5 תשובות
בחזייה יש פדים וברזלים
המבנה שלה
חזייה זה עם כפים בדרך כלל וזה תופס כל צד בנפרד וגוזייה תופסת את שתיהם:)
חזיה -


חזייה היא פריט הלבשה תחתונה מקובל אצל נשים, המשמש לכיסוי ולתמיכת השדיים.

החזייה נכנסה לשימוש בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה־20. קודם לכן לבשו נשים מחוכים מעצמות לווייתן על מנת להרים ולייצב את החזה. כיום, במקומות רבים בעולם, החזייה הפכה לפריט ההלבשה התחתונה הנפוץ ביותר לפלג הגוף העליון.

לחזייה מספר תפקידים שונים: התפקיד הפשוט והשימושי שלה הוא תמיכה בשדיים במהלך פעילויות יום-יומיות. בנוסף, חזיות משמשות לייצוב והחזקה של השדיים בהתעמלות (המטרה העיקרית של חזיות ספורט). לבישת חזייה נהוגה גם מסיבות של צניעות, או בשביל לעמוד בציפיות חברתיות. החזייה יכולה לשמש גם כהכרזה אופנתית, בכוונה להציג תדמית מסוימת של נשיות; בתפקוד זה, היא מעוצבת בצורה שמרימה את החזה גבוה יותר מתנוחתו הנורמלית, במטרה לספק מראה צעיר יותר או כדי להגדיל את המחשוף או לחלופין באופן היוצר כיסוי ולחץ כדי לשוות לחזה מראה קטן ופחות בולט. רוב החזיות הן ניסיון של מעצבים לייצר פריט לבוש שממלא תפקיד פרקטי, ובד בבד מהווה פריט לבוש מושך בפני עצמו.

יש המפקפקים בתועלתה של החזייה, וטוענים כי אינה עוזרת במניעת התוצאות של הזדקנות החזה, ויש טוענים שהשדיים בריאים יותר כאשר הם חופשיים ואינם קשורים ומוצמדים בחוזקה[1][2].

בנוסף, החזייה הפכה לפריט שנוי במחלוקת, בעל משמעויות פוליטיות ותרבותיות אשר מעיבות לעיתים על מטרתו הפרקטית. באופן מסורתי, החזייה נחשבת לאחד הסימנים אשר מצביעים על התבגרות מינית נשית. החזייה יכולה להתפרש גם כאמצעי בו נשים מדגישות את מיניותן. מצד שני, יש הרואים בחזייה סמל להדחקה של הנשים את גופן[3]
{ויקיפדיה~}
גוזייה -

חזייה ל"מתחילות", המיועדת לנערות צעירות בתור חזייה ראשונה, עשויה בדרך כלל מבד בלבד, בלי "צלעות" מתכת. נקראת גם גוזייה (גופיה וחזייה).

{ויקיפדיה~}


________________


בגדול ולסיכום;
גוזייה זה לשלב פחות מתפתח, חזייה זה בדר"כ אח''כ, כשכבר יש יותר, והגוף יותר מפותח.


מעבר לזה במובן הפיזי, המבנה שלהן שונה, וגוזייה לא תכלול ברזלים או פדים, ותהיה כדבר אחד שתופס את כל החזה.
לעומת חזיה שתתפוס כל צד בנפרד ויכולה להיות עם ברזלים או פדים.ולא, אני לא כזה מומחה בתחום, 3 דק של קריאה בויקיפדיה ויש לי את כל מה שצריך לדעת, הפלא ופלא, יאו.
חזייה זה כל ציץ בנפרד וגוזייה זה חתיכת בד על שתיהן
אנונימית