16 תשובות
ואו.זה הכאיב לי לראות את זה.
בתור חרדית
בתור חרדי ממש כואב לשמוע כזה דבר
אבל יש אלוקים חזק וקיים
לא, כי אם אחד הילדים שלי ירצה לחזור בתשובה אני אכבד
אני לא מאמינה באלוהים ולא מתחברת לאמונה ולחוקים אבל זכותו של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה.
אבל אם זה גובל בקיצוניות אז כן את זה לא אקבל, אני לא מאמינה בקיצוניות בשום דבר.
גם לי ממש כאב לראות את זה.
שואל השאלה:
Im someone וחברמן
גם לי!! ממש כאב לי לשמוע שהיא אומרת את זה
ואני לא יודעת אם ראיתם את הסרט אבל בסרט האמא שהיא משחקת היא ממש לא אוהבת את הדת ומנסה למנוע מהבת שלה (גוי ריגר) את החתונה כי היא חזרה בתשובה ונהייתה חרדית, והיא קוראת לגרוש שלה שגר באמריקה לבוא כדי לעשות הכל שהחתונה לא תקרה כי היא לא רוצה שהבת שלה תהיה חרדית עם הרבה ילדים.
אבל זה סרט עוד מילא, אבל ששמעתי שהשחקנית (מיה) בעצמה גם חושבת ככה ועוד אמרה שההיא תעשה הכל בשביל זה כמו שטלי (הדמות שלה) בסרט עושה זה כאב לי ממש בלב, כיאלו מה רע לחילונים שהילדים שלהם יחזרו בתשובה? ועד לרמה כזאת זה מפריע להם?
כנראה שזה כן בגלל שהיא "לא אוהבת את הדת"
אנונימית
אני יכולה להגיד בתור חילוניה שלא הייתה לי בעיה אם הבת שלי תחזור בתשובה
אנונימית
ראיתי גם את הסרט.
אני חושבת שבסרט זה היה נורמלי שהאמא תתנהג ככה בגלל שלילדה שלה היה הרבה התפכויות בחיים והאמא כבר לא ידעה מה אמיתי (ככה אני לפחות ראיתי את זה)
אבל במציאות זה קצת מוגזם.ברור שאמא שהבת שלה חוזרת בתשובה תהיה לחוצה בהתחלה(זה הגיוני לגמרי.)אבל את מה שהיא אמרה בסרטון לא אהבתי.כי זה לא נכון.אנשים שחוזרים בתשובה זוכרים את החיים הקודמים שלהם.אבל הם מעדיפים חיים אחרים.ובתור אמא את אמורה לתמוך בבת שלה נכון שזה קשה.אבל בסופו של דבר את רוצה את הטוב ביותר בשביל הבת שלך.גם אם זה הדת.

עריכה:חייבת לציין שזה לשתי הצדדים.
(אמא חרדית שהבת שלה חוזרת בשאלה)
אני אהיה מאוכזב מאוד, במיוחד אחרי שאני אלמד את הבן שלי חופש ושוויון לכולם, ומצעדי גאווה וחופש הלבוש ושיוויון בנטל וציונות חילונית, יכאב לי אם הוא או היא יפלו לדת או אפילו לחרדיות שזה קיצוני בעיניי כי זה מגביל את המחשבה וקשה מאוד להתפתח משם.
שואל השאלה:
ואתה גם תרצה לעשות הכל או לנסות למנוע את זה?
אנונימית
אני דתי ואני יכול להגיד לך שאילו הבן או הבת שלי היו יוצאים בשאלה או אפילו יוצאים מהארון הייתי אומר להם שאני לא מסכים עם הדרך חיים שלהם אבל אני עדיין אוהב אותם ואתמוך בהם
אנונימי
אם הילדים שלי ייחזרו בתשובה יהיה לי מאוד קשה עם זה... לא שאני לא מאמינה ביהדות זה פשוט תרבות אחרת שמאוד מקובעת ומיושנת. ובפן אישי, אני לא אוכל לצאת איתם לסרטים בשבת או לעשות איתם קידוש זה מבאס.
שואל השאלה:
Im someone
מסכימה איתך ממש! זה קשה אבל התגובה שלה לזה ממש מוגזמת בעייני וזה כאב לראות שככה חושבים.
אף פעם לא חשבתי על מה שאמרת בנוגע לסרט ושהיא עברה תהפוכות וכל זה..

לא יודעת טוב, אני מבינה אולי שזה מבאס אבל האם היית פועלת כדי שזה לא יקרה? בחזרה בתשובה? או חתונה עם בחור דתי/חרדי? או שפשוט היית רוצה בלב שזה לא יקרה אבל לא היית עושה כלום כדי "להרוס"?
אנונימית
אני בסך הכל ארצה שהילדים שלי יהיו תמימים כמו אנשים שמאמינים במשהו שלא קיים
אנונימי
אני חושבת שהתגובה של השחקנית הזאת ממש מוגזמת, ואני חילוניה...
^^מודה שאם הייתי חילונית והבת שלי הייתה חוזרת בתשובה הייתי בהתחלה נלחצת ואולי פועלת קצת נגד זה(לא כמו בסרט כמובן.)
תנסי להבין אותה..
תתארי לעצמך שאת חינכת את הבת שלך בדרך שנראית לך הכי טובה ובצורה הכי טובה שיכולת ופתאום היא עוזבת למקום קיצוני שאת לא מבינה אותו.זה מתסכל.
אבל מיה ממש הגזימה בסרטון הזה
שואל השאלה:
אני יכולה לנסות להבין, אבל אם יש אמא שתפעל כמו בסרט זה קיצוני מאוד ומוגזם לדעתי וגם איך שמיה דיברה אני ממש מקווה שהיא לא התכוונה לזה, כי גם בתור מישהי דתייה שדי אהבה אותה כי היא למיד הצחיקה אותי (מיה) וכיף לצפות בה ואז היא פתאום אומרת דבר כזה, זה שוק זה פשוט ניפץ לי את כל מה שחשבתי עליה האמירה הזאת, משפט אחד ששבר בי די את האמון שלה, וגרם לי עצב.

אנונימי, לא הבנתי את המשפט שלך.. תוכל להסביר?
Lily את היית עושה משהו כדי שהבת שלך לא תצלם עם דתי/חרדי ותחזרו בתשובה? או שהיית תומכת בה?
ממש מעניין אותי לשמוע מהמד של חילונים
אנונימית