34 תשובות
ממשלת אחדות חילונית - כחול לבן, הליכוד וישראל ביתנו
ממשלה שתתפרק
הסקרים מראים לפי מה שהבנתי שהם יתחברו עם הערבים.
אנונימי
ממשלת שמאל קיצונית בתמיכת המפלגות הערביות שתומכות בטרור.
ממשלת שמאל שנשענת על תמיכת המפלגות הערביות
עם שמאל בעיקר
הליכוד לא ישבו איתם והם יצטרכו להתחבר לשמאל.
תודה על המינוסיםם זה מחמיא לי
כל מי שאומר ממשלת שמאל ערבית מקשיב יותר מדי לפרסומות של הליכוד
המצע שלהם אומר במפורש פיתרון של מדינה פלסטינית וכלכלה סוציאלית ^
חוץ מזה, התחזית לבחירות היא שעל מנת להקים קואליציה הם יצטרכו את המפלגות הערביות איתם. ^
הליכוד לא ישבו איתם, הם לא יגיעו ל-61 מנדטים
ממשלה חרא
אנונימית
ממשלת אחדות חילונית
איזה שטחים בידיוק ביבי מסר?
אתם לא באמת יכולים לדעת..
המצע שלהם לא מדבר על שתי מדינות ^
הוא מצע יחסית שמרני שאומר שיש צורך לאפשר את חופש הפעולה של צה"ל תוך המשך הבנייה בגושי ההתיישבות ובקעת הירדן ומנגד הקפאת הבנייה בהתנחלויות מבודדות בלב איזורים פלסטיניים והשלמת בניית הגדר("העמקת ההיפרדות מהפלסטינים" ), כמובן המשך גידול טבעי שמה. אבל הם אומרים בבירור שלא יפונו יישובים.
ומבחינה כלכלית המצע שלהם הוא "קפיטליזם עם חמלה"
ביבי מסר את חברון לערפאת במסגרת הסכם חברון ב-1999, חתם על הסכם נסיגות משטחים ובנוסף הוא פינה התנחלויות ומאחזים לא חוקיים בהמשך הקדנציות שלו.
אי אפשר לדעת כי ההצהרות שלו משתנות כל כמה זמן וכל כמה חודשים הוא אומר משהו אחר (כן, אני יודע שגם ביבי עשה את זה אבל היום בגלל שביבי כבר בתוך הפוליטיקה הרבה זמן אז אנחנו יודעים מי הוא בצורה ברורה יותר מאשר מי גנץ יהיה כשהוא ישיג כוח).
מלך העריות ^
אתה מדבר על נאום מלפני 10 שנים, בתקופת אובמה. הוא בעבר ראה את האופציה הזו כאפשרית, לא כמועדפת. היום כבר הוא שולל לגמרי את אפשרות זו. לרצות לחיות בשלום ללא מלחמות זה לא שמאל.
ומסירת השטחים שאתה מדבר עליהם זה לפני עוד יותר זמן 20-25 שנים! כחלק מהסכמי רבין ב' וכחלק מהחלטות ראש הליכוד דאז השמאלני אריאל שרון.
בני גנץ דיבר עוד בשנה זו על "ההתנתקות מהפלסטינים" ובתמיכה בכלכלת הסתדרות.
בני גנץ הוא שמאלני. ביבי הוא ימני.

ושכחתי - ההצעה של ביבי למפלגת העבודה היא על מנת לא ללכת לבחירות נוספות ולשבת בממשלה בעלת רוב ימני. זאת בגלל הקולות של ליברמן שכביכול ימני אבל חובר לממשלה שמאלנית. פשוט מרמה בעיניי הבוחרים.
ההתנתקות של אריאל שרון, אבל מסירת חברון והסכמי וואי זה ביבי עשה.
הם רוצים ממשלת אחדות אבל זה לא יקרה כי נניח וביבי נשאר אז אין סיכוי שיזמינו את הליכוד בראשותו לממשלה ואם ביבי פורש אז הליכוד מושבת לשלושה חודשים בגלל הפריימריז ובזמן הזה ייגמר מספר הימים שמפלגה(במקרה הזה כחול לבן) יכולה להרכיב קואליציה לפי החוק.
הם יקימו ממשלת שמאל של ערבים ובגללם ישראל תפשוט רגל חלילה כי כחול לבן לא יצליחו לנהל מדינה אולי דוכן פלאפל הם יצליחו
אז בגלל זה ב17.9 מצביעים מחל. רק ליכוד גדול יצליח למנוע ממשלת שמאל חלש
בעל הגומות, זה כחלק מהסכמי אוסלו ב' - בלחץ מדיני של ארה"ב. המשך של מדיניות השמאל שהביא רבין. לא היו לו הרבה ברירות, אלא למתן את ההסכמים הללו כמה שניתן.
הם רוצים ממשלה עם הליכוד אבל בלי ביבי (משהו שהוא בלתי אפשר)
בפועל הם יעשו ממשלה עם הערבים, ישראל ביתנו, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי
KeshetBehanan
אל תשכח שבסופו של דבר ביבי הוא זה שהחזיר שטחים, הוא זה מייקר כל הזמן את המדינה והוא ראש הממשלה עם בעל הכי הרבה כתבי אישום.
גם אם הוא יבחר בסופו של דבר הוא יכנס לכלא.
אגב ההתנתקות שכחול לבן מדברים הם על יישובים שבקושי יש 50 יהודים בה, יישובים שגרים בהם יהודים קיצוניים שזורקים על חיילי צהל אבנים.
אגב, אם לפלסטינים לא תהיה מדינה משלהם בסופו של דבר מה שיקרה זה שהם יסתפחו אלינו ותוך 20 שנה אם לא פחות יהיה כאן רוב ערבי פלסטיני מיהודי ישראלי.
ביבי לא מוביל לשום דבר, רק לאבדון. לא מספיק שהוא מדבר שטויות, אני רואה שארהב מתחיל להימאס לה מאיתנו בגללו.
אנונימית
^
1. כן הייתה לו ברירה, נתניהו פשוט בחר להמשיך את הסכמי אוסלו. הוא היה יכול להביא תוכנית אחרת על השולחן, להקפיא את המשא ומתן( כמו שהוא עכשיו עושה), אבל הוא בחר שלא. לא בהכל אשם השמאל
2. כחול לבן מתחייבת בפני הבוחרים שצריך ממשלת אחדות חילונית וזו האופציה היחידה. גם אם נגיד הם ירצו להקים ממשלת שמאל, אין להם 61. השמאל יחד עם הערבים שווה הרבה פחות מ-61, לכן אתם יכולים להפסיק עם הפייק נויז.
זו או ממשלת אחדות חילונית שכתבתי למעלה או ממשלת ימין-ימין עם כהניסטים וחרדים, כל אחד שיבחר מה שהוא רוצה.
א. זה שביבי החזיר באמת שטחים לא אומר שהשמאל לא מעוניין בהחזרת שטחים. בואו לא נבלבל את הדברים כאילו השמאל בעד השארת שטחים כאידיאולוגיה.
ב. אדם שעושה את זה בימין באמת עושה את זה בניגוד לאידיאולוגיה ימנית וזה הבדל משמעותי
ג. אך "הוא" מייקר את המדינה אם כלכלה תלויה בהרבה גורמים שלא בהכרח קשורים בו?
ד. כתב אישום זה לא אישום . אפשר להאשים בן אדם בהרבה דברים אבל צריך להוכיח שהוא אשם.
ה. התעכבות בהסכם לא אומר שבסוף הפלסטינים יסתפחו אלינו. זה יכול גם להגיד שפשוט המצב של שליטה צבאית ימשך עוד זמן. סיפוח זה לא דבר שחובה שיקרה.
האופציה היחידה שלהם זה להקים ממשלת שמאל עם ליברמן והערבים אחרת גוש הימין גובר עליהם
אנונימית ^
הוא לא מייקר את המדינה, הוא גורם לכלכלה לגדול, המשכורות גדולות יותר, השקל חזק יותר ואין אינפלציה חיוביות לטווח ארוך. ככה שעובדים פחות על מנת להשיג את אותו מוצר. הוא חותם הסכמי סחר עם עשרות מדינות בעולם, הסכמים ששווים עשרות מיליארדים למדינת ישראל. הוא מוריד מיסים על ייבוא וייצוא.

הוא בעל הרבה חשדות לדברים זה נכון, אבל זה בגדר חשדות. זה לא אומר שהוא בהכרח אשם. ישנם הרבה תיקים שנסגרו כבר בגלל חוסר ראיות. הרבה תיקים נופלים, והוא עוד לא עמד לשימוע. אז אם הוא יעמוד לשימוע אני בטוח שעוד הרבה תיקים יפלו. ולכן, לא בטוח שהוא יכנס לכלא.

מעבר לכך, את נתניהו חוקרים, אבל מועמדים אחרים לא: לדוגמה, לא חוקרים על 50 מיליון השקלים שבני גנץ עקץ בחברה שלו המימד החמישי, ולא על עשרות מיליוני השקלים של אהוד ברק מהפדופיל אפסטיין. ככה שהטענה הזו ממש חסרת משמעות. את לא יכולה לומר זאת על ביבי אם את תומכת בכחול לבן.

סיפוח לא בהכרח כולל בתוכו נתינת ויזה או אזרחות או זכות להצביע בבחירות.
יש הרבה אפשרויות, וזה הרבה יותר עדיף מלהקים מדינה טרוריסטית של מוסלמים בתמיכת מדינות אוייב כמו איראן וסוריה שיממנו אותם, במרחק קצר מאוד מערים גדולות בישראל, ללא יכולת תגובה מהירה מהצבא העתידי שלהם. אנחנו לא צריכים מדינת טרור בעלת צבא וכלכלה חופשית על מנת שתחסל אותנו בעתיד. זה סתם ביזבוז דמים למלחמות העתיד.

"ארה"ב מתחיל להימאס לה מאיתנו בגללו" - כמו העברת השגרירות לירושלים, ביטול הסכם הגרעין עם איראן, הכרה ברמת הגולן, השפעה בינלאומית עצומה בעד ישראל, כולל של מדינות ערב, נגד איראן?
אני לא חושב, אמרו את זה לפני ואחרי שלטון טראמפ, אני לא חושב ככה.
ממשלה שתתפרק או שתתחבר עם הערבים ותיתן להם חלק מהמדינה שלנו
איל הם יהיהו עם הליכוד שבראשותו נתניהו שהם אומרים חד וחלק שהם לא יישבו עם נתניהו... אוי הטמטום
זה אתר של שמאלנים,
אל תצפי שיתמכו בדעה של "תהיה ממשלה ערבית".
אך זה מה שיהיה פה
אתמול, פחות משבוע לפני הבחירות, המועמד לראשות ממשלה מטעם כחול-לבן, יאיר לפיד, אמר בלשון ברורה ובריש גלי: "נחליף אותו (נתניהו) בממשלה אזרחית שבמילא העבודה והמחנה הדמוקרטי יהיו חלק ממנה. הם במילא יהיו חלק מההסכם, חלק מכל דבר שנקים פה."

ז"א גם אם כחול-לבן תצליח להיות ברוטציה עם הליכוד, מה שכבלתי-אפשרי שכן הם מתנים זאת בסילוקו של נתניהו, דבר שנתניהו ורוב גמור מחברי המפלגה מתנגדים לו, הם בכול זאת יצרפו לממשלה שלהם גם את העבודה ואפילו את המחנה הדמוקרטי.

זה משהו שהם בטח יעשו גם בלי הליכוד, ואולי ההתנייה המגוחכת הזאת בסילוק נתניהו באה דווקא כי יש חלק בהם שמעדיף ככה. בעת סירוב לרוטציה, הם יישענו לחלוטין על הערבים, שכבר מחככים את כפות ידיהם בציפייה והכינו את דרישותיהם הקואליציוניות למקרה שכחול-לבן תהיה המפלגה הגדולה בבחירות הבאות.

ואכן, בפגישה עם פעילות תנועה "עומדים ביחד", שמעודדת שיתוף פעולה יהודי ערבי, הבטיח גנץ בפה מלא: "אעשה מאמץ להכניס שר ערבי לממשלתי, מתוך או מחוץ לרשימות". כלומר, הוא לא רק רוצה ערבי בממשלה, אלא ממש בתפקיד שר. ולהזכירכם, כל חברי הכנסת הערביים הם ברשימה המשותפת, למעט אחד שנמצא במחנה הדמוקרטי מטעם מרצ.

וגם תקווה כלשהי ש"לפחות לא יהיו חרדים" (אני לא יכול לכתוב את זה בלי מרכאות, כי זה קצת מזעזע אותי), תתבדה. כמה ימים לפני הבחירות הקודמות, כשמס' 4 ברשימת כחול לבן, גבי אשכנזי, מי שרצה לצרף את ברק למפלגה, עלה לרדיו ואמר שמתקיימים מגעים, שיש שיחות "בחדרי חרדים". וגם הפעם, ממש שלשום, כפי שהתפרסם באתר כיכר השבת, הייתה שיחה בין גנץ לבינם בה הוא הסביר שהכול זה רק צרכי בחירות.

אז מנקודת מבט אסטרטגית של המחנה הלאומי - ההבדל בין האם ימינה תקבל 6 מנדטים, או 7 מנדטים כך שתהיה גדולה יותר, הוא חשוב. ההבדל בין אם עוצמה יהודית תקבל 3 מנדטים, או 4 מנדטים כך שתיכנס לכנסת, הוא חשוב יותר.

אבל ההבדל בין האם הליכוד יהיה שוב בתיקו עם כחול-לבן, שפעם שעברה קיבלה יותר קולות מה שעלול הפעם להיגמר במנדט נוסף הודות להסכם העודפים שהם חתמו עם ליברמן, הוא הכי חשוב, מכוון שמנדט אחד יותר או פחות הוא מה שיכריע מי ירכיב את הממשלה וממילא גם מי יהיה בה.
אצטרך להגיב ל-estoteric כי התשובות שלו ממש טובות :
1. מה שנאמר על ידי יאיר לפיד נאמר היות והוא רוצה "לשתות" את הקולות של המחנה הדמוקרטי והעבודה. כחול לבן מדברת בפירוש בקמפיין על ממשלת אחדות עם הליכוד, יאיר לפיד אמר לפני כן שהוא מעוניין בממשלה עם הליכוד ועם ישראל ביתנו, אמר זאת מספר פעמים במספר פורומים וזה בכלל רעיון שלו. מה גם שהסיכוי שהליכוד תשב עם המחנה הדמוקרטי הוא שווה ערך לסיכוי שמרצ תשב עם החרדים, אז אפשר לדעתי לפסול את העניין. מי כמוך יודע שלשמאל אין מספיק מנדטים להקמת ממשלה ולכן הם חייבים את הליכוד(וזה גם מה שכחול לבן רוצים).
2. לגבי שר ערבי- אני לא יודע אם גנץ באמת אמר את זה או לא. ואם הוא אמר אני לא חושב שיש בכך בעיה, אם זה ערבי שמכיר במדינת ישראל ולא מסית לטרור זה יהיה יפה לשלב אחד כזה בממשלה. אני בטוח שלזה התכוון גנץ.
3. מתקשר לסעיף 1 - כחול לבן רוצה ממשלה של הרוב, דהיינו ממשלה יחד עם הליכוד. הם מתנים את צירוף החרדים רק אם יסכימו לקווי היסוד שלהם(סיכוי שנושק לאפס). אני לא תמים, מודע לעובדה שאחרי הבחירות הכל יכול לקרות, אבל כאשר יאיר לפיד נמצא בכחול לבן אני בטוח בכך שלא תהיה ממשלה עם החרדים וכאשר גנץ עמד בהבטחה שלו לא להיכנס לממשלה עם נתניהו רמת הביטחון שלי בהם גבוהה.
אתם חושבים שתהיה ממשלה ערבית רק כי זה מה שביבי אמר ! חוץ מזה שביבי אמר את זה אין בשום מקום פרסומים שזה מה שיקרה . מפלגת כחול לבן אמרו כבר מיליון פעם שהם רוצים ממשלת אחדות בלי הערבים .
ואפילו אם הם היו רוצים ממשלה עם הערבים אי אפשר כי הערבים אמרו שהם לא מוכנים לתמוך במפלגה ציונית והם לא רוצים להיות בממשלה בכלל .
וזה באמת נראה לכם הגיוני בכלל
שהמפלגה הזאת רוצה לתת את המדינה לערבים ?
ביבי עושה הכל בשביל להפיץ את השקר הזה בשביל שיצביעו לו כמה שיותר . הוא יודע שככל שהוא יצליח להפחיד אנשים הוא יקבל יותר מנדטים.
אנונימית
גנץ אומר הרבה דברים כל הזמן ולכן מצוין יהיה מסוגל לעשות שיתוף פעולה עם המפלגות המוסלמית או לשים שר מוסלמי בממשלה וזה לא "יפה" כי המצב כאן היום שהשרים שנמצאים בממשלה מהמגזר ממש לא מייצגים מנטליות של שיתוף פעולה וקידמה ובגלל זה הגישה של גנץ ממש לא נותנת ביטחון שאפשר באמת לבטוח בו ובגלל יאיר לפיד כמו שציינת בעל הגומות יהיה עוד יותר קשה לוודא שתקום ממשלת אחדות כלשהי בעיקר בגלל שזה אומר שכנראה לא יצורפו החרדים ואפילו מפלגת ימינה ובוודאי שלא עוצמה יהודית.