14 תשובות
תכתבי דברים בלוח שנה זה יעשה לך סדר
אהובה שלי
קודם כל ממש מצער לשמוע על המצב שלך
כל הכבוד לך שאת דואגת לכל הפעולות שצריכים לעשות בבית
העצה שלי היא שתכתבי את כל הפעולות שיש לך לעשות באותו יום ככה תראי את כל הדברים באופן מסודר ולא תשכחי כלום אחרי כל פעולה שעשית תסמני וי זה יתן לך מוטיבציה לראות שאת מתקדמת לסוף את יכולה לכתוב בפתק בפלאפון כדי שיהיה לך נגישות לזה
זה מה שעוזר לי לפחות שיש לי עומס של דברים לעשות
לגבי החרדות מה שהכי עוזר זה לתרגל נשימות ברגע שמשהו מכניס אותך לחרדה תעצרי ותתחילי לנשום להכניס ולהוציא אוויר זה מאוד עוזר
בהצלחה אהובה!!
אנונימית
שואל השאלה:
תודה.
אני כל כך מעריכה את העזרה הזאת זה ממש לא מובן מאליו באמת תודה רבה.
מקווה שזה יעזור
^אני האנונימית מלמעלה
זה יעזור אל תדאגי ואת יכולה לפנות אלי בפרטי אם תצתרכי עוד עזרה אשמח ממש לעזור לך!
תכיני לוח זמנים ואולי תבקשי מקרוב משפחה שיעזור לך?
נגיד סבתא או דודה?
ואני ממש מצטערת.
מקווה שהמצב ישתפר וכל הכבוד לך שאת עושה את זה❤
אני מכירה את הלחץ הזה כשעובר אמבולנס, אם את רוצה את יכולה לדבר איתי כאן, באינסתגרם או בוואצפ (מה שנוח לך) ותשתפי מישהו, אל תדאגי חברות שלך יהיו עצובות אבל הן יעזרו לך.
את צריכה מישהו קרוב אלייך שיוכל לעזור לך.
את מהממת!!! אני ממש מצטערת על המצב של אמא שלך וזה ברור שזה קשה לך.. הייתי ממליצה לך לסדר את הכל לפי לוח זמנים ולדאוג שלפחות 5 פעמים בשבוע יהיו לך כמה שעות פנויות לעצמך :) אם קשה לך תשמעי מוזיקה משמחת,תנשמי עמוק ותחייכי :) אם את צריכה משהו אני פה!!
דבר ראשון, החלמה מהירה ושימצא תורן במהרה!
את חזקה ככ, לא מסוגלת לדמיין איך הייתי מחזיקה ככה.
חברות שלך תמיד יעזרו לך. לא משנה מה. אני חושבת שכבר אמרתי לך קודם, אבל עדיף לך לשתף את האנשים הקרובים אליעל במה שקורה לך, מאשר לתת להם לצפות בך עצובה, מדרדרת וכבוייה מהצד. אני חושבת שהן ישמחו לעזור לך ויבינו אותך ואת הכאב שלך יותר טוב! זאת תהיה חברות אפילו חזקה יותר! אני מבינה למה את לא רוצה לשתף בזה את ההורים, אבל את חייבת למצוא מישהו קרוב שתוכלי לספר לו מה קורה, כי להתמודד לבד - יוביל אותך להתפוצץ בתוך עצמך.
מה שאת מתארת נשמע לחץ מטורף ובדידות ענקית, אני בטוחה שאם תיידעי אפילו חלק קטן מהמעגל הקרוב שלך, תוכלי למצוא בזה נחמה.
אם את רוצה, אני תמיד, תמיד!! פה בשביל לעזור!
שוב, החלמה מהירה, הכל יעבור בסוף!!
יש לך לב כל כך טוב שזה פשוט מרגש אותי
תביני, בן אדם לא יכול להכיל בנפש שלו כל כך הרבה וכפי שתיארת את עוברת יותר מדי בכל יום!
יש לך איזו מורה שאת סומכת עליה? יש לך חברה קרובה שאת משתפת אותה בדברים והיא החברה הכי טובה שלך? ספרי להן! זה לא בריא לנפש שלך להכיל כל כך הרבה לחץ!
הכל יהיה בסדר:) תשתפי את חברות שלך בבעיות שלך וקצת תפרקי, המצב ישתפר לאט לאט:)
לגבי התקפי החרדות, כל פעם שזה קורה תנשמי עמוק ותחשבי שהכול לטובה:)
בהצלחה רבה!❤
איזו מדהימה את!!! את כלכלך חזקה ואת תעברי את התקופה הזו מבטיחה לך. אני לא אגרום לך לפתח אשליות, זה לא יהיה קל, אבל בסוף התקופה הזו תגמר ותתחיל תקופה טובה יותר. אל תדאגי הכל יהיה בסדר! יש לך את הכוח להתמודד עם זה! אל תשברי! העצה שלי בשבילך זה לשמור על אופטימיות וחיוביות, תזכרי שבכל דבר רע יש גם טוב, תמצאי אותו ותאחזי בו, תנסי להסתכל תמיד על חצי הכוס המלאה, לשמור על אמונה ותקווה, לעשות גם דברים בשביל עצמך כמו לשמוע מוזיקה, ספורט, נטפליקס...ואת חייבת לפרוק את מה שאת מרגישה, אל תתמןדדי עם זה לבד, זה יותר מדי בשביל בן אדם אחד. אני פה בשבילך ואני בטוחה שאם תספרי לחברות שלך, הן יתמכו בך ולא יתנו לך להתמודד עם זה לבד. אני מבינה למה את לא רוצה לספר גם אני כזאת, אבל צריך לדעת לשחרר ולפעמים לבקש עזרה כי מתישהו אתה מתפרק. אם בכל זאת את לא רוצה לספר, את יכולה לכתוב את כל מה שאת מרגישה ביומן ולפרוק בו את הכל, זה גם ממש עוזר. בהצלחה אלופה!!!! את בן אדם מדהים! כל הכבוד לך על איך שאת מתמודדת עם המצב הזה, אני בטוחה שההורים שלך מאוד גאים בך:)
את מקסימה פשוט. מכירה את ההרגשה של אי רצון להפיל עוד על ההורים. זה באמת קשה. חשוב לזכור שאחרי כל תקופה קשה באה אחת טובה יותר. תתחזקי ותמשיכי לתמוך בהם ואמן שאמא שלך תמצא תרומה מתאימה
שואל השאלה:
תודה רבה לכולם.
עזרתם לי כל כך וממש שיפרתם לי את המצב רוח
שוב תודה על כל העזרה אתם מדהימים ובאמת תודה אתם לא מבינים כמה זה עזר לי עכשיו כשאני קוראת כל הודעה והודעה אני פשוט מתחילה לבכות.
אתם מדהימים ואני כל כך מעריכה אותכם.
^את מדהימה בעצמך
תיהי חזקה אהובה זאת תקופה שתעבור והכל יהיה בסדר❤
היי אנונימית,

נשמע שלאחרונה חייך השתנו בצורה מאוד דרסטית, מתלמידת בי"ס "חסרת דאגות", בין רגע הפכת לבן אדם בוגר עם תחומי אחריות רבים, לנהל את משק הבית, לדאוג לאמא, להיות בת טובה,חברה טובה ותלמידה טובה. אני מתארת לעצמי כמה כל זה מתיש פיזית ונפשית.
נדמה שאת מרגישה שאת נרמסת תחת כל המטלות האלו, אך לא מעיזה ואף מרגישה אשמה לבקש עזרה מהסובבים אותך לעזור לך לשאת את המשקל הכבד הזה.

נוסף לכל זה, הפחד מלאבד את אמא שלך, שאני מתארת לעצמי נוכח בך כל הזמן, ודאי שואב ממך המון כוחות נפשיים.
ונראה שהיית רוצה למצוא דרך להטעין את המצברים, כדי להמשיך ולתמוך במשפחה שלך.

אם הבנתי נכון, אחד הדברים הקשים עבורך זה לשמור את כל מה שעובר עליך בפנים, להיות עם זה לבד.
לכן רציתי להזמין אותך לסה"ר (סיוע והקשבה ברשת),
אני מתנדבת שם, ויש לנו צ'אט אנונימי שבו תוכלי לשוחח עם אחד המתנדבים באופן אנונימי לחלוטין. את מוזמנת , אם תרצי,לשתף אותנו יותר לעומק במה שעובר עליך, ברגשות ומחשבות. אנחנו שם בדיוק בשביל זה. חשוב לנו שלא תשארי לבד ברגעי הקשים האלו.

נחכה לך,
שלך,
מתנדבת סה"ר
http://www.sahar.org.il
סהר תמיכה מומחית סטיפס