8 תשובות

1. זה נותן תחושה של שליטה על החיים. בערך כמו להאמין באסטרולוגיה, נומרולוגיה וכו`. יש לך הרגשה שאם תעשה כך וכך, תוכל לשלוט בגורל שלך ובמזל שלך. בהחלט סיבה מצוינת להאמין.

2. זה נותן הרגשה של משמעות ותכלית לחיים. אני לא נמצא כאן סתם, מישהו שם אותי כאן ומצפה ממני לעשות כך וכך. תרופה טובה נגד הרגשה של ריקנות בחיים.

3. יש הרגשה שאתה מקבל "תשובות" לכל השאלות. על כל תהיה או חוסר בהירות בחיים (למה הדברים הם כך וכך? למה הגיע לי שיקרה לי כך וכך?) יש תשובה, לרוב מהסוג של - זה רצון האל, הכל לטובה, זה משרת מטרה נעלה כלשהי וכו`. בכל אופן, נדיר למצוא רב ששואלים אותו שאלה ואין לו תשובה, וזה מנחם.

4. הסרת אחריות מעל עצמך - מישהו אחר קובע את המהלכים, אז שום דבר שאתה עושה, לטוב ולרע, זה לא ממש באחריותך או באשמתך.

5. הסרת הצורך בקבלת החלטות - יש תמיד מישהו שיקבל החלטות בשבילך, מה עוד שגם ככה 90% מהחיים שלך מתנהלים לפי ציוויים ופקודות של מישהו אחר. לאנשים שנמאס להם לקבל החלטות כל החיים, זה פתרון מצוין.

6. קהילתיות. אתה זוכה להרגשה נעימה של קהילתיות ושייכות לקבוצה של אנשים עם מכנה משותף רחב לשלך. לאנשים קצת בודדים חברתית זה יכול להיות פתרון נהדר.

7. פתרון נגד שעמום. תמיד יש משהו לחשוב עליו, לעשות אותו, להתפלפל עליו. אם זה תפילות, ברכות, חגים, מנהגים, לימוד תורה - אין רגע דל. כל הזמן אתה צריך להתעסק במשהו.

8. יש לך תמיד ידיד לעת צרה לפניו אתה יכול לשפוך את לבך. גם אם אתה לבד בחדר, תמיד אתה יכול לדבר עם אלוהים, לבקש בקשות, לשאול שאלות, להתלונן, לפרוק לחצים, ואין ספק שזה יכול להקל מאוד מבחינה פסיכולוגית.

9. שמירה על המסגרת החברתית - למי שגדל בחברה הדתית בוודאי שהרבה יותר קל להאמין ולשמור על המסגרת הקיימת, מאשר לפרק הכל ולהתחיל מחדש כחילוני.

10. דומיננטיות הגבר. בחברה הדתית הגבר, מטבע הדברים, הרבה יותר דומיננטי. זה טוב בעיקר לגברים, שמחפשים טריטוריה שבה הם יוכלו להיות "ראש הבית" ולזכות לכבוד ויקר, אבל זה טוב גם לנשים שרוצות להסיר מעצמן חלק מהאחריות בחיים, עניין שדומה קצת לסיבה מס` 5 שתיארתי קודם.
כי הוא שומר עלינו.. גם אני חילוניה\חילונית אם זה משנה..
זה לא למה, זה כי אתה נולד לתוך חיים ועולם שבו ידוע שככל הנראה יש אלוהים
בנוסף זה כתוב בספרים שלנו שמי יודע באמת כמה זמן יש אותם,
ותחשוב שזה די הפתרון של איך נברא העולם לדברים שהמדע לא מסביר
אני גם חילונית! כיף ויטרואלי אחיי החילוניים ^~^
כי אנו מאמינים ויודעים שיש אלוקים, זאת אמונה תמימה עוד בתנ"ך, מאברהם עד הנביאים, אנו מאמינים כי יש הוכחות וכי התורה נכונה, זאת אמונה תמימה וטהורה.
אנונימית 88 (זאת אני)
כי כל ההוכחות מראות שהוא קיים.
אני יודע שהוא קיים.

יש לי ייעוד בעולם אני לא סתם עוד יצור שההורים השריצו.
אני גם חילונית ומאמינה באלוהים.
אני לא מסורתית אבל זאת אמונה..
בסופו של דבר כל העולם הזה נוצר ממשהו ולכל אחד או לפחות לרבים יש אמונה במשהו אחד.
בחרתי להאמין באלוהים כי ככה, לא צריך סיבה מיוחדת.. זה פשוט אמונה ואני מוקירה תודה על יום היוולדותי לאלוהים:)
כי אני פשוט לא מאמינה שאנחנו נמצאים בעולם הזה בלי סיבה.. שאנחנו פשוט פה משום מה ואף אחד לא יודע למה ואחר כך מתים וזהו.. אני פשוט לא מאמינה שזה ככה. אני יודעת שיש מישהו שברא אותנו ושיש לנו מטרה וסיבה להיות פה ואנחנו לא פה במקרה.
אנונימית
line:445