24 תשובות
כן , ופשוט לא יודעת למה
כי אני לא טמבל
לא ובגלל שזה לא מוכח..
לא
אני חכם
לא.
ומי שכן מאמין הוא זה שצריך להסביר למה האמונה שלו נכונה.
לא כי זה לא יהודי ולהקשיב לחיי דרך עמודים באינסטגרם שילדים יותר צעירים ממני לוקחים את כל המשפטים מ4chan לא נראה לי כיף
לא אבל זה נחמד לחקור על זה ועל המזלות
זה אחלה תחביב, למרות שאני לא מאמינה בזה :)
לא. זה מטומטם. מתי נולדת לא מצביע על האישיות שלך. חוץ מזה שזה לא עקבי בש*ט. באתר אחד אומרים שאני יצירתית ומקובלת, בשני אומרים שאני חנונית ומקובעת. אז..
כן כי עשו לי ניתוח אישיות לפי היום שנולדתי בו, השעה והמקום וזה היה מדויק אז אני יודעת שזה נכון ומי שאמר שזה לא נכון לפי היהדות זה כן פשוט זה נחשב לעבודת אלילים אז זה אסור לפי היהדות אבל אני אתאיסטית בכלל ככה שזה לא מעניין אותי.
אנשים חושבים שזה לא נכון כי הם קוראים מאמרים של אנשים לא מקצועיים באינטנרט ואתם לא יכולים לצפות שהמזל שלכם יקבע הכל, גם היום השעה והמקום קובע.
אנונימית
לא מאמין, ובדיוק בגלל אותן סיבות שאני לא מאמין בכל דבר אחר, אין שום סיבה. במקרה של אסטרולוגיה, גם כמובן מוכח שהיא שטותית, אין למיקום כרמי השמיים בזמן לידתך שום השפעה על מהלך חייך. זה רעיון מגוחך מלכתחילה, וכמובן שאין לו שום תמיכה.
שואל השאלה:
מי שאמר/ה שזה לא לפי היהדות, זה כן, תגוגל/י את זה ותראו שיש כתבות ושיעורי תורה על זה
ע"פ היהדות יש לסדר הכוכבים בזמן הלידה שלך השפעה על האישיות שלך (שזה כמובן שטויות) אבל לפי היהדות הורוסקופים וחיזוי עתידות ע"פ אסטרולוגיה מוגדרים כעבודה זרה ואסורים לחלוטין, ועד כמה שאני יודע היהדות גם לא תומכת באמיתות של זה.
כל מי שלא מאמין מאסטרולוגיה אומר את זה מבורות, אתם לא יודעים כלום על אופק, שעת לידה, ירח כוכבים וזוויות אז מבחינתי הדעה שלכם לא מייצגת כלום עד שתשבו על התחת ותלמדו כמוני/כמו מי שלמד לעומק ויודע קצת על מה הוא מדבר.
אנונימית
לא
מהסיבה הפשוטה שזה הוכח כלא נכון
שואל השאלה:
^אנונימית,
תוכלי להרחיב?
בהרחבה -
למדתי שנתיים+ אסטרולוגיה ואני לא חושבת שאסטרולוגיה היא מדע אלא תורה. מדע בודק כל דבר בכלים מפרידים. המדע אומר - בכל פעם שאני מחבר מספר קבוע של טיפות מזה עם מספר מסויים של טיפות מזה - אני מקבל את אותה תוצאה. זה מדע. אסטרולוגיה לא יכולה לעמוד במבחנים האלה משום שברגע בו אתה משנה פרט קטן אחד, משמעות המכלול משתנה. נקודת המרכז משתנה.
המדע בנוי על תצפיות. אסטרולוגיה איננה בנויה על תצפיות. ממש לא. היא בנויה על ידיעת אופי הכוחות המסויימים המנהלים את האדם ואת העולם, אם מתוכו ואם מחוצה לו. (שמש, אופק, ירח, וכו) ומכיוון שהבנת את משמעותו של כל אחד מהכוחות - את יכולה להבין גם מה עולה ברגע בו את מחברת בין שני כוחות, שלושה, ארבעה, שישה...
כמו שאי אפשר להפוך את הציור למדע כך א אפשר להפוך את האסטרולוגיה למדע. למה? הרי בכל פעם שאת משלבת ביחד שני צבעים מסויימים - את מקבלת את אותו צבע שלישי. זה נשמע מדעי, לא? כן. אבל אם אַת משנה רק בטיפה את המינון או את גודל המשטח של כל צבע על הבד, מוסיפה קצת יותר לבן או קצת פחות אדום - הוורוד שקיבלת כבר השתנה וקיבל גוונים ובני גוונים חדשים. ומה אם לוורוד הזה הוספת גם כחול לעומת אם הוספת לו צהוב? זה שוב השתנה, נכון?
חוקי האסטרולוגיה מאפשרים את הגיוון האינסופי במפות לידה. אין שני תפוחים זהים, אין שני חתולים זהים, אין שני בני אדם זהים, אין רגע דומה לרגע הבא. היא יוצרת את החד-פעמיות של כל רגע ושל כל ברייה שנוצרה באותו רגע. ולכן לתצפיות אין משקל. אבל היא לא מדע ולא צריך להפוך אותה למדעית בכוח.

כל מי שאומר שהיא לא הוכחה מדעית פשוט לא מבין על מה הוא מדבר.
אנונימית
אנונימית, לא הבנתי על מה את מדברת, את יכולה להסביר יותר בפשטות?
לא באמת יודעת אבל קוראת לפעמים לא שזה יזיק לי עכשיו במילא אני יום אחרי לא זוכרת מה רשום עליי בכלל .
"כל מי שלא מאמין מאסטרולוגיה אומר את זה מבורות" - בדיוק ההיפך, והתגובה המפורטת שלך מוכיחה את זה - אוסף של שטויות (כל נושא הצבעים פשוט שגוי, לא משנה אילו צבעים תערבבי, ובאילו מינונים, תמיד נוכל לחזות את הצבע שיתקבל, ואין שני גוונים זהים בדיוק כמו שאין שני אנשים זהים, לא קשור בכלום למדע ותצפיות, כשכמובן המדע הוא זה שמסביר לנו את כל זה, ומוכיח את זה). קודם כל, מאיפה הקביעה לגבי הבורות שלנו? את יודעת מה אנחנו יודעים על אופק ומה לא? אבל אנחנו מתנגדים לאמונה שלך, אז את קופצת וקובעת שאנחנו לא יודעים, איזו הנחה יומרנית וכמובן שגויה. הבורות אינה אצלנו. את יכולה ללמוד כמה שנים שתרצי, אבל לבסוף תצטרכי להסביר את הסיבה שבגללה מיקום גרמי שמיים בזמן הלידה ישפיע על מהלך חיינו. אין סיבה כזאת כמובן, אבל זה לא מפריע לך לכתוב את המשפט - ""אסטרולוגיה .. בנויה על ידיעת אופי הכוחות המסויימים המנהלים את האדם ואת העולם, אם מתוכו ואם מחוצה לו." - ידיעת?! איזו ידיעה יש לנו לגבי כוחות כאלו? מהם הכוחות הללו? כיצד את יודעת שכוחות אלו מנהלים את האדם?
אם אתה שואל אותי זה רק מראה שאתה לא יודע, תקפת ראשון אז חובת ההוכחה היא עליך, אתה מנסה להפריך משהו ולא יודע אפילו מה. נראה אותך, אתה אומר שיש לך ידע. מה זה אופק? מה אתה בכלל יודע על אופק שאתה מרשה לעצמך להתנפל? בטח שום דבר.
אנונימית
חחח את קוראת לנו בורים, ואני מתנפל? אני טענתי שיש לי ידע רב באופק? רק שאלתי מנין ההנחה היומרנית שכולנו לא יודעים (יודע יודע, לא לדאוג). הנקודה שהעברתי, אם היית טורחת לשים לב, היא שאין שום קשר לכמה זמן למדת על זה, זה לא הופך את זה לנכון (את יודעת כמה זמן אנשים משקיעים בלמידת האיסלאם? אז היא נכונה?!). ללא קשר לידע שלי או שלך באופק או כל מושג אחר באסטרולוגיה, השאלות שכתבתי נותרות ללא תשובה מצידך, אז אולי פחות לתקוף אישית ויותר להתייחס לתוכן? שלוש שאלות נשאלו באופן פרקטי, ואחת באופן כולל, לא ענית עדיין על אף אחת למרות כל הידע הרב והלימודים:
1. איזו ידיעה יש לנו לגבי כוחות שמנהלים את האדם?
2. מהם הכוחות הללו?
3. כיצד את יודעת שהכוחות הללו מנהלים את חייו של האדם?
וכמובן השאלה הראשית - מדוע שמיקום גרמי שמיים בזמן הלידה ישפיע על מהלך חיינו? למה לא בזמן היווצרות העובר (רמז - כי מי ידע אותו כשהמציאו את זה), או שלוש שנים לאחר הלידה? או כשילד אומר את מילתו הראשונה? או עובר את גובה מטר? מדוע דווקא ביום ההולדת של האדם גורלו נקבע עפ"י מיקום גרמי השמיים באותו רגע?!
טוב, רואים שאתה סתם מחפש לריב. והשאלות שלך לא רלוונטיות ולא ניתנות למענה כי בשביל זה בדיוק למדתי 4 ספרים מלאים -לא בשביל שאוכל לסכם את זה בשורה וחצי מסכנה בסטיפס. זה מאגר מידע ענקי שמסביר על הכוחות כמו 200 ערכים שלמים בויקיפדיה לפחות אם לא יותר. לך תלמד ותשקיע בידע בעצמך אם זה כל כך מטריד ומעסיק אותך. זה כמו להסביר על המפץ הגדול ולהגיד פשוט היה פיצוץ, בלתי אפשרי. זה הרבה יותר מורכב לענות על זה.
אנונימית
^
מה השמות של הספרים?
אני רוצה לבדוק אם יש בסיס לוגי מגובה בראיות מאחוריהם.
אני משוכנע שלא, אבל אשמור על ראש פתוח.
הסבר על המפץ הגדול הוא מורכב, ועדיין אני יכול לענות לך כאן בכיף על כל השאלות ששאלתי, רק בנוגע לארבעת הכוחות הפועלים ביקום. אם יש לך ידע על כוחות אחרים, מדוע את לא יכולה להסביר לי לגביהם? לא ביקשתי את כל התורה, שם יש לכח הזה? אופי, התנהגות? דרך שבה אנחנו יודעים שהוא קיים?