אפילו שאף פסיכולוג לא יחשוב שהנער בשל להחליט מי הוא בכלל?
אנונימי
שואל השאלה:
אתה אומר מלא שטויות
אי אפשר להזריק הורמונים בלי אישור מפסיכולוג או פסיכיאטר
אנונימי
יופי, בגלל זה אני אומר לך שיש פה אג'נדה שאת/ה לא מוכן/ה לראות.
מכל מחקר פסיכולוגי עד לפני מקסימום 10 שנים, זהותו המינית של הילד, כולל כל המתלווה אליה, נקבעת רק *אחרי* גיל ההתבגרות ואחרי חשיבה עצמאית. בימינו במקרה זה לא נשמע כשמדובר בשינויים חודרניים מהותיים לנערים מסכנים שסך הכל חשבו שהם לא המין שנולדו.
אי אפשר לשמוע מישהו שאומר שניתן ואף רצוי לדבר עם הנער ולבדוק אם הוא באמת להט"ב ולא פגוע או טראומטי, דברים שישפיעו עליו לכל החיים.
עריכה: כן, אני מכיר את המחקרים האלו. הם עדיין כתובים על קצת הספרים שקהילת הלהט"ב עוד לא הורידו מהמדפים של הספרייה.
אנונימי
שואל השאלה:
למקרה שלא ידעת מותר להזריק הורמונים רק מגיל 16
ולמקרה שלא ידעת כל פסיכולוג יגיד לך שמגדר נקבע בגילאים 2-4
אנונימי
ה'רק' הזה הוא מאוד מוקדם. למקרה שלא ידעת, כבר מגיל 2-4 אומרים לילד שחשב שהוא ילדה שהוא באמת ילדה ואי אפשר לשנות את זה, בעצם מכריחים אותו לשנות את החשיבה שלו בלי אפשרות אחרת, עד שיגיע לגיל 16 דיכאוני שלא אוהב את הגוף שלו.
כל פסיכולוג ממתי? תשאל *כל* מטפלת וגננת הם יראו לך עשרות ילדים שעד גיל 6 עוד דיברו בלשון נקבה, זה נובע רק בגלל קרבה לאם או לאחיות שלו, ועובר כשהוא מקבל מודעות.
תשאל פסיכולוג שבטוח שאין מכשירי הקלטה, או כמעט כל מחקר מלפני 10 שנים ומעלה, הם יאמרו לך שהמגדר נקבע הרבה אחרי גיל 4...

אני עד גיל 5 הייתי מדבר בלשון נקבה לפעמים, אבל אני לא ילדה. אמא שלי עשתה פעוטון וגם חלק מאחים שלי הקטנים היו מדברים בלשון נקבה וחלקם גם אהבו בובות וברביות וצבע ורוד (זה באמת צבע יפה). למה להגדיר אותם כבנות? הם עוד לא מודעים בכלל וחצי מזה נובע אך ורק מסטיגמה חברתית.

את/ה אמרת שזה שינוי במבנה המוח, כלומר מלידה היה ניתן להבחין בזה. למה רק בגיל 2-4 זה נקבע?
אנונימי
שואל השאלה:
כי המוח ממשיך להבנות ולהתפתח מבחינה מגדרית עד הגילאים האלה
ואני לא מדבר עכשיו על סטיגמות או לשון פניה אלא על דיספוריה מגדרית
אנונימי
אז תלך לחוקר מוח שלא עבר שטיפת מוח בעצמו. המוח לא עוצר באף נקודה בחיים, הוא מתפתח בכל מובן בכל רגע. אם הוא היה עוצר בגיל 4,לא יכול להיות שגיל ההתבגרות יפריש הורמונים, כי הם מופרשים ע"י שינויים וגירויים שונים במוח ומפתחים את הנוירונים.
אנונימי
מצטער, אני מרגיש שאני חוזר על עצמי הרבה יותר מדי.
אם אתה רוצה, את/ה מוזמן/ת לפנות אלי מתי שתרצה/י אם תחליט/י להקשיב. מקווה שתצליח/י בכל דרך שתבחר/י.
שואל השאלה:
לא אמרתי שכל ההתפתחות של המוח עוצרת אלא ההתפתחות של המגדר של המוח עוצרת
תקרא שוב את מה שרשמתי
אנונימי
בגלל זה כתבתי "בכל מובן בכל רגע". המוח לא עוצר כי זה ינוון ויהרוג אותו. זה צריך להתפתח ולהשתנות כל הזמן.
שואל השאלה:
אבל הוא מתפתח לכיוון מסויים שנקבע בגילאים האלה בגלל שהאזור המגדרי עוצר
אנונימי
אתה על בלוקרים/הורמונים?
בכל מקרה תזכור שזה רק כמה ימים של סבל ודיכאון אבל בסוף זה ייגמר ואתה תהיה גברבר לול וכן אני ממש באיחור ביי