3 תשובות
ילדי סנטר הוא כינוי סלנג ישראלי אשר נמצא בשימוש מהעשור הראשון של שנות ה-2000, לתת-תרבות של נערים ונערות משלהי דור ה-Y ומדור ה-Z שנוהגים להסתובב בדיזנגוף סנטר בתל אביב. ילדי הסנטר נוהגים להסתובב לרוב בקבוצות, לעיתים של עשרות נערים ונערות. ילדי הסנטר מחולקים לשתי קבוצות עיקריות:

הסוג הראשון נוהג לאמץ מאפיינים של תרבויות הדארק (בעיקר של תת-תרבות האימו). הם לרוב שומעים סגנונות מוזיקה לדוגמת הבי מטאל או הארד רוק, לובשים בגדים שחורים או עם צבעים צעקניים, נוהגים להאריך שיער ולצבוע אותו לצבעים שאינם טבעיים, לענוד מספר רב של פירסינג ולהתאפר באיפור עמוס. קיימת סטיגמה על סוג זה המעניקה לו מאפיינים דיכאוניים. סוג זה נחשב כסוג הגדול יותר.
הסוג השני ברובו הפוך מתרבות האימו. קבוצה זאת לרוב מתלבשת בצורה צבעונית ומאוד שמחה, משתייכים לקהילת הלהט"ב, צובעים את השיער ובמקרים רבים ישתייכו למספר פאנדומים - כגון הארי פוטר, סוגים רבים של אנימה, קומיקס, סרטי מארוול קומיקס ועוד.
קבוצות מסוימות של נערי סנטר נהגו בעבר לפעול באופן ונדליסטי בדיזנגוף סנטר עד שהנהלת המקום הגבירה את האבטחה ב-2009 והחלה לנקוט צעדי מנע כנגדם.[1] לאחר צעדים אלו, נערים רבים המזוהים כילדי סנטר התלוננו על כך שההנהלה לא מאפשרת להם להיכנס למקום בגלל לבושם ויוצרת אפליה על רקע אופנתי, דבר שההנהלה הכחישה.[2]

"ילדי הסנטר" נהגו להיות פעילים ברשתות חברתיות ובאתרי בלוגים כמו ישרא-בלוג, וקהילות חברתיות לסצנה כגון "שוקס" ו"גרייב" שנסגרו. מאז העשור הראשון של שנות ה-2000 אורגנו באינטרנט (בעיקר בפייסבוק) מפגשים של מאות ילדי סנטר מכל הארץ בדיזנגוף סנטר ובמגדלי עזריאלי. מפגשים אלו ממשיכים להתקיים גם בימינו, בחופשות ובחגים. קיים מנהג להיפגש מדי שבוע בימי חמישי בקניון דיזנגוף סנטר. חלקם מגיעים גם לאירועים כמו פסטיבל אייקון וקומיקונים שונים.
אנונימית
הם שרמוטות ומכוערים
אנונימי
למה הם בכלל קיימים
אנונימי