12 תשובות
אלו שתי קטגוריות שונות לגמריי.
אתה לא יכול להשוות שואה לאקלים.
לא מסכימה בכלל.
משבר האקלים מקבל כותרות בתקשורת כל הזמן זה שבחודש האחרון לא דיברו על זה כל הזמן בישראל (בחול זה עדיין בכותרות כל כמה זמן) לא אומרת ששכחו מזה.
זה לא משהו שאפשר לפתור בחודש, שנה או אפילו עשור עם מה שיש לנו כרגע ככה שיש התקדמות לכיוון אבל לדרוש שכולם יהיו בפניקה עד שזה יפתר זה טירוף
מסכימה איתך לגמרי ..
שואל השאלה:
זה פשוט כל כך מטומטם שכל הזמן מתעסקים בשואה, באנטישמיות במקום לטפל בבעיות האמיתיות שמאיימות על האנושות...
אנטישמיות מוסלמית באירופה מאיימת על חיים של יהודים כרגע, זה חשוב כי אפשר לשנות את זה כרגע עם ההשפעה שלנו.
את משבר האקלים צריך לתקן לטווח הארוך יותר.
ההשוואה לא רלוונטית, אבל זה נורא שלאנשים באמת לא אכפת. אנשים מתעסקים בעיקר בעצמם. כרגע העניין לא משפיע על חיי היומיום שלנו, אנחנו לא רואים בעיניים את מה שקורה מאחורי הקלעים של עצמינו, ויותר קל לנו להתנהל בלי התחשבנות והתפשרויות. יקח לחברה הרבה מאוד זמן להתעורר על עצמה, מה שיש כרגע לעשות זה להתחיל את השינוי מעצמך ולהביא את הנושא לשיח.
שואל השאלה:
מה זה משנה אם מוסלמים או לא? מה זה הגזענות הזו? כולם בני אדם וזה ממש לא משנה
אחינו, אני רץ לתקן אותך, אבל ערבים לא חושבים ככה
מוסלמים או לא זה כן רלוונטי בגלל שהם מהווים אחוז גדול ממקרי האנטישמיות באירופה למרות שהם אחוז קטן מהאוכלוסייה.
הסיבה לכך היא כי או שחינכו אותם לשנוא יהודים כי יש דברים בדת שלהם נגד יהודים או שהם מאשימים יהודים מחוץ לישראל בפעולות של ישראל ומענישים אותם בגלל מה ש"הם עשו לאחיהם הפלסטינים".
יש עוד סיבות אבל בעיקרון אלו היותר "פופולריות"
שואל השאלה:
הא, והכיבוש והרצח עם שישראל עושה בעזה זה יותר טוב?
אתה לא מדבר בעובדות בשיט. רוב האנטישמיות במזרח אירופה שפוגעת בפליטים ושולחת אותם למותם.
אבל זה לא רלוונטי, לדעתך זה יהיה הגיוני שיהודים בישראל או בחול יתקפו מוסלמים בגלל שמוסלמים במקום אחר עשו משהו? זה לא הגיוני ואנשים לא צריכים לסבול בגלל שמישהו אחר מהקבוצה שלהם עשה משהו לא בסדר.
איזה רצח עם יש? האוכלוסייה הערבית רק גדלה, בקושי נהרגים על ידי חיילים ישראלים או ישראלים בכללי ויש אחוזי השמנה די גבוהים באוכלוסייה שלהם, נכון נהרגים אנשים אבל בזמן האחרון זה היה בגלל שהם השתתפו בהפגנות אלימות בעיקר.
זה לא כאילו כל יהודי או ישראלי אפילו לוקחים חלק בזה ועושים את זה בעצמם או אפילו בהכרח תומכים בזה כי הרי אם כולם היו תומכים בזה לא היו את כל הארגונים שמנסים לחשוף את צהל.
ועל מה מדובר פוגעים בפליטים במזרח אירופה? לא רק שאין שם הרבה פליטים כי הפליטים הלכו למדינות עם כסף ובעיקר למדינות רווחה אלא שאין שם יותר מדי מקרים של פגיעה בפליטים לפחות לא משהו שמגיע לעיתונים.