12 תשובות
אני לא שמאלני איך אני יכול לבגוד בעם שלי חס ושלום וחס וחלילה לא עלינו רחוק מאיתנו
כי לדעתי גם הערבים שגרים במדינת ישראל ואזרחים של ישראל לא עשו שום דבר רע לאף אחד
אני ממש לא תומכת במחבלים ערבים ואני חושבת שהם חארות. אבל מבחינתי הערבים הישראלים הם בני אדם כמו כולנו
כי אני מאמינה בשלום ובשוויון.
שאיפה וחתירה לשלום שהשמאל מעוניין לפעול לטובתו, לנהל משא ומתן עם הרשות הפלסטינאית ולהסדיר את הסכסוך הישראלי-פלסטינאי בדרך של פשרה על ידי פתרון שתי מדינות לשני עמים, במקום מלחמות, שנאה ואלימות שיובילו רק להרג ולפגיעות ולאלימויות רבות.
אני מאמינה גם בשיוויון, בין כולם, שוויון זכויות לקהילה הגאה, שוויון בין ערבים ליהודים, בין נשים לגברים, וכדי שזה יוכל לקרות, צריכה להיות הפרדת דת ממדינה, לפי דעתי.
אני לא שמאלני, פשוט לא אכפת לי מהמדינה הזו
אני לא.
הבעיה של השמאל העולמי (וגם בארץ) הוא מצפן מוסרי שבור. הם רואים בשיווין ערך עליון, כך שנוצר מצב לא הגיוני שבו אנשים משלמי מיסים ממעמד הביניים שווים ברמה המוסרית לטרוריסטים,אנרכיסטים קיצוניים למיניהם ולמוסלמים. (אל תשחקו אותה נאורים, האסלאם הוא סכנה לעולם המערבי).
איזה חלק מהשוויונות שתיארתי מתאר לך שוויון בין משלמי מיסים ממעמד הביניים לבין טרוריסטים - יהודים וערבים? וכל הפלסטינאים לדעתך הם טרוריסטים? הם אנשים מסכנים שסובלים מהכיבוש, חיים בתת-תנאים, יש ביניהם טרוריסטים וארגוני טרור כמו הג'יהאד האיסלאמי וחמאס אבל צריך להבדיל בין ארגוני הטרור לבין תושבי עזה החפים מפשע, אז כן - אני ותושבת עזה חפה מפשע שוות מבחינה מוסרית, שתינו בנות אדם ולא מגיע לאף אחת מאיתנו לחיות בצורה שבה הם חיים ובטח שלא לההרג.
כמעט כל ערביי ישראל הצביעו לרשימה המשותפת -
הרשימה המשותפת מכריזה שהיא אנטי ציונית ונגד מדינה יהודית -
מסקנה = רוב ערביי ישראל אנטי ציונים, נגד הקיום של מדינה יהודית
ערבי ישראל מצביעים למפלגה שמייצגת אותם בכנסת, זו לא סיבה לומר שלא צריך להיות שיוויון בינינו לבינם ושהם טרוריסטים.
ילדה מקסימה123, ונראה שאם נלך נגד החוקים של הקב"ה (הפרדת דת מהמדינה, לא עלינו) שזה מה שיביא לנו את הלשום? הקב"ה יתן לנו שלום על זה ששמנו פס על החוקים שלו? זה הגיוני להאמין בזה? ההפך הוא הנכון, כמבואר בפרשת "בחוקותי" (ממש בהתחלה): "אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם. וְנָתַתִּי גִשְׁמֵיכֶם בְּעִתָּם וְנָתְנָה הָאָרֶץ יְבוּלָהּ וְעֵץ הַשָּׂדֶה יִתֵּן פִּרְיוֹ. וְהִשִּׂיג לָכֶם דַּיִשׁ אֶת בָּצִיר, וּבָצִיר יַשִּׂיג אֶת זָרַע, וַאֲכַלְתֶּם לַחְמְכֶם לָשֹׂבַע וִישַׁבְתֶּם לָבֶטַח בְּאַרְצְכֶם. וְנָתַתִּי שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וּשְׁכַבְתֶּם וְאֵין מַחֲרִיד וְהִשְׁבַּתִּי חַיָּה רָעָה מִן הָאָרֶץ וְחֶרֶב לֹא תַעֲבֹר בְּאַרְצְכֶם. וּרְדַפְתֶּם אֶת אֹיְבֵיכֶם וְנָפְלוּ לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב. וְרָדְפוּ מִכֶּם חֲמִשָּׁה מֵאָה וּמֵאָה מִכֶּם רְבָבָה יִרְדֹּפוּ וְנָפְלוּ אֹיְבֵיכֶם לִפְנֵיכֶם לֶחָרֶב, (ויקרא כו, ג-ח).
אם ציונות משמעה דיכוי אינסופי של עם אחר, מדינת ישראל לא שווה את זה. מצטער.
זה בערך המוטו שלי כשזה מגיע לישראל. כמובן שאני לא מייצג את השמאל פה, שהוא ציוני וממש רחוק מדעותיי, ולדעתי הוא פשוט מתעסק באסתטיקה של הכיבוש, האפרטהייד ומנגנוני האתנוקרטיה של המדינה, במקום להוות אלטרנטיבה אמיתית. הוא היה גזעני כלפי כל גל עולים, בדיוק כמו הימין ואולי אפילו יותר. כחול לבן, העבודה ולפעמים אפילו חלקים ממרצ, הן לא אלטרנטיבות.

תפיסת העולם שלי היא להילחם למען צדק ושיוויון, למען כולם, ובמיוחד למען אלה שלא יכולים להילחם בעצמם. זה לא נוח, זה לא בקונצנזוס, וזה לוקח המון אומץ, מודעות והתנגדות לכל מה שהיה מוכר לי ולכל מה שחונכתי, אבל זה שווה את זה, כי אני יודע שאני צודק:

קפיטליזם חזירי הורג עניים
תאוקרטיה הורגת חילונים
לאומנות אתנוקרטית הורגת מיעוטים
פטריארכיה הורגת נשים
הטרונורמטיביות הורגת להטבים
כהניזם הורג את כולם

אחד מהקונספטים הכי חשובים שאני מאמין בהם הוא שכל אחד צריך לדמיין את עצמו נולד למציאות אחרת לגמרי, מה היה קורה אם הייתם נולדים: אדם שחור בארצות הברית של המאה ה18, יהודי תחת משטר גרמניה הנאצית, יליד תחת כל משטר קולוניאליסטי, אישה בהריון לא מנישואין במאה ה15, מדען או פילוסוף אתאיסט בצרפת של המאה ה17, להטב.ית במדינת ערב כלשהיא, פלסטיני בעזה או בגדה ב2019. אם אתם יודעים מה קרה או קורה לכל אחד.ת מהם.ן, זה כבר טוב, אבל מגיע להם לחיות בדיוק כמו כל אחד אחר, ולהילחם למען הזכויות שלהם, זו המשמעות של שמאל.
שואל השאלה:
^אני אמור לקרוא את זה?
אנונימי