8 תשובות
זה לא גרוע בכלל זה אפילו מראה על אחריות וכנות
שום דבר לא טוב בהקצנה. אם את עומדת על העקרונות שלך ומציבה גבולות זה בסדר, אבל להתעקש לא להתנצל ולא להודות כשאת טועה או שאמרת משהו לא במקום ולא לנסות לראות דרכים שבהן יכולת להתמודד עם המצב בצורה טובה יותר כדי שלא תפגע באנשים - זה כבר אגו, וזה לא הכי טוב שבעולם.
שואל השאלה:
לא לזה התכוונתי, אם אני טועה או פוגעת במישהו אני אתנצל.
אני התגוונתי במובן של נגיד אני משחקת בכדור בבית והחלון נשבר(סתם דוגמא) אז אני אקח אחריות ולא אאשים את אח שלי.
או אם אני רבה עם תלמיד בבית הספר והמורה קוראת לשיחה ושואלת שאלות ואם זה קרה או לא קרה אז אני אענה בכנות ואגיד את מה שעשיתי ואעמוד מאחורי המעשים.
אבל אם בן אדם יבקש דעה כנה שלי עליו, אני אענה בכנות גם אם זה פוגע ואני לא אבקש סליחה כי הוא ביקש דעה כנה..
אנונימית
שואל השאלה:
אני לא אגואיסטית בכלל, האמת היא שאומרים עליי שאני נחמדה וטובת לב, אני אוהבת לעזור.
(זה נשמע לי די אגואיסטי לאמר את זה עכשיו חחח)
אנונימית
אז זה עדיין לא הכי בסדר. את נמצאת בין אנשים ובין אם תרצי או לא, החיים שלך ייבנו על בסיס המערכות יחסים שאת בונה עם אנשים. זה בסדר להיות כנה אבל יש הבדל בין כנות לבין להיות חסרת טקט/חסרת רגישות.
יש דרך לבטא דברים וגם אם את חושבת משהו מסוים על הבן אדם זה לא אומר שאת חייבת להגיד את זה. גם אם הוא ביקש דעה כנה זה לא אומר שאת צריכה להגיד כל מה שאת חושבת עליו, כולל הדברים הרעים
שואל השאלה:
חחח מן הסתם שאני לא אגיד לבן אדם נגיד "אני חושבת שאתה אידיוט ואנשים לא רוצים להיות לידך כי אתה חסר טקט"(סתם זרקתי דוגמא), אני אעדן את זה ואגיד משהו כמו "אני חושבת שאתה בן אדם נחמד אבל אתה יכול לשים לב למה שאתה אומר לאחרים כי לפעמים אתה יכול לפגוע" או משהו כזה
אנונימית
אז זה סבבה
אני גם ככה ואז אנשחם אומרים שהם נעלבים ממני, אבל הם ביקשו שאגיד את האמת ואני שונאת אנשים צבועים, קיצר זה טוב שאת לוקחת אחריות על עצמך ועומדת מאחורי כל מה שעשית כי בסופו של דבר אם לא ניתמוך בעצמנו אז איך נתקדם?