6 תשובות
קונים בכל חנות יצירה, מפסלים איתו שמים בתנור וזה מתקשה. מקווה שעזרתי, תוכלי לשלוח לי הודעה בפרטי רגע?
אנונימי
פימו הוא סוג של חומר פולומירי המיועד לעיצוב המשווק על ידי מותג מכשירי הכתיבה הגרמני שטדלר (Staedtler). תחילת הניסויים בפימו החלו בשנת 1939 על ידי קתה קרוזה (Kaethe Kruse). המשפחה החלה בשיווק החומר בשנת 1954 תחת השם FIMOIK. בשנת 1964 קנתה חברת אברהרד פאבר (Eberhard Faber) את כל הזכויות על החומר. כעבור שנתיים החלה החברה בשיווק החומר תחת השם המקוצר פימו. בשנת 1978 הפכה אברהרד פאבר לחלק מחברת שטדלר והחל משנת 2010 משווק פימו תחת המותג שטדלר.
אף על פי שקיימים כמה סוגים של חומר פולימרי, פימו ידוע כנוח ביותר לעיבוד ולשימוש. למרות שישנם עוד סוגים של חומר פולימרי המיועד לעיצוב, הפימו הוא המוכר מביניהם ושמו הפך בשימוש עממי לשם הכללי של חומרים אלה. הפימו של שנות התשעים נקרא פימו קלאסי.
פימו קיים במגוון צבעים וגימורים. ניתן ליצור בעזרתו תכשיטים, פיסלונים ואביזרים שונים. אחד השימושים לחומר הוא עשיית מיניאטורות.
לאחר שעוצב הפימו לצורתו הרצויה מכניסים אותו לתנור סטנדרטי למשך כ-30 דקות בטמפרטורה נמוכה (110 מעלות צלזיוס) על מנת להקשות אותו. אפשר לחתוך ולצבוע את הפימו רק לפני האפייה כיוון שהוא מתקשה בחום ואינו ניתן עוד לעיבוד.
עדן תמים
שואל השאלה:
ואיפה עוד אפשר לשים אותו במקום תנור?
אנונימי
סוג של פלסטלינה צבעונית, שמפסלים בה, מכניסים לתנור ויש פסל נחמד שדיי קשה לפרק.
פימו זה כמו פלסטלינה שאפשר לעצב איתה דברים וכשמכניסים לתנור היא מתקשה..
אפשר לקנות את הפימו בחנויות יצירה וגם בחנויות כמו קרביץ וכאלה..
שלום! פימו זה חומר פולמרי. אני התחלתי עם יצירות בפימו לא מזמן וזה ממש כיף (שיש לך רעיון מה ליצור..) פימו מגיע באריזות מרובעות די קטנות לי כל אריזה עלתה 8 שח. יש מלא גוונים. פימו חומר יותר קשה מפלסטלינה אבל עם לשים אותו הרבה אז הוא מתרכך. בפימו את יכולה לעצב תכשיטים (למשל..) אני יצרתי דמויות והפכתי אותם לתליונים. אחרי שגמרת ליצור ואת מרוצה מהתוצאה תאפי את הפימו לפי הוראות היצרן מאחורי האריזה. פימו נמכר בחנויות יצירה מתמחות בלבד! ולא בכל חנות. יש בחנויות אומגה. בהצלחה.