8 תשובות
ואם לא בא לנו ללמוד תורה? זה שאני לא לומדת תורה כל היום לא עושה אותי פחות יהודיה.
מה הקשר?^
שואל השאלה:
FlufFy PeNguin, נגיד את זה ככה: נשים פשטוורת ממצות תלמוד תורה, אבל הם בן חיובת ללמוד את ההלכות בנוגע למצוות שהן מצוות עליהן (עייני בירוה דעה, סימן רמו, סעיף ו בהגה שם).

בכל אופן, התושבה שלך לא במקום.
אם חרדי היה עונה לך: שלא בא לו להתגייס לצבא או לעבוד הייתה מקבלת תשובה כזאת? אז למה את בעצמך נונת תשובות כאלה? זה דבר אשון.

דבר שני, השאלה פה לא נוגעת ללמוד תרוה כל היום, אלא על שילוב. החילונים אומרים שהחרדים אמרוים לשלב (לגבי בני תרוה זה טעות), אבל הםאפילו לא משלבים. במקרה טוב, הם שומרים מצוות כאהל או אחרות, וכם זה רק בגלל זה בא להם, לא בגלל שהם מרגישים שהם חייבים לעשות את זה ולא בסדר.
שואל השאלה:
^שירשור:), באמת שזאת בעיה גדולה לחשוב שזה לא חובה לעשות את מה שצוה מלך העולם, אבל כן חובה לעשות מה שאנשים המציאו. זה לא שאני לגמרי נגד צבא, אבל אני בהחלט נגד הצורה של איך שהוא עכשיו (תערובת של גברים ונשים ועוד בעיות). אבל עדיין מי שתורתו אמונתו - אמור להיות פטור(הסברתי למעלה למה), גם אם צה"ל הי בצבא כשר לגמרי, שהולך על פי דעת תורה כמו שהיה בזמן משה רבנו, עליו השלום.
תוצאה אני מאוד לא מסכים איתך, הצבא לא פה בשביל הכיף שלנו ובשביל הפוזה הוא כאן כי אנחנו *חייבים* אותו ,ובגלל שדם החילונים וגם הדתיים/חרידים חיים פה במדינה הם *חייבים* לשרת גם לא משנה עם הם לומדים תורה או לא כי זה לא קשור לנושא הזה בכלל, יש סידרי עדיפויות בחיים ועם לא תיהיה בחיים איך תלמד תורה?(תמות עם לא יהיה צבא..)
ועם אתה לא רוצה לשרת ואתה רוצה ללמוד תורה כל היום אני מכבד אותך אבל אתה לא יכול לקחת שטח יקר של מדינת ישראל שבו יכולים לחיות אנשים שמוכנים לקחת את עול החיים במדינה שלנו על הכתפיים שלהם, ויש המון דרכים לבצע שירות חוץ מצבא(מדא,מכבי אש, להיות בן/בת שירות)
ויש עוד המון אפשרויות , וחוץ מכל זה הדתיים גם מקבלים שירות מקוצר אז מי שבור מזה הוא פשוט פושע וגנב, וזה ההדבר הכי שפל שאפשר להיות.!!
לא הצלחת לכתוב שאלה פשוטה בלי טעות בדבריך. אנחנו לא דורשים מהחרדים ללמוד תורה ולשרת בצבא, אלא אנחנו רק דורשים מהם לשרת בצבא (למעשה באופן אישי אני חושב שהדרישה אמורה להיות שירות לאומי, אבל הכוונה ברורה - שירות המדינה למשך שנתיים וחצי). את לימודי התורה הם לוקחים על עצמם, כמו שכל אחד מאיתנו בוחר תחום לימודים, ולומד אותו בזמנו האישי ובכספו האישי. הדרישה לשירות צבאי/לאומי, היא דרישה של המדינה - חוק. כלומר, בסה"כ הדרישה שלנו מהחרדים היא לעמוד בחוקי המדינה, בדיוק כמו שאנחנו דורשים מכל אחד אחר, מסתבר שאפילו מראש הממשלה. וזו הדוגמה האישית, לחיות בישראל כאזרח המדינה, לקיים את חובותינו על מנת להינות מהזכויות. חלקכם גם לא מקיים את החובות, וגם מגביל לנו את הזכויות, כך שהדרישה היא לגיטימית לחלוטין, והבעיה היא כמובן שחלקכם לא ממלא אותה.
שואל השאלה:
רודף האמת, נו ברור שהתורה (דבר אלוקים) לא מענין אתכם (שהז הכי גרוע שיש), ולכן אתם לא דורשים מאיתנו ללמוד אותה (אבל ה' כן דורש).

אנחנו לא לקחנו על עצמנו את לימוד התור הבתור תחביב (כגון לשחק שמחט וכיוצא בזה), אנחנו פשוט החלטתנו להצטרף לחיל ה' ולעבוד אותו בצורה הכי מהודרת שאפשר (מטרת עולמנו בעולם הזה - זה לעבוד את ה' יתברך).

נ.ב. ומה אתה אומר על הגרישה לעמוד בחוקי האלוקים, שכל היודי אמרו לשמור אותם?
נכון, החלטתם להצטרף לחיל ה', וזאת החלטה אישית שלכם. כמו שאחר מחליט ללמוד הנדסה, רפואת שיניים, או בניית ציפורניים. ואת ההחלטה האישית השאת, יש לקיים לאחר העמידה בחובות למדינה. לא אמרתי שהתורה לא מעניינת אותנו, ובטח שלא דרשתי שלא תלמדו אותה. פשוט כתבת שאנחנו דורשים מהחרדים גם וגם, ואני תיקנתי שדורשים רק שירות למדינה, לאחר מכן שילמדו מה שבא להם, כמו כולנו.
לגבי הדרישה לעמוד בחוקי האלוהים, זאת בדיוק הנקודה - זו אינה דרישה של המדינה אלא של אלוהים. ליתר דיוק דרישה של האל האברהמי שמחזיק בשלושה ספרים בעלי דרישות שונות. לך מותר להאמין באחד הספרים ולעמוד בדרישותיו, כמו שאחר רשאי להאמין בספר אחר ולעמוד בדרישותיו. על פי דרישות הספר שאתה מאמין בו, על כל היהודים ללמוד תורה. אתה יהודי, אז לך תלמד תורה, לשאר היהודים לא תפקידך לדאוג. אחר נוצרי? שיעשה מה שבא לו, ויעזוב אותנו בשקט. מבין? כל אחד יעשה מה שבא לו כל עוד אינו פוגע באחר. ואת כל הבחירות הללו, נעשה לאחר שנסיים את חובת השירות למדינה.