7 תשובות
מי מציק להם?
מה את רוצה?
שואל השאלה:
בסטיפס כל היום אנשים מדברים מגעיל זה כבר מעצבן שכל אחד יחיה את חייו
כולם פה אוהבים להעיר כל היום
אנונימית
הרעיון החרדי זה שלא כל אחד יחיה את חייו. זה שהם יחיו את חייהם ושאר הרוב החילוני יממן את הלימודים שלהם, את אלו שיכולים לעבוד וקוראים תורה במקום לשלב, את בתי הספר הפרטיים שלהם שלא אמורים להיות במדינה, שלא לדבר על זה שכל המדינה צריכה להתאים את עצמם אליהם (כמו למשל תחבורה ציבורית בשבת או בתי עסק) במקום שכל אחד יעשה מה שבא לו ושהם ילכו רק למקומות כשרים ולא יסעו בשבת ומי שרוצה תהיה לו האופציה לעשות את זה.
אז אם כבר מישהו מפריע לחיים של מישהו אחר זה רוב החרדים לחילוניים.
Pizza Hunter, כי יש לנו את יעוד בעולם הזה - לעשות את צרון ה' יבתרך. זה מה שהו אצוה עלינו. רוצה להיות נגד זה? וברור שעל העם להתאים את עמנם לרצון ה'.
אתה אומר שהם צריכה לשלב עם דברים חארים (מי שתורתו אומנותו - אמור להתעסק רק בתורה, אז הטענה היא לא רלוונטית), אבל האם את משלבת את החיים שלך עם משירת תרוה ומצוות. לא? אז מה את רוצה מהם? למה את אורמת להם לעשות את מה שאת לא עושה בעצמך?

למה שכל אחד ישעה מה שבא לו? העולם זה הוא לא הפקר. יש לו בעל הבית (הקב"ה) הוא קבע חוקים. המדינה נונתנת לך לעשו תאת בא שבא לך, או שהיא מחייבת אותך בחוקים מוסימים? אני מניח שמחייבת: את לא יכולה לנסוע מעל מהירות המותרת, את חייבת לשלם מיסים ועוד הרבה חובות כאהל אח אחרים. אחר יהכל, המדינה - היא לא בראה אותך והיא לא הכל בשליטטתה. הקב"ה - כן ברא אותך והוא בשליטתו. אז ודאי שזכותו לחייב אותך דברים שאת אמורה לפעול על פיהם. ובפרט שאותם דברים הם לטובתך (בשבל שיהיה לו על מה לתת לך גן עדן).
תןצאה למה חילונים צריכיפ לממן אתכם?
כי אני בספק משפחה בעלת יותא מ12 נפשות שלא עובדת ממנת את עצמה. המדינה ממנת אתכם מהמיסים שלנו ואתם לא עודים כלום
אנונימית
אנונימית, את מדברת שטויות. נראה לך שלמדינה יש אינטרס לממן את החרדים? ממש לא. ההפך הוא הנכון. יש תקציב די קטן של כמה מאות שקלים (גג 500 ש"ח) לאברך, ולחבור ישיבה - פחות מזה. השאר זה תרומות. בכל אופן, אם את רואה שמפשחה ברכות ילדים מתפרסנת בסדר - מה זה אומר? שזה נעשה לא ביושר? ממש לא. היית צריכה להגיע למסקנה יורת ברורה והמתבקשת: הקב"ה לא מפקיר את החיליים שלו. האם חייל בצבא אמור להיות מואג ממה יאכל? לא. כי אם הוא נמצא בצבא - אז התפקיד שלהצבא - זה לפסק אוכל, ביוגד וכל הצרכים לחיילים שלו. הבחורי הישיבות ואברכי הכוללים שבאו בשביל להתגייס לחיל ה'- הם החיליים של הקב"ה.

עוד פרט: המלגה המקבלים אותה עם התרומות (כי מה שהמדינה נותנת - זה ממש לא מספיק) מצד הכולל ברוב המקומות לא עולה 1500 ש"ח. אז נראה שבדרך הטבע אפשר להתפרנס ככה? אלא מה קורה כאן? הקב"ה נותן ברכה לאותו סכום שמקבלים שזה כן יספיק.

נ.ב. למה שהחרדים ימננו (ע"י תשלום המיסים) את הדברים שנוגדים את אמונתם, כגון כדורגל (ועוד בשבת), תיאטרון ועוד דברים שאינם תואמים את הרוח היהדות?