9 תשובות
פסיכולוג יעזור! בטוח! אם את צריכה לדבר או משהו אני תמיד פה:)
תהיי אופטימית... החיים יכולים להשתנות מרגע לרגע.. תשתדלי לעשות הכל כדיי שיהיה לך יותר טוב.. אל תחכי שיעשו למענך. תמיד כשקשה לי אני עושה הליכה ארוכה עם אם פי באוזניים ומקבלת אנרגיות חדשות. גם אל תשבי בבית,, צאי לעבוד ופחות תחשבי שם. בהצלחה וגם אני פה אם תרצי.. אשמח לעזור.
טוב אם תספרי מה קשה לך למי שאת מכירה (חברה מישפחה )
ומתוך אדם מאמין אני מציע שתמיד הכי טוב לדבר עם אבא (=
אם קשה לך בחיים את פונה לחברים יקרים שיעזרו לך במצוקקתך עד שתחלימי את חייבת להיות אופטימית
השאלה היא למה רע.
יש דברים שבהם פסיכיאטר/פסיכולוג יכול לעזור. יש דברים שלא. יש גם לפעמים בעיה בתקשרות עם המטפל ואין אמון מספיק כדי שאפשר יהיה לשפוך לפניו את הלב, באמת.

לפעמים קל יותר לדבר דווקא עם זרים. לפעמים לא. מאוד תלוי מה העזרה שאת זקוקה לה. מה הדברים שמעיקים על לבך. ועד כמה השינוי צריך להיות במציאות האובייקטיבית החיצונית, או בדרך שבה את מביטה על המציאות הזאת.

מכירה את "האדם מחפש משמעות?" של ויקטור פרנקל. הוא היה במחנה ריכוז בזמן השואה, וגיבש תובנות על הדרך שבה אפשר להתמודד עם החיים כשקשה ורע. אני מאוד ממליץ לקרוא אותו. הוא יכול לשנות את חייך.
יקירתי.
המחקרים מראים שכדורים לבד לא עוזר. צריך גם טיפול בשיחה.
וכמו שאת לא תלכי לסתם מישהו שיתקן לך את הנעליים, או שיתן לך כדורים, או שילמד אותך מתמטיקה, אלא תלכי לבעל מקצוע - ככה זה גם כשצריך עזרה רגשית.
אז לכי ותמצאי מי שיעזור לך!
מקום שאפשר שם לפרק את הכעסים שאת סוחבת, להתחבר שוב למה שעושה לך טוב, למה שאת אוהבת, למה שנותן לך את הטעם לחיות.
אין לי מקום בלינקים, אז הלינק לסיפורי השראה הוא -
http://michalron.com/articles/%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%94
את עלולה עוד לגלות שהיה כדאי, נכון?
שיהיה בהצלחה,
מיכל רון - פסיכולוגיה אלטרנטיבית
מיכל רון מומחית סטיפס
החיים יפים ומעניינים, עם כל הקשיים וההתמודדויות שלהם, את צריכה לפנות לבעל מקצוע, ניתן גם בשיחה טלפונית ראשונית ובמידה שתרגישי שהוא עוזר לך, כדאי לך לקבל הכוונה.
כשקשה בחיים כדאי להביט בקושי ולנסות להבין מה הוא אומר לנו. צד אחד של הקושי, אני קורא לו הצד האפל תמיד מזמין ייאוש וחוסר תקווה אולם יש גם צד אחר של כל קושי שמזמין אותך להביט לעומק ולהבין שאת צריכה לזוז... כן לזוז מהר אחרת הקושי יעמיק. לזוז נפשית לזוז פיזית לשנות וכד.
לפעמים טיפול פסיכולוגי עם פסיכולוג קליני יכול לעזור ולפעמים סתם אנשים שאת פוגשת או חיבור נפשי עם אחרים כל אחד בוחר את העזרה שלו. אם הפסיכיאטר לא עוזר זה אומר שאולי צריך לנסות אחר או לגשת לטיפול ולהפסיק להיות שיטחיים! סליחה על הביקורתיות. בהצלחה
הי אנונימית

רציתי לשתף אותך במחשבה שאולי מקור הבעיה שלך אינו במישור הנפשי כלל.
1. יש מצבים שבהם צריכת עודף מזונות מסוימים או חוסר של אחרים גורמים דכאון או מצבי רוח קשים, ואז כדורים לא יעזרו.

2. ישנו מצב בחיים שבן אדם לא מקבל מספיק אהבה מבחוץ אבל גם לא יודע לשמוח בעצמו ומיזמתו וגם זה יכול להביא תחושות רעות ודיכי.

3. ויש גם מצוקות שמגיעות מהתחום הרוחני.

כך שיש כאן צורך לבחון על איזה ביס יושבות המצוקות שלך.
זה נעשה בדרך כלל עם איש/אשת מקצוע רחבת אופקים.

הייתי ממליץ לך להתחיל דווקא בבירור התזונתי כי הוא מקור תדיר לבעיות שאת מתארת.
עם זאת, יכול להיות שתמצאי שעשיית מלוא ההנחיות של המטפלת הנטורופטית שאפנה אותך אליה לא עוזרת לך, אז הזמן לפנות לבירור הרוחני עם מאמנת מורה רוחני/ת שהיא גם מתקשר/ת.

הנטורופטית שאני ממליץ עליה הינה דבורי גיתי יוסף מרמת גן, שאני מחשיב אותה על סמך נסיון עמה ובירורים שעשיתי עליה, כאחת משלושים הנטורופטים הכי טובים בישראל בתקופה זו.

בהצלחה מכל הלב
שוקי
שוקי וייס מומחה סטיפס