7 תשובות
אין מה לעשות עם זה, חוץ מלהגיד להורים שלך להפסיק לשלם לך על דברים. באמת שאני אומרת לך שהשנייה הייתי מתחלפת איתך, אם הצרות שיש לך בחיים זה שנמאס לך שההורים שלך משלמים עלייך, אני בת 15 ועובדת בבייביסיטר כמעט כל השבוע כדי לעזור להורים שלי להחזיק את הבית ושיהיה לנו איפה לישון ואיך לאכול, תשמחי במה שיש לך כמו שאני שמחה :)
אנונימית
אני מבינה אותך גם אני מרגישה ככה אבל אז הבנתי שזה בסדר גמור עם יש לך למה לא
איזה חמודה את . אני בת 12 וזה מאוד יפתיע אותך וכנראה לא תאמיני לי אבל אני משלמת על עצמי . אפילו את הטלפון שלי קניתי בעצמי והוא עלה לי 2800 . אני חוסכת כבר חמש שנים וזה מאוד קשה והייתי רוצה שההורים קצת יתמכו בי כלכלית כי לאח שלי הם קונים הכל ולי לא.. את יכולה להתחיל להרוויח את הכסף שלך בעצמך ולהסביר להורים שהם לא חייבים לשלם עלייך בכל דבר .
גם אני לא עבדתי בגיל 14 וכרגע (בגיל 16) עוד אין לי עבודה קבועה, רק דברים שמזדמנים.

גם אני הייתי נאכלת רגשות אשם על זה שאני לא עובדת (במיוחד לאור העובדה שאני קטנה מכל החברים שלי בשנה והם ממש מפרנסים את עצמם לבד), שיתפתי את זה באמא שלי והיא אמרה לי דבר אחד. כרגע העבודה שלי זה להיות בת נוער, ליהנות ולהיות תלמידה. בחיים הבוגרים עובדים כל הזמן, מה דחוף לך להתחיל עכשיו, כשאת לא חייבת? עדיף לך לבנות את עצמך קודם, ככה גם העבודה שתמצאי בעתיד תבוא ממקום שלם יותר.

אם כרגע ההורים שלך מצליחים לפרנס אותך והם לא קורסים מנטל כלכלי, אז רק הרווחת. אם בכל זאת את רוצה להרגיש פחות מפונקת אז תוכלי להתחיל להבדיל בין הוצאות הכרחיות לבין הוצאות שאפשר לוותר עליהן, אבל אל תדאיגי את עצמך בבעיות כלכליות בגיל כזה אם את לא חייבת
ואני מבינה אותך לגמרי , כשאתה משלם בעצמך , יש לך יותר ערך לכסף כי לא תמיד זה קל לבזבז כשזה יוצא מהכיס שלך.
זה לגיטימי לגמרי לחיות מהכסף של ההורים בגילך. את ממש ממש צעירה. זה נחמד לעשות עבודות פה ושם- ממליצה לך לחסוך אותו לדברים גדולים או חשובים או סתם לעתיד. זה טוב לפתח מוסר עבודה, אבל זה גם סבבה לגמרי בגיל 14 להשתמש בכסף של ההורים להכל (באישורם כמובן). אני בטוחה שההורים שלך שמחים שהם עובדים קשה ויש להם יכולת לממן אותך, גם מעבר לאוכל וגג.
אנונימית
שואל השאלה:
באמת תודה אתם לא מבינים כמה טוב גרמתם לי להרגיש
אנונימית