20 תשובות
צליאק זה רגישות לגלוטן (בערך)
אז צליאקית זו מישהי שיש לה צליאק
אני צליאקי ואני רגיש לגלוטן
שואל השאלה:
סליחה על הבורות
מה זה גלוטן ??
גלוטן זה החלבון שנמצא בחיטה, אז צליאקים לא יכולים לאכול דברים שעשויים מחיטה.
צליאק זה סוג של רגישות לגלוטן (זה לא בדיוק אבל רגישות לגלוטן, יש דבר כזה רגישות לגלוטן ויש דבר כזה שזה צליאק אבל כעקרון זה שאסור לאכול גלוטן) גלוטן זה החלבון סחיטה אז בעצם כל דבר שיש בו חיטה/קמח חיטה (רגיל) אסור להם לאכול. אגב קמח מצה הוא גם עם גלוטן
אנונימית
^כי קמח מצה עשוי מ... מצה! וגמצות יש קמח רגיל אז...
גלוטן זה חלבון שנמצא בחיטה והגוף לא יכול לעכל את החלבון הזה (סליחה על מה שאני הולך להגיד) וזה מתבטא בכאבי בטן ולפעמים בשלשולים.
יש רמות של הרגישות.
שואל השאלה:
לא הבנתי
אז צליאקים לא יכולים לאכול מצה ?
כן
אבל גלוטן זה לא רק בחיטה, גם בקמח כוסמין יש גלוטן, פשוט הרבה פחות.
שואל השאלה:
קופאי
בפסח את לא אוכל כשלפ ?
או שאתה לא אוכל מצה ואוכל דברים אחרים שכשרים לפסח ?
אוכל דברים אחרים שכשרים לפסח
שואל השאלה:
אוקיי
תודה לכולם
אם אין בזה גלוטן אז זה כשר לפסח, כל הלחמניות האלה הכשרות לפסח הן לרוב לחמניות ללא גלוטן. מה שמצחיק זה שהעובדים הגאונים בסופר מתחילים להתווכח איתי שהוופלים ללא גלוטן (הדבר הכי טעים ביקום) הם לא כשרים לפסח, כשאין בהם קמח -_-
אנונימית
מה הקשר? צריך להכשיר אותם לפסח
כמו שיש משחת שיניים כשרה לפסח ויש משחת שיניים לא כשרה לפסח
במשחת שיניים אין גלוטן, אז מה?
הם תמיד כשרים לפסח מכינים אותם בפעם שהוא כשר לפסח, אפילו אם תקנה אותם עכשיו יהיה עליהם חותמת כשר לפסח^
אנונימית
^^^
זה לא מאוד קשור... כמו שאמרתי, מצות עשויות מקמח רגיל וקמח מצה עשוי ממצה. הרבה מאכלים כשרים לפסח עשויים מקמח מצה, כלומר יש בהם גלוטן.
ומה שסיפרת עם הוופלים, גם אם אין בזה קמח, כל עוד אין כשרות של הרבנות זה לא יחשב כשר בעיני הרבה אנשים.
אם כתוב על זה שזה קשר לפסח ויש על זה חותמת של הרבנות אז זה כשר לפסח.
אבל יש הרבה דברים שבעיקרון כשרים לפסח ואפילו לא קשורים לאוכל, כמו שאמרו פה מעליי, משחות שיניים ותכשירי היגיינה, אבל כל עוד לא שילמו לרבנות או למשגיח כשרות זה לא נחשב לכשר.
זאת אני