24 תשובות
יסבלו.
יכול להיות שפשוט אבוש יקים להם איזה חברה וכל החיים הם יטפחו וינהלו את החברה שלהם זה מה שלרוב קורה
מצטערת שעניתי כפי שעניתי, הייתי בראש לא טוב משאלה אחרת שנשאלה.

לתשובה: כן אני באה ממשפחה עם הרבה כסף. אבל אני רוצה ללמוד רפואה תכלס בשביל לעזור, זה למה אני מתאמצת כל כך. אני לא עובדת כרגע, במקום זה אני משקיעה את הזמן בלימודים.

ואת האמת אני שמחה שלמשפחה שלי יש כסף, כי ככה במקום לעבוד במשהו שלא יועיל לי, אני יכולה לשים את כל כולי בלימודים כרגע, ובעתיד לעבוד.

ודרך אגב אני אולי לא יכולה לעבוד בזמן הלימודים אבל בקיץ הזה וקיץ לפני שנתיים עבדתי כל פעם בערך חודשיים במכון מדע. אז כן, אני אחלה תודה.
ותנחשו מה? לא הכסף של אבא שלי הכניס אותי לעבוד שם, אלא הציונים שלי וזה שאני עובדת קשה. :)
שואל השאלה:
ממ אוקיי מותק3>
לא כל מי ש"מפונק" לפי ההגדרה שלך לא יוכל להסתדר בחיים. נתחיל בזה שהרבה רוכשים עצמאות בצבא ומבינים מה עליהם לעשות כשהם לבד.
דבר שני, הרבה הורים אומנם מפנקים אבל במקביל מחנכים את הילד מגיל צעיר לבנות תכנית לחיים.
זה שילד הוא מפונק לא אומר שהוא טיפש.
יתאבדו
אני לא צוחקת אם הם יראו בעיות בחיים ואם זה הדבר הכי קטן הם יכנסו לדיכאון ויתאבדו
מהכסף של ההורים שלהם /יתעוררו על עצמם.
מה הבעיה לא הבנתי ? אני בת 17 ואבא שלי קנה לי מיני קופר לא הבנתי מה זה הדיון הזה מה את נכנסת לחיים של אנשים אחרים תתעסקי בעצמך מה אכפת לך מי משלם עליהם
אנונימית
כל הילדים המפונקים שלא עובדים יתעוררו על החיים שלהם ויעבדו בעבודות גרועות בגיל מבוגר, כמו במסעדות, בסופר, מנקה...
זה שאבא שלהם קונה להם זה לא כל כך נורא שיעשה מה שהיא אוצה ומרגיש לנכון עם הכסף שלו אבל זה נגיד שאם הם תלויים רק בכסף של ההורים גם בגיל מבוגר יותר זו בעיה.. הם צריכים לעשות עם עצמם משהו ולא לחיות על הכסף של אבוש
זו דעתי~
אבוש יממן להם הכל והם יהיה מסכנים, מרחמת עליהם
כנראה אבוש ימשיך לקנות להם לנצח.
אני חושבת שאבא/אמא יקימו להם חברה והם ינהלו אותה ילמדו
אבל יש כאלה שלא מתאים להם יותר
יואו איזה קנאים
עושים מינוס לכל מי שיש לו קצת יותר כסף מהממוצע, מה קרה? קשה לפרגן? חסר לכם כסף, תשיגו אותו.

ולשאלה
יש משפחות מאוד עשירות שפשוט יש חלק שמחליטים לא לעבוד, אני מכירה מישהו כזה. חיי על ירושות.

והם יכולים גם לעבוד בעבודה עלובה ועדיין יהיה להם מספיק כסף, או כמו שאמרו, הרבה פעמים ההורים שלהם הם אנשי עסקים ואז הילד ממשיך את העסק..
אנונימית
תפסיקו כבר להיכנס לכמה כסף יש לאנשים בארנק ולנהל על זה דיונים ותתחילו להסתכל על התחת של עצמכם כי אתם לא פחות טובים.
בתודה . אני
שואל השאלה:
וואו חברים תשתו איזה גזוז קר עם קרח וקש- תרגיעו מה נסגר.
לא אמרתי שמי שקונים לו מרצדס הוא פושע נוראי, אמרתי שכן- זו לא דרך ללמד עבודה קשה מהי, לפחות בעייני.
אגב גם להורים שלי לא חסר כסף- קנאה היא פחות הפקטור פה, אבל תודה לכל הפאקצות שיצאו עלי כי משום מה הן חושבות שכל העולם שואף אליהן.
ההורים שלי נוסעים על מכוניות חדשות ויקרות, אני גרה בוילה פרטית ובכל זאת לא מוכנים לקנות לי אפילו רכב טרנטה ב8000 שקל; למה? כי לא הכל זה עניין של כסף. זה שקונים לכם זה לא אומר שבהכרח יש להורים שלכם יותר ממי שלא קנו לו.
לא אמרנו את זה
אבל רואים שהשאלה הזאת נשאלת בנימה שלילית.
אנונימית
שואל השאלה:
מן הסתם.
אז אולי אני טועה
אולי אתם מושלמים ועובדים קשה, משקיעים ומתאמצים למרות שזורקים עליכם מכוניות בגיל 17; אני לא הייתי לומדת מוסר עבודה מה הוא אם היו קונים לי אוטו כרגע "סתם לכיף". שאפו שאתם כן
כפי שהזכרתי למעלה אני קורעת את התחת בלימודים אז אין לי זמן לעבוד. ואני שמחה שההורים קונים לי דברים כי ככה במקום לעבוד ואז אני לא אוכל להתרכז בלמידה, אני יכולה להשקיע את כל הזמן בללמוד ולקבל ציונים גבוהים. (חוץ מזה שאני כן עובדת בקיץ כשאין לימודים)
גם אם הם לא עובדים מה הבעיה שלך? מה העיניים שלך עליהם? תתעסקי בחיים שלך. שלא יעבדו אני לא עבדתי יום אחד עד סוף כיתה י"ב ואז עבדתי לפני הצבא כדי לחסוך.
ואף פעם לא היה חסר לי משהו לא קנו לי מכונית ולא קנו לי את האייפון הכי חדש, אבל כל דבר אחר, בגדים אוכל מורה פרטי לבית ספר.
לא מבינה מה העיניים שלך ומה אכפת לך מאנשים אחרים, אני בטוחה שהם מעריכים מאוד את הדאגה שלך לאיך הם יסתדרו בחיים אבל בכנות, לא צריך.
אנונימית
שואל השאלה:
אויש אחותי כמה מרמור. העיניים שלי לא על אפאחד, מותר לי לתהות תהיות שכאלו ולשתף אותן בסטיפס. במקום לחשוב שכל שאלה טוחנת למישהו את החיים האישיים אפשר גם להתייחס לזה כאל שאלת סטיפס מעפנה, אם לא נאה לך את מוזמנת להביע את דעתך אבל מה יוצא לך מלקחת ללב ככ.
כי זאת לא סתם שאלה מעפנה, את מזלזלת וחשה את עצמך מעליהם. מי את שתדברי ככה על אנשים שאת לא מכירה? ולפי הדיבור שלך והניסוח, זה מאוד נשמע שהעיניים שלך עליהם ואת אוכלת את הלב על זה שיש אנשים כאלה, אחרת לא היית תוהה שום "תהיות" ובטח שלא טורחת לשאול על זה שאלה בסטיפס ולהגיב בלעג לכל מי שמעז אפילו להגיד לך שמה שאת "תוהה" זה לא באמת מבוסס ונכון.
שיהיה לך שבוע טוב מה אני אגיד.
אנונימית
שואל השאלה:
אוקיי
יש לי בדיוק את מה שיש להם ואני מקנאה- הגיוני מאוד כן
אבל לא הבנתי מה אכפת לך לעזאזל מה הם יעשו עם החיים שלהם תתעסקי בעניינים שלך