9 תשובות
בעד,
אנחנו המדינה הראשונה עם הכמות חולים הכי גבוהה, לדעתי, סגר יוכל להפחית את כמות החולים.
שמחתי לעזור,
YOLO
בעד
המצב רק ניהיה יותר גרוע
בעד, סגר של כמה שבועות ונגמור עם הצרה הזאת. זה לא שיצאנו ליותר מדי מקומות גם ככה.
אני בעד מטעמים אישיים
אבל נגד בגלל המצב הכלכלי בארץ, המצב חמור. המצב הבריאותי גם ככה בלתי נשלט אז איכשהו התרגלנו אליו, משתדלים לשמור על הנהלים ולהיזהר אבל זה כבר חומק מהאצבעות בקטע הזה.
בעד
למרות שלא יודעת עד כמה זה יעזור כי זה יחזור
אבל זורם לי להיות בבית
בעד
סגר כולל על כל הארץ המשק שבועיים רצוף
משהו מוקפד שמור בלי וויתורים
אז כן בעד
נגד,
זה גזר דין מוות להמון עסקים. הכלכלה לא תצליח להתאושש מזה. בפועל הקורונה לא הורגת יותר משפעת, צריך להתעסק בתוכניות מיגור בבתי ספר למשל ולא לסגור את הערים, כי ברגע ששוב יפתחו את הסגר הבלאגן רק יחריף וכולם רק ירצו לצאת ויפוצצו את כל הארץ.
נגד. הסגר לא עוזר לאף אחד. סבבה נכנסו לסגר נו ו... המספרים לא יעלו בחזרה? הם יעלו כשנצא מהסגר. רק חבל שבסגר הזה אנשים באמת לא יצליחו לשקם את עסקם. אם ההמשלה הייתה עוזרת סבבה אבל היא לא. ולקבל 700 שח כמענק זה לא עזרה. כי ב700 שח אי אפשר לשלם, מים או חשמל, ארנונה, גז, שכירות, שכירות של העסק, מיסים... רק מיסים הם 1,500 שח... כך ש700 שח פעם בא לא עוזר בכלום. בנוסף עקב הסגר הראשון מספר האנשים שהתמוטטו נפשית עלה קצת יותר מ30% אם אני לא טועה ואפילו קצת יותר. אנשים נכנסו לדיכאון, חדרות, ואפילו היו ניסיוני התאבדויות. ילדים קטנים שמשגעים את ההורים כל היום ההורים משתגעים, ויש הרבה שקרסו נפשית חוששים שאחרי שהמצב הזה יסתיים כל המערכת של בריאות הנפש תקרוס ויהיה עומס מטורף עד 0 מקום אצל פסיכולוגים... אז זוהי לא רק מכה רצינית לכלכלה אלה גם לאנשים שיכולים לפגוע בעצמם. יש הרבה שמאובחנים עם חרדות, סכיזופרניה, דיכאוןוכו.. ובלי טיפול הם פשוט יאבדו את זה והמצב שלהם יהיה קשה. סגר לא יעזור.