3 תשובות
פסיכומטרי זה לא בזבוז. את מתקבלת על סמך ציון סכם והסכם מורכב מהבגרויות והפסיכומטרי. אם תעשי פסיכומטרי ותוציאי ציון טוב זה מעלה לך את הסיכוי להגיע לסכם שצריך בהרבה, ובכל מקרה את תצטרכי לעבור מבחן סיווג באנגלית אם לא תעשי פסיכומטרי.
אני עשיתי פסיכומטרי מבלי שידעתי בכלל מה אני רוצה ללמוד, אבל הוא תקף ל7 שנים אז יש לך זמן לחשוב ולבחור.
תבדקי על המקצוע ועל תנאי הקבלה.
דבר ראשון אל תלכי בלי תכנית מוכנה(לא שהכל ילך כמו שציפית, אלא שהכל ישתבש ואת צריכה לדעת מה המטרות שלץ מראש). מה זאת אומרת?
תבדקי טוב מאוד על התואר שלך: קורסים מרכזיים, מה קל וקשה, התמחויות בתואר(אם יש), מה אפשרויות התעסוקה ואפילו מה הרכב הסטודנטים
תבחרי מוסד לימוד טוב: לא כל אחד צריך ללמוד באוניברסיטה העברית או בטכניון, אבל את צריכה להיות מודעת שאם תתחילי ללמוד בסמי שמעון את תהיי חייבת לצבור ניסיון על פני סטודנט מהטכניון כדי להשיג עבודה.
תבדקי על מסלולים: יש הרבה אנשים שלוקחים תואר לקריירה ותואר להנאה(מתמטיקה-מוזיקה, פיזיקה-פילוסופיה וכו'). תראי אם יש דברים שמעניינים אותך ותרצי ללמוד אותם במקביל(ויכול להיות שממש לא כדאי לך ותסתפקי בללמוד תואר אחד- שזה בסדר באותה מידה)
מסלולי מעבר: אם באיזשהו שלב תביני שזה לא מה שחשבת בכלל, חשוב שתהיה יציאת מילוט בדמות מעבר חוג או תואר שני במקצוע דומה אבל שאת יותר מתחברת אליו.

ודבר אחרון, לגבי הפסיכומטרי: לא ממליץ לעשות. אם את רוצה לעשות תואר שבטוח שלא צריך אליו פסיכומטרי, אז ממש לא כדאי. הפסיכומטרי ייקח ממך כמה שעות ביום במשך חודשיים ומינימום של 600 שקל, והציון כמובן לא מובטח. ברור שאם צריך אז לעשות את המאמץ, אבל כדאי לבדוק דרכים חלופיות
אני גם הייתי ככה
בסוף עשיתי פסיכומטרי
זה מאוד מכניס אותך לראש של הלימודים... את נחשפת לאנשים שונים ושומעת מה הם רוצים ללמוד וזה יכול לתת לך רעיונות
וגם אם לא... יש בזה משהו שמאוד מכניס למוד של למידה ולי זה מאוד עזר להבין שאני רוצה ללמוד ובדיוק מה
ובנוסף - דווקא שלא יודעים... אין לחץ להוציא ציון מסוים ואז את יכולה יותר להצליח