תשובה אחת
זה מצב כל כך מובן.. כל כך כואב ולוחץ.. הגיוני שתרגישי ככה.. שהכל קורס עלייך ודבר אחד משפיע בלחץ שלו על השני ונכנס למעגל בלתי נגמר של חרדה וייאוש.. וזה מתסכל.. נכון..
אבל דעי שגם ממעגל אפשר לצאת..
קודם כל, זה דבר טוב שדיברת עם חברות שלך על זה.. זה יכול להיות אפילו פיתרון זמני - לרגע בו את צריכה לפרוק ולהוציא דברים החוצה.. וגם אם זה רק זה, הכל בסדר.. זה לחלוטין חשוב ויכול לעזור.. וכל דבר שיכול לעזור, יש לשמור ולאחוז בו היטב. כנ"ל לגבי האימונים וכל דבר שעוזר לך להתמודד - הליכות באוויר צח, לשמוע מוזיקה שמבינה אותך, לעסוק בתחביב שמבין אותך ומאפשר לך להוציא כל רגש ותחושה החוצה, כל מקום שהוא שלך, מכיל ומגן.. זכרי לנשום עמוק.. והמשיכי לאחזו בכל מה שגורם לך להרגיש את - ואפילו לרגע.. שגורם לך להרגיש עצמך, אדם בעל תבונה וחשיבות - משום שאת יקרה ובעלת משמעות.. ואף אחד ושום דבר לא יכולים למחוק או להוריד מכך.. וזה כל דבר שיזעור לך להתמודד עם התקף של חרדה, דיכאון או הפרעת אכילה.. וזה כל דבר שילחם בחזרה בכל מחשבה רעה, ייתן אפילו מעט נחת לנפשך בין כל תחושה מעיקה.. וזה כל דבר שייתן לך רגע קט של שקט..
אני יודעת שהמצב עכשיו לא בדיוק עוזר.. זה רק מחמיר ומכביד על הכל עוד יותר.. הו זה כל כך מובן.. אבל היי, תאמיני לי את תצליחי.. את מדהימה.. ואת לא לבד עם זה.. לעולם לא תהיי. וגם אם העתיד נראה לך שביל יותר מידי ארוך ומסובך, זה בסדר להתמקד בחלק מן הדרך - מחר או השעה הקרובה.. לנסות להתמודד איתם ולהבין שכל צעד שאת עושה מלא בכוחות עצומים.. אז בבקשה, תעריכי את עצמך על זה, מגיע לך.. התייחסי אל עצמך בעדינות והבנה.. זה מקל על הקרב כשאת לא מתייחסת אל עצמך כאויב.. והרי את הלוחמת.. את זאת שלוקחת כל נשימה בגבורה.
וזה בסדר לא לדעת הכל מיד וכרגע.. קחי את הזמן לחשוב.. לחשוב מה מעניין אותך.. מהו העולם שלך.. ומשם תמשיכי לבדוק ולבדוק.. אבל היי.. אל תלחיצי את עצמך.. דעי שחשוב לקחת הפסקות ולתת לעצמך לנוח, לחשוב על הכל ולהבין איך להמשיך משם.. כמו שחשוב לקחת דברים בקצב המתאים לך - בקצב איתו את יכולה להתמודד.. אין בושה בכך!! זה מסייע עם ההליכה בדרך..
אני מציעה לך לדבר עם איש מקצוע.. יש להם המון ידע בנושאים אלו, עצות יצירתיות להתמדדות עם בעיות נוראיות והמון המלא להקשיב לך.. ואין רע בכך.. יש המון אנשי מקצוע שיודעים מה הם עושים ועושים את זה באהבה וכנות- הרצון המלא לעזור לך. ואולי להתחלה לדבר עם מתנדבים בקווים חמים ואתרים יכול גם לסייע לך.. זה אמנם לא תחליף לאיש מקצוע.. אבל זה יכול לתת לך כיוון.. ואפילו את המקום לפרוק בו ולדעת שיש מישהו ששומע.
תמשיכי להיות עם מי ומה שאוהבים ודואגים לך.. הם לא עוזבים.. והם יתנו הכל כדי לסייע בכל דבר.. כדי להקשיב, לנסות להבין ולתת כל מילה טובה ומחזקת.. הם יודעים כמה את נפלאה.
ואם תרצי, אני כאן לכל דבר.