8 תשובות
ערב טוב!

בתור גבר רווק בן 24, שיוצא עם המון בחורות ואני גר בירושלים, עיר שיש בה הרבה דתיות\חרדיות\חילוניות

בנות חרדיות לא לבושות הכי יפה! יותר נכון לומר, שבנות "שבבנקיות" לבושות הכי יפה! מאחר והם גדלו בסביבה עם בנות בלבד, הם מוכנות להשקיע הרבה יותר!
ישראל
ערב- טוב ושבוע טוב, אני אישית גם גר בירושלים אני לא בחור דתי, אני אישית חושב
שיופי זה עינין כל אחד לגופו, אבל בגלל שאני בחור שאוהב צניעות, אז כן
אני מאוד אוהב את הצניעות של הבחרות לא החרדיות, אלא הדתיות,, ואני רואה
אם בחורה דתייה משקיעה בעצמה ורוצה להיות יפה וגם צנועה, היא מהממת,
והכי חשוב? יפה מקסימה, ומכבדת את עצמה,, זה לא יופי, שבחור יכול לבוא אליה ברחוב
ולזרוק לה מילה סתם, כי הוא רואה בחורה שמכבדת את עצמה,
כי בת ישראל היא בת-מלך וצריכה להתלבש בהתאם.
אפרת מימון מומחית סטיפס
לדעתי חרדיות מתלבשות רע.
ברגע שבחורה מכבדת את עצמה ומרגישה שלמה עם מי שהיא, היא גם מקרינה את זה החוצה. חוץ מזה, שהן לא חושפות יותר מדי עור, וזה הכי יפה:)
צניעות זה הכי הכי אחותי!

כי הן יודעות כמה הצניעות יפה לאשה והשם ידע שזה הכי הכי מתאים לבת ישראל שלו. נ

בת מלך אמיתית היא זו ש-כל כבודה פנימה!

היופי האמיתי של האשה הוא היופי הרוחני, כי יופי וחן שהם ללא יראת ה' לא שווים כלום! לעומת זאת אישה שיפה מבחוץ ויש בה גם יראת ה' היא תתהלל! "שקר החן והבל היופי, אשה יראת ה' היא תתהלל"!
זה לא שיש בעיה עם להיות יפה, להפך!
על שרה אימנו כתוב שהייתה יפת תואר! בגלל רוח הקודש הכ"כ עצומה שלה! שהשפיע על החיצוניות שלה.
מה שאני באה להגיד פה, דבר ראשון, זה שצניעות מביאה יופי, יראת ה' מביאה יופי, אבל לא יופי שקרי, של מכנסיים וגופיות, והדגשת החלקים שהצניעות יפה להם, אלא יופי אמיתי! יופי זוהר שבא מבפנים ומקרין הילת זוהר החוצה! זוהר של בת מלך יראת ה'.
כל היופי של האישה הוא חוסר הרצון שלה להתבלט, לא להשקיע כל הזמן בהבלטת החיצוניות אלא להשקיע את כל כוחה בעבודת ה', בעבודה הפנימית! ואז היא תיהיה הכי יפה.
אשה שבאמת שומרת את צניעותה וכבודה זוכה להערכה וכבוד מהסובבים אותה, (כל כבודה בת מלך פנימה!)
ולא רק זה היא גם תזכה לאהבה אמיתית, בן זוג שיאהב אותה באמת, לא אהבה שתלויה בדבר, כי אהבה שתלויה בדבר בטלה, אלא אהבה שאינה תלויה בדבר! שהיא לא בטלה לעולם!

בקשר למה שאת כתבת, נכון, יש בנות שהולכות עם חצאיות לא צנועות, והן כביכול דתיות, ובאמת שמה שהן עושות זה ממש חילול ה', כי בנות כמוך, שחוזרות בתשובה ורואות את זה, יכולות ממש ליפול! ולחשוב שזאת צניעות! ואז באמת להגיע למסקנה כמו שאת כתבת, אולי עדיף מכנסיים ארוכים ורחבים? כי הרי זה אפילו יותר צנוע מהחצאיות של ה"דתיות", וגם לי זה קרה, אני מבינה אותך לגמרי.
(אבל, אולי מצד שני צריך כמובן גם לדון אותן לכף זכות, כי לכל אחד מאיתנו יש נפילות)
יש הלכות ברורות לגבי צניעות, ואותן בנות שהולכות ככה עוברות עליהן, והם יצטרכו לתת את הדין והחשבון לכך כשיגיע זמנן לעמוד מול מלך מלכי המלכים! הקב"ה! ולהסביר מאיפה הם הבינו שיש להן הקלות לגבי צניעות! ועוד יותר גרוע כשהן יודעות שזה אסור, שלא כמו חילוניה שבחיים שלה לא שמעה על צניעות.
הבנות האלה שמות דגש, כתו שכתבתי למעלה, על יופי שקרי! יופי של הדגשת הגוף והחיצוניות, והן מכשילות בדיוק כמו אחת ששמה מכנסיים! אז אם את תשימי מכנסיים כי הן שמות חצאיות לא צנועות כולכן תיכשלו! וכשתעמדי למשפט, מה תגידי? הן עשו אז גם אני עשיתי! בשביל הקב"ה זה בוודאי לא תירוץ.
זה נכון שרבנים אמרו שעדיף מכנס רחב מאשר חצאית צמודה וקצרה, אבל זה רק עדיף! זאת לא באמת הצניעות שצריכה ללכת בה בת של מלך!
הצניעות האמיתית היא ללכת עם חצאית שמכסה את הברך בהליכה, עליה במדרגות, ישיבה, ובעצם בכל מצב.
חולצה צריכה להגיע עד אחרי המרפק, גם בכל מצב, אם נרים ידיים וכו' וכמובן שהיא גם צריכה לכסות עד תחילת הצוואר מלמטה. אני גם חושבת שעם חצאיות שלא ארוכות עד הריצפה צריך לגרוב גרביים\גרביונים, אבל זה כבר עינין אחר.
אני לא מכירה אותך אישית ואני לא יודעת באיזה שלב את בחזרה בתשובה, ככה שאת ממש לא צריכה להעמיס על עצמך בעינין צניעות הכל בבת אחת, כי את רק תיפלי אח"כ... אלא לאט לאט, המעבר ממכנסיים לחצאית הוא מאוד קשה, כי מכנסיים באמת זה יותר נח, אבל תמיד אפשר למצוא פתרון, כמו ללכת עם חצאית ארוכה ולשים מתחת טייץ, וכו'.
ואני חושבת שמה שהכי חשוב, זה להבין עד כמה הצניעות חשובה! כי אשה שלא צנועה, זה כמו גבר בלי תורה בכלל! והרי מה שווה אדם ללא תורה?! אשה מקבלת את שכרה על הצניעות!
מכנסיים זה חוסר צניעות! לכל הדיעות, אז נכון, זה פחות גרוע מחצאיות קצרות וצמודות, אבל זה לא צניעות!
וזה גם הרבה פחות יפה מחצאיות ארוכות, אני מתארת לעצמי שיצא לך לראות לא קצת בנות חרדיות יפיפיות! וצנועות מכף רגל ועד ראש!
אז בשביל לשים מכנס לוותר על השכר בעולם הבא? מה ה' ביקש מאיתנו בסה"כ? ללכת בצניעות! זאת אפילו לא בקשה, אם מתעמקים בזה, זאת מתנה עצומה! אני יכולה לומר מניסיון, שכשהאישה מכבדת את עצמה, בצניעות, פנימית וחיצונית! כל היחס של הסביבה משתנה כלפיה! כולם מכבדים אותה! למה?! כי אז באמת רואים שהיא בת של מלך! שהיא נסיכה אמיתית!
עד כדי כך שפעם אחת (כשהייתי עוד בתיכון חילוני והתלבשתי שם בצניעות ב"ה) בא בחור אחד וביקש רשות לדבר איתי, ושאלתי אותו למה הוא מבקש רשות, אז הוא אמר כי הוא לא ידע אם זה בסדר שהוא ידבר איתי וזה לא יפגע בי.
זה היה כ"כ מוזר! אחרי שהייתי רגילה שבנים באים ועושים לי מה שבא להם, כמו שנהוג בתיכונים חילוניים.
וזה בדיוק מה שכתבתי למעלה! מי שתיזכה באהבה אמיתית! אהבה שלא תלויה בדבר היא אישה צנועה יראת ה'.

לא שווה להפסיד את שמירת הצניעות בשביל שומדבר בעולם הזה! לא בשביל בנים, לא בשביל הנוחיות בקיץ! ובטח לא בשביל בנות שנפלו לשטויות של העולם הזה ולובשות חצאיות קצרות וצמודות. הן ממש לא מסמלות את העולם הדתי, הן מסמלות את הבעיות שקיימות גם שם.
חח כנראה את חושבת ככה כי לדעתך זה יפה.. ואם כבר לדעתי צניעות זה אכן מראה מאוד יפה...