11 תשובות
את יכולה לעבוד בבייביסיטר/דוגיסיטר און להקים קייטנה.
בהצלחה!
מקווה שעזרתי:)
ביביסיטר זאת הדרך הכי טובה אם את אחרית תיתלי מודעות בשכונה שלך ובגלל שאת לא מעל 15 תיקחי 15 לשעה שזה מחיר סביר.. מקווה שעזרתי
אנונימי
לגילך קשה למצוא עבודה אבל אם את רוצה לחפש את יכולה באתר http://www.noarjob.co.il/index.php?goto=bep
גיורא
ממליצה על ביביסיטר וכמו שהתשובה למעלה תיקחי 15 עשרה לשעה.. ותיזכרי אני עוזרת
תמיד: )
עוזרת תמיד
מידע כללי על עבודת נוער
העסקת בני נוער מותרת רק מגיל 15, ובחופשת הקיץ בלבד מגיל 14. העסקה מותרת עם קבלת פנקס עבודה מלשכת התעסוקה באזור המגורים. כדי לקבל פנקס עבודה צריך להגיע ללשכת התעסוקה מצויידים בתמונת פספורט, אישור מרופא המשפחה המעיד על כשירות לעבודה תעודת זהות שלכם או של אחד ההורים שאתם רשומים בה.
עבודת בני נוער מעוגנת בחוק (עבודת נוער תשי"ג - 3591 ) ומומלץ לקרוא את החוק על מנת לודא מה מגיע לכם ושזכויותיכם נשמרות. החוק מגדיר בדיוק מהן עבודות אסורות (כאלה שיש בהן סיכון בריאותי או נפשי) ומתייחס כמובן גם לגיל, שעות עבודה, שכר מינימום, הוצאות נסיעה ומיסים. למשל:
*המעסיק צריך לשלם דמי ביטוח לאומי בעבור עבודתכם ואסור לו לנכות תשלום זה משכרכם.
*מס הכנסה - צריך למלא טופס 101 למס הכנסה שבו מדווחים פרטים אישיים. מי שעובר את סף המס יצטרך לשלם מס, אבל אל דאגה, מדובר בחישוב שנתי ולכן רוב בני הנוער אינם משלמים מס.
*שעות עבודה וימי מנוחה - אין להעסיק נער יותר מ 8 שעות ביום (9 שעות בשבוע של חמישה ימים) ומקסימום 40 שעות בשבוע, בלי אישור מיוחד ממשרד העבודה. בנוסף, אין להעסיק בני נוער מתחת לגיל 16 לאחר השעה 20:00 ובני נוער בגילאי 16-18 לאחר השעה 22:00. עבודת נוער לא תחל לפני 06:00 בבוקר. וגם אין להעסיק בני נוער ביום המנוחה השבועית (נער יהודי – בשבת, נער שאינו יהודי על פי יום המנוחה השבועי של דתו)
*הפסקה - נער העובד שש שעות לפחות ביום זכאי להפסקה של 45 דקות, מתוכן חצי שעה הפסקה רצופה.
איפה מוצאים עבודה?
לקראת הקיץ, גדל בבת אחת היצע העבודות לנוער. מקומות שהפעילות בהן גוברת לקראת הקיץ (קניונים, מסעדות, מקומות בילוי וכדומה) ומקומות שבני הנוער מוזמנים להחליף בהם עובדים קבועים שיוצאים לחופשת הקיץ. להלן רשימת אופציות נפוצות:
1. האופציה המומלצת – רשתות גדולות: מזון מהיר (בורגראנץ', מקדונלדס וכו') בגדים (קסטרו, רנואר ושות') ועוד. הרשתות הגדולות תמיד יעמדו בסטנדרטים ולא יעבדו עליכם. גם אם מדובר בשכר מינימום, יהיו לכם משמרות קבועות, הפסקה לארוחה ומחליפים אם אתם צריכים ללכת למבחן. איך מגיעים: פונים ישירות לסניפי הרשת ושואלים אם צריך עובדים.
2. קייטנות – כדי להיות מדריך בקייטנה צריך לעבור קורס מד"צים ולהשיג תעודה (בתנועת נוער או במתנ"ס) איך מגיעים: אם עשיתם קורס מדצ"ים במתנ"ס, אתם עשויים להשתבץ שם לעבודה. אם לא צריך למצוא לבד. מומלץ לפנות לעירייה, לבתי ספר וגנים, שהם מארגני הקייטנות הגדולים. עוד אפשרות הן החברות הגדולות, למשל סלקום, תנובה וחברות הייטק, שפעמים רבות מארגנות קייטנות לילדי העובדים.
3. עירייה - עיריות רבות מציעות בקיץ מקומות עבודה בתשלום לבני נוער. ישנם עיריות שמקיימות ירידי תעסוקה ייעודיים לבני נוער לקראת הקיץ. כדאי לברר.
4. מקום העבודה של ההורים – ארגונים גדולים רבים נוהגים לארגן תעסוקה (בתשלום) לילדי העובדים. העבודות מגוונות, ולא תמיד תוכלו לבחור אם תבלו את זמנכם בחלוקת דואר, תיוק או מענה לטלפונים. היתרונות הם כמובן שכר הולם, סביבה ממוזגת והסעה ברכב המשפחתי.
5. שירות התעסוקה - מקיים מדי שנה מבצע "תעסוקת תלמידים בחופשה". כדי להשתתף, צריך לגשת ללשכת התעסוקה הקרובה למקום המגורים החל מסוף חודש יוני, ולקבל פנקס עבודה (כדאי להוציא בכל מקרה, גם אם יש כם עבודה שלא דרך הלישכה) ולהירשם לחיפוש עבודה. מקורותינו מוסרים שמדובר באופציה לנואשים (וזו הסיבה ששמנו את הסעיף הזה אחרון)

עבודות שוות במיוחד
קשה להשיג אותן, לא תמיד מדובר במשרות הרווחיות ביותר או בעבודה הקלה ביותר, אבל מי למי שעושה את זה אין טענות:
1. יח"צנות מסיבות – גם נכנסים חינם למסיבות וגם מרוויחים על כל אורח שמביאים. איך מגיעים? בעיקר דרך היכרות עם יחצנים אחרים או עם בעלי מועדונים. אם אתם לא מכירים את האנשים בעסק, כנראה שאתם לא מתאימים לזה באופן טבעי.
2. לונה פארק / סופרלאנד – העבודה קשה (לא שמישהו מתלונן) אבל נכנסים חינם למתקנים. מתאים לתושבי האזור, כלומר תל אביב או ראשל"צ.
3. לכתוב לאינטרנט / לטלוויזיה / לעיתון – למוכשרים בעניין בלבד, והתשלום ממש גרוע בדרך כלל. אבל זה מה זה מגניב.
4. חנויות בגדים – מקבלים הנחה משמעותית על הבגדים, מה לא ברור?
5. מציל או מדריך שחיה – בשביל להיות עוזר מציל בים צריך קשרים. בבריכה בד"כ מספיק תעודה מתאימה (קורס מצילים או מדריכי שחיה) אם אתם לא מבינים למה זה שווה זה לא בשבילכם.

טיפים
*הכי חשוב: כדאי להתחיל לחפש מייד אחרי פסח, אם רוצים למצוא מקום טוב.
*תתחילו את החיפושים בקניון (לעיתים יש גם ירידי תעסוקה-צריך לעקוב) זו סביבת עבודה שמלאה בצעירים. גם יותר קל למצוא וגם העבודה באווירה יותר כיפית.
*יש מקומות עבודה שמאפשרים לשמור על העבודה גם כשחוזרים ללימודים, עם פחות משמרות.
*בדרך כלל לא צריך קורות חיים. מתקבלים על סמך הכרות אישית או ראיון.
*בראיון עבודה– ישאלו לגבי ניסיון. זה בסדר אם אין לכם, בדרך כלל בני נוער הם חסרי ניסיון בעבודה.
בדרך כלל ישאלו גם איך הגעתם – הכי טוב אם הגעתם בעקבות המלצה של חבר שעבר שם או סיפר לכם על המקום.
*מה שהמעסיקים מחפשים זה חבר'ה רציניים, אחראיים, שאפשר לסמוך עליהם. שלא ידפקו ברז במשמרת ("הכלב אכל לי את השעון מעורר") ולא יתפנקו ("שאני אוציא את הזבל? למה מה קרה?")
*חשוב לברר בראיון בדיוק מה עושים מהרגע שמגיעים עד שהולכים, ככה לא יהיו לכם הפתעות לא נעימות (לא אמרו לי כלום על ספונג'ה")
*אם מבקשים מכם לחתום על חוזה, תמיד להראות אותו להורה או למבוגר שסומכים עליו לפני שחותמים ולשמור עותק עם חתימת המעסיק אצלכם.
*צעירים רבים מרגישים שמנצלים אותם בעבודה. כדי להימנע מה זה כדאי מראש לבחור בעבודות שאינן פיזיות (מסגריה, סבלות, סופר וכדומה) לזכור לשתות ולעשות הפסקת אוכל בעבודה, ובאופן כללי להקפיד לדרוש מה שמגיע לכם.
*מרגישים מנוצלים? תוכלו לפנות לטלמסר של הסתדרות הנוער העובד והלומד בטלפון: 03-7651212
את יכולה בייביסיטר -20 ש"ח לשעה
- לעשות קייטנה לילדים בשכונה שלך הקטנים ממך
- בייביסיטר
- חלוקת פליירים - עיתונים, פליירים, מגזינים וכו' - מעסיקים בגיל שלך.
- אסיפת בקבוקים
- את יכולה לשאול גם בבסטות ובדוכני מזון. (כמו בטיילת וכו')

בהצלחה!
כדי לך לחפש ב www.jobs-for-kids.co.il האתר מתאים למחשבים מסוימים בלבד זה כל החיסרון אבל עם הצלחת להכנס ונכנסת לעבודה תוכלי לקנות ipod או משהו אחר מקווה שעזרתי..:)
אנונימי
בעולם הפירסום מושקעים כיום למעלה מ58% מכספי העולם. וכ-80% מהפירסום נימצא באינטרנט ול100% מהתושבים יש גישה לאינטרנט אז למה שלא תרוויח מזה כסף$$$$$$

גם בישראל כבר ניפתחו אתרים שמוכנים לשלם לך כדי שתצפה בפירסומות שלהם, זה לא מתנה או נדבה פשוט בימקום לשלם למפרסמים הם מעדיפים לשלם לצרכנים (לך).

תיכנס תראה לבד ותברך אותי שנה קדימה. http://www.purecash.co.il/index.aspx?ref=143723

על מנת להתחיל לכבל כסף יש לעשות את 2 הפעולות הבאות


חשוב מאוד

הפעיל את חשבונו במייל ומילא את טופס הפרטים שלו.

ללחוץ על פרסומת מייל אחת לפחות
אני עשיתי קיטנה ואני בת 13 ועשיתי לשבוע 150 ו20 ילדים באו
אנונימי
את יכולה לנסות בדוכני מזון.
ממליצה לך ליצור קשר עם "קייטרינג משהו מיוחד" אולי הם יוכלו לעזור לך.