13 תשובות
שוברים שתיקה הוא ארגון המאוגד כחברה לתועלת הציבור,[1] האוסף עדויות על שירות חיילי צה"ל בשטחים מאז האינתיפאדה השנייה. הארגון מצהיר כי מטרתו "להעלות את המודעות למציאות היומיומית בשטחים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה על אוכלוסייה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש". הארגון הוקם בשנת 2004 על ידי לוחמי צה"ל משוחררים ששירתו בשטחים,[2] בעיקר בחברון, וחוו לדבריהם חוויות קשות בעת השירות, במיוחד במהלך האינתיפאדה השנייה.

הארגון גובה עדויות מחיילים משוחררים ומציג מקרים שבהם לטענתו חיילים או מתנחלים נהגו שלא כשורה, ביצעו עוול או התעללו בפלסטינים, בדרך של ביזה, השחתת רכוש, ירי לא חוקי או פעולות לא מוסריות אחרות. הארגון טוען כי הקצינים הבכירים בצה"ל מודעים לפעולות אלו, ואין מדובר במקרים בודדים אלא בפרקטיקות מקובלות.[3] צה"ל טען כי העדויות הן אנונימיות ומבוססות על שמועות ועדויות שמיעה.[4] בדצמבר 2015 אסר שר הביטחון, משה יעלון, על כל שיתוף פעולה בין צה"ל לבין "שוברים שתיקה".[5] ובמקביל אסר שר החינוך נפתלי בנט את פעילותם בבתי ספר.
מכאן:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%94
הנה
או בקיצור ארגון של זבלות ^
^לפי דעתך.
לא ממש , לפי ההגיון הבריא .
ארגון של טמבלים
אנונימית
^לפי ההיגיון של מישהו ימני זה יצטייר כארגון חולני שעושה דברים נגד ישראל אך יש אנשים שיחשבו שונה ממך ואתה חייב לכבד את זה ולכן אתה צריך להגיד שלפי דעתך זה ארגון זה זבלות.
לא עניין של ימין ושמאל , יש שמאל מתון וזה בסדר לא כולם באותה דיעה אבל ארגון שפוגע בחיילים שמגנים עליי ועליך ביום ובלילה לא יותר מאוסף של זבלות.
^יש אנשים שרוצים להראות איך הצד השני חושב ומתנהג. ובסופו של דבר הוא לא ממציא שום דבר אלא הוא מצלם דברים שקוראים באמת אז..
(אומר את זה בלי לקחת צד)
דברים שקורים באמת ?
צודק רק שזה אחרי עריכה מטורפת והעלמה של צד אחד בסיפור אבל היי העיקר שזה מה שהמצלמה מראה ...
בעיקר חיילים (הרבה פעמים בדרגים גבוהים בצבא) שיושבים ומספרים על חוויות ועל דבר שעשו במהלך השירות הצבאי שלהם בהתנחלויות
זה ארגון שמאל קיצוני חולני שמלכלך על ישראל בעולם ומוציא אותנו כובשים ורוצה לחזור לגבולות 67.
Compa3x לא לוקחים צד ולהראות את הצד השני. הם לוקחים צד והם בוגדים במדינה שלהם ותומכים באויב.
(באויב אני לא מתכוון לאנשים פשוטים אלא לארגוני הטרור ותומכיהם)