2 תשובות
איך מעלימים נפיחויות ברגליים?

אצל נשים מבוגרות רבות קיימת תופעה של נפיחויות ברגל. נפיחויות ברגל הן תופעה ייחודית, שכן פעמים רבות הן אינן מלוות בכאב - אולם אנחנו כמובן נרצה להיפטר מהן. ברוב המקרים, נפיחויות ברגל מופיעות בגלל תופעה של בצקת. הבצקת, שנגרמת משינוי בזרימת הדם ברגל, יכולה להיגרם מסיבות רבות מאד - שינוי בלחץ הדם, בעיות לב, שינוי בורידים באזור, שינוי בתזונה, שחמת הכבד, ועוד ועוד דברים שונים, שכולם בסופו של דבר משפיעים על זרימת הדם שלנו. בסופו של דבר נוזלים נצברים במרווח בין התאים ברגל שלנו - וכך יש לנו תחושה של נפיחויות ברגליים. למרבה המזל, בהופעה של נפיחויות ברגליים אפשר לטפל בעזרת טיפול בשיטת הקור.כך עובד טיפול בשיטת הקור

לכל מי שתוהה, איך זה שמשהו כמו טיפול בשיטת הקור יכול לעזור במקרה של נפיחויות ברגליים, נגיד שדווקא מדובר על עובדה מדעית לחלוטין - כולנו יודעים שהגוף מנסה לשמור על טמפרטורה קבועה תמיד. זה חלק מהאפיון שלנו כיונקים וכבעלי דם חם. הדם שלנו, הוא זה שעוזר לנו לשמור על טמפרטורת הגוף הקבועה שלנו. כשחם לנו - הדם זורם כרגיל. כשקר לנו - כלי הדם מתרחבים, בכדי שיותר דם יזרום, והגוף יוכל להתחמם. טיפול בשיטת הקור מתבסס בדיוק על הרעיון הזה - להרחיב את כלי הדם באמצעות קור.

חברת דרמוליין הצרפתית, פיתחה מכונה ייחודית של הזרמת קור אל תוך העור. הקור מוזרם ישירות אל הגוף, באמצעות שימוש בגולת קור גדולה לאזור שבו יש נפיחויות ברגליים. הקור שמוחדר אל הגוף, מרחיב באופן אוטומטי את כלי הדם, שרוצים לחמם את הגוף במהירות. ההרחבה של כלי הדם באזור שבו יש נפיחויות ברגליים, גורם לכך שהנוזלים יתנקזו מהאזור, וכך למעשה הנפיחות אט אט נעלמת

(קרדיט למחבר)
סליחה על התשובה הקודמת, שלא עזרה כלל
לא שמתי לב מה אני מעתיקה, בגלל זה
הנה יש תרופות סבתא:
יש לשים עלי כרוב על הרגליים ולהרים את הרגליים על כרית או כיסא עד להקלה.

אפשרות נוספת להקלה על בצקות ברגליים או רגליים נפוחות היא לשים את הרגליים בתוך קערה עם מים קרים. ניתן להוסיף שמנים כדי להוסיף לאווירה ולרוגע.

חומץ תפוחים עוזר בהורדת בצקות ברגליים, יש לשפוך את החומץ תפוחים על הרגליים.

הליכה של 20-30 דקות ביום תעזור לזרימת הדם ועשויה למנוע בצקות.

ביצים הן פתרון יעיל למניעת היווצרות של בצקות ברגליים, יש לצרוך ביצים במהלך השבוע אלא אם יש בעיה של כולסטרול.

יש לשתות הרבה מים במהלך היום על מנת למנוע היווצרות של בצקות ברגליים.

פתרון נוסף לרגליים נפוחות, כואבות או לבצקות הוא להרים את הרגליים גבוה ביחס לגוף, אפשר לשכב או לשבת, ולשים על הרגליים פיסת בד או מגבת ספוגים במים חמים.
באותו הנושא: