11 תשובות
כי זה עוד תירוץ לחגוג
כי אנחנו אוהבים לחגוג חגים כיפיים
ואם אפשר פעמיים בשנה אז למה לא?
הולנטיין הפך ליום האהבה הבינלאומי
כי זה חג שקל לחגוג (בניגוד לכריסמס למשל שדורש הכנות מראש כמו קישוט הבית, עץ אשוח ועוד)
ט"ו באב זה גם לא לפי היהדות אם אתה כבר מדבר.
מסכים. אותו דבר לגבי הלוואין, חג מולד וסילבסטר, עצוב לראות שהרבה יהודים הולכים אחרי הגוים עם המנהגים וחגים שלהם. פשוט בושה.
זאת שאלה מעולה, אני שואלת אותה את עצמי כל שנה מחדש.
אני מניחה שאנחנו, הישראלים, מנסים להתחבר גם לשאר העולם ולמנהגים שבו. יום האהבה (הנוצרי) לא מסמל משהו שקשור לאלוהים או למסורת שלהם, הוא בסך הכל ממלא את העולם באהבה.
קח לדוגמה את יום השנה החדשה, הסילבסטר, גם אותו מרבית העולם חוגג למרות שמקורו בנצרות.
אני חוגג את שניהם, כמו שיותר אהבה יותר טוב :)
כמה שיותר חגים יותר טוב
גם יש לנו מאכלים משלנו, סרטים משלנו, זמרים משלנו, בגדים משלנו, יש לנו הכל משלנו, ובכל זאת אנחנו פונים גם לתכנים ומוצרים מחוץ לישראל או לעם היהודי, מה הבעיה אם זה? היכן האיסור לכך? אין כזה. בדיוק כמו השאלות לגבי הסילבסטר, אין כאן שום קשר לדת הנוצרית באופן ישיר, זהו לא חג דתי, אין בו איזו האדרה של השילוש או משהו כזה. אבל מדובר בלוח השנה הנוצרי, ובו כל תאריך מוגדר כיום שמוקדש לאחד הקדושים שלהם. כשמחליטים לחגוג את תחילת השנה החדשה, יצא שביום זה סילבסטר נפטר, לא חוגגים את מותו או את חייו, לא את פועלו, ולמעשה אין לו שום קשר לחגיגה עצמה. כך גם כשרוצים להגדיר חג לאהבה, בוחרים יום, ובכל מקרה, יש איזה קדוש שמת ביום הזה, אז מה? את מי זה מעניין? אנשים רוצים לחגוג אהבה, למי זה מפריע? רק למי ששונא, תחליט באיזה צד עדיף להיות.
כי היום יש הרבה יהודים עם עמוד שדרה חלש שרוצים להדמות לגויים