10 תשובות
יש הוכחות
אני לא. דתות זה המצאות של בני אדם
גם בנצרות עם ישראל הוא העם הנבחר, אני לא בטוח לגביי האיסלאם
שואל השאלה:
^@איתי התותח
איזה הוכחות?
היהדות זה לא הדת הנבחרת. אף אחד לא נבחר ואף אחד לא טוב יותר ממישהו אחר או נחשב יותר.
עם ישראל הוא העם שהקב"ה בחר בו והעם היחיד שהסכים לקבל את התורה שלו זה הכל
אנונימית
כי איזה דת עוד ניתנה מאת האלוקים בנוחכות של כל העם, אשר שמע את קולו? קח סרטון שמסביר את זה
אנונימי
אבאשך עליי, קח קצת הוכחות לכך שרק אלוקים שהוא לכ יכול, ידוע הכל
ושולוט העל הכל - יכול לעמוד מאחורי התורה. במקרה אחר, השקר ההי ניכר לעם בעיניים, והיא לא לא הייתה מתקבלת ע"י העם. זה שעם שיראל מאמין בתרוה - מוכיח המידע שלה נכון, וההבטחות שלה התקיימו. אביא על כך פירוט.

1. התגלות של אלוקים לעיני כל עם ישראל ששמעו את קולו. לא ייתכן שעם שלם ימציא לעצמו סיפור על התגלות של אלוקים שמחייב אותו בתרי"ג מצוות עד מסירות נפש ועוד יעבירו את "השקר" לבנים כאמת גמורה מבלי להגיד שהכל "לא אמיתי", חס ושלום. כמו כן, לא ייתכן שמישהו ישכנע אותם שזה קרה, כי העם אמור לדעת הם הם שמעו את קולו של אלוקים או לא. במידה ולא - וודאי שהם לא יקבלו את זה
2. הבטחות שרק בורא עולם שיודע הכל ושולט על הכל יכול לעמוד מאוחריהן: ברכה בשנה השישית לשומרי שנת השמיטה, הבטחה שהארץ לא תכבש בזמן העליה לרגל שהיא ריקה מגברים. שום איש לא יעיז לתת הבטחות לעם על דברים שאינם בשליטתו.
3. סימני טהרה בחיות טמאות: "תני דבי ר' ישמעאל (ויקרא יא) ו"את הגמל, כי מעלה גרה הוא" - שליט בעולמו יודע שאין לך דבר מעלה גרה וטמא, אלא גמל. לפיכך פרט בו הכתוב" (חולין נט ע"א).

"תנא דבי ר' ישמעאל (ויקרא יא) "ואת החזיר, כי מפריס פרסה הוא" - שליט בעולמו יודע שאין לך דבר שמפריס פרסה וטמא, אלא חזיר. לפיכך פרט בו הכתוב" (חולין נט ע"א).

"וכי משה רבינו קניגי היה? או בליסטרי היה? - מכאן תשובה לאומר אין תורה מן השמים" (חולין ס ע"ב).
4. נבואות שהתגשמו: "וֶהֱפִיצְךָ ה' בְּכָל הָעַמִּים מִקְצֵה הָאָרֶץ וְעַד קְצֵה הָאָרֶץ" (דברים כח, סד). בכל זאת הקב"ה הבטיח לנו שישמור עלינו בגלותנו למרות שכל העמים שונאים אותנו: "אַף גַּם זֹאת בִּהְיוֹתָם בְּאֶרֶץ אֹיְבֵיהֶם לֹא מְאַסְתִּים וְלֹא גְעַלְתִּים לְכַלֹּתָם לְהָפֵר בְּרִיתִי אִתָּם, כִּי אֲנִי ה' אֱלֹהֵיהֶם" (ויקרא כו, מד).

5. יש עוד הוכחות. חשוב להדגיש שאנחנו לא טוענים שיש אלוקים כי זה כתוב בתנ"ך, אלא מסבירים למה רק אלוקים יכול לעמוד מאחורי התורה אשר נתן לעמו.
אנונימי
היא לא
היהדות היא הדת הנכונה אבל היהודים הם לא יותר מאף אחד הכוונה היא בסרטון: