4 תשובות
את מתכוונת על ה iso ?
שואל השאלה:
לא. במצלמה דיגיטלית רגילה
אנונימית
נראלי שכן
אוקיי אז כמות הפיקסלים לא בהכרח אומרת שהתמונה תצא באיכות טובה יותר. קצת מסובך להסביר על זה אבל אנסה להשתמש במילים רגילות ובלי יותר מידי מושגים.
נתחיל במה זה פיקסל - בגדול בכל מצלמה יש חיישן שהוא מורכב מהמון תאים קטנים שרגישים לאור שהם בעצם הפיקסלים.

הפיקסלים ממוקמים בצפיפות רבה מאד על גבי החיישן הדיגיטלי ומודדים את הכמות שלהם במושג שנקרא מגהפיקסל (שזה בעצם מיליון פיקסלים).

התפקיד של כל פיקסל הוא להמיר את האור הפוגע בו לזרם חשמלי וככל שעוצמת האור הפוגעת בפיקסל גדלה, כך גדלה עוצמת הזרם החשמלי.

ככל שהרזולוציה (כמות המגהפיקסלים) בחיישן גדולה יותר כך התמונה תהיה מורכבת מיותר נקודות ולכן תהיה מפורטת יותר. וגם ככל שהפיקסל גדול יותר אז הוא יוכל לקלוט טווח גדול יותר של אור ולכן דגימת האות והפיכתו לערך דיגיטלי תהיה מדויקת יותר.
אז בעצם איכות התמונה מורכבת מגודל החיישן, מצפיפות הפיקסלים שבחיישן וגם מהגודל של כל פיקסל. אם נדחוס בחיישן יותר מידיי פיקסלים ביחס לגודל שלו התמונה תהיה מפורטת יותר אבל הגודל של כל פיקסל יקטן, ואז יכולת קליטת האור תרד, והאיכות הסופית תפחת.

אז כמו שאמרתי בהתחלה, זה לא בהכרח נכון שככול שיש יותר פיקסלים אז האיכות יותר טובה, זה תלוי בעוד פרמטרים. אממ וזהו, אם יש לך עוד שאלות או לא הבנת משהו אז אני פה :)