7 תשובות
שאלות בלי פואנטה או סתם ניסיון להטריל
שאלה שלא אמיתית.. כאילו שאלה ששואל השאלה סתם המציא את המקרה.. לרוב זה בשביל למשוך את תשומת הלב של המשתמשים באתר.
זה יכול להיות או שאלה לא אמיתית או שאלה שנשאלת משעמום ולא באמת רצינית
*תשובה לא שלי, מישהי שכתבה לי פעם והסבירה לי כמו שצריך:

שאלה ללא מהות מתחלקת לשלושה סוגים: שאלות נטולות ערך (ללא מהות), רטויות או כאלו שאין באפשרות גולשי האתר לתת עליהן מענה.

אפרט על כל סוג שיהיה ברור :)

1) שאלות נטולות ערך: בדיוק כפי שזה נשמע, שאלות חסרות ערך, מטרה, משמעות ובעיקר לא נועדו לקיים אתה מטרה האמיתית של האתר - לעזור זה לזה.
לאחרונה נוספו עוד ועוד שאלות לקטגוריה הזו, עקב פניות מרובות של משתמשים שאין כבר שאלות אמיתיות באתר והכל זה סקרים מטופשים.
לדוגמה; "בני כמה אתם?", "דברים שרק אנשים x מבינים?", "קטילה ל..." וכד'. אולי הן נשמעות לגטימיות לכשעצמן, אך זה לא נכון. השאלות האלו נשאלות אך ורק מתוך שעמום וחוסר מעש. מעבר לזה, הן לרוב מגיעות לחמות ותופסות מקום רב לשאלות ה*באמת* חשובות, שעליהן בדרך כלל אין כמעט מענה.

2) שאלות רטוריות: לפי המושג רטורי - משהו ברור מאליו. אין לשאול שאלות שהתשובה אליהן ברורה מאליה.
בעיקר מדובר על שאלות שמתחילות ב-"רק אני..." והרי ברור שלא משנה מה יהיה ההמשך, אתה לא היחיד בעולם שעושה את זה, לכן יש להשקיע בניסוח מוצלח יותר.

3) שאלות שאין באפשרות גולשי האתר לתת עליהן מענה: בדיוק כמו שזה מתואר, שאלות שאי אפשר לענות עליהן. בין אם זה שאלות ניחושים שבאמת אי אפשר לדעת את התשובה, או בין אם זה שאלות שכל תשובה עליהן תיהיה חייבת לעבור על חוקי האתר. לדוגמה: "כמה אתם חושבים שאקבל במבחן באנגלית מחר?", "מה אתם חושבים כל אתיופים?" וכד'.
שאלה לא אמיתית /ששאלו כדי להגיע לחמות וכאלה
דוגמה נחמדה:
'אני בתוך המכונות כביסה והיא מסתובבת מה לעשות??'
^^ התשובה הזו שכתבתי מתייחסת ל*שאלות ללא מהות*, ספאם זה משהו אחר לגמרי וחמור בהרבה. אבל אני שמחה אם את לומדת מהתשובות האלו להבא (:

בסטיפס שאלות ספאם הן שאלות המבוססות על שקר, הנועדו כדי לזבל את האתר.

ניתן לחלק שאלות ספאם לשני סוגים: מוכח ולא מוכח.

ספאם מוכח - שאלה שניתן להגיד עליה בוודאות שמדובר בספאם, מכיוון שהיא מתארת סיטואציה לא הגיונית, שאינה יכולה להתרחש במציאות ולכן אין כלל ספק שמודבר בספאם. לדוגמה: "אני עקר, זה יעבור לילדים שלי?", "הכנסתי את סבתא שלי למכונת כביסה, מה לעשות??" וכד'. כמו כן, גם שאלות שהשואל הודה לאחר מכן שזה ספאם נכללות כאן.

ספאם לא מוכח - שאלה לגיטימית לגמרי המתארת סיטואציה הגיונית שעלולה להתקיים במציאות, אך אינה באמת התקיימה. כלומר, שאלה שיקרית הנשאלת במסווה לשאלה אמיתית. כאן הסיפור עלול להיות הרבה יותר מסובך, משום שאין באפשרותינו להסיר את השאלה מתוך אי-וודאות, וכאן השואל עלול לנצל את רצונם של המשתמשים לעזור לשווא. לדוגמה, שאלה בה מתואר על אח נמצא על סף מוות ואחרי שהדאיג עשרות משתמים התברר מדובר בספאם.

לאור המצב והפגיעה של הספאמים באתר, צוות האכיפה לוקח את הנושא בחומרה ומגיב בתקיפות כלפי כל ספאם שמועלה לאתר
שאלה שיש לה פחות מ20 תגובות