5 תשובות
תעמדי מול המראה ותגידי לעצמך בקול:
"אני טובה במה שאני עושה, אני מוכשרת, אני אתקבל לכל מקום שאני ארצה. אני מאמינה בעצמי".
ככה תעשי כל יום. כן זה נשמע מטומטם, אבל אחרי כמה זמן תראי שאת יותר בטוחה בעצמך :) בהצלחה!! אין לך שום סיבה להרגיש ככה!! אני בטוחה שתתקבלי :) (וגם אם לא, לא נורא, הכל לטובה גם אם זה נראה הכי עצוב בעולם:))
שואל השאלה:
תודה, זה באמת עוזר. את מקסימה! אשמח לדבר בפרטי אם זה סבבה
אנונימית
ברור שאת יכולה :)
שני דברים- דבר ראשון, אני מניחה שאת באה לשם כדי להתפתח ולא כדי להגיש אומנות או אמנית מוגמרת. אם יש לך את הרצון ללמוד זה מספיק, את לא מציגה בתערוכה, את באה ללמוד כדי בהמשך להציג בתערוכה.
דבר שני- אם הוכחת לעצמך שיש לך את הכישורים אז בואי תעשי רשימה של כל הסיבות ללמה את צריכה ללמוד אומנות ומה הופך אותך לאמנית מיוחדת ובאיזה נקודות הוכחת לעצמך שאת מוכשרת ושיש לך משהו מיוחד להביא. גם אני הייתי בסיטואציה דומה לשלך וברגע שהתחילו להיות לי תזכורות ברורות בראש של מה אני שווה ואיזה דברים ספציפים אני הולכת להביא לעולם באומנות שלי ולאיזה הישגים הגעתי היה לי הרבה יותר קל להיות בטוחה בעצמי לגבי האומנות שלי באופן משמעותי ואני יודעת יותר בבירור למה מישהו אומר לי מה שהוא אומר ומתי הוא מכיר אותי באמת ויודע באמת מה יש לי להציע ומתי לא.
ועוד משהו בעצם- הרבה פעמים אנשים נותנים ביקורת על משהו ספציפי אבל משליכים את זה על האומנות כולה. נגיד יש הבדל מאוד גדול בין להגיד "אני לא אוהב את הציור הזה" ללהגיד "הפרופורציות לא מספיק מדוייקות בעיניי". בשני המקרים יכולה להיות אותה הכוונה אבל בפעם הראשונה זה מושלך על כל הציור ובפעם השניה זה מושלך רק על אספקט קטן בתוך ציור ספציפי שלך וזה משהו שאת יכולה להתקדם ממנו. וביקורת זה דבר מאוד חשוב אבל חשוב לדעת להפקיד מתי זה מקדם אותך ומתי זה סתם אמורפי ומיותר.