9 תשובות
את יכולה לעזור לעצמך לבד.
זה יקח המון זמן אבל זה יקרה.
ביטחון לא נבנה בשנייה, מנסיון.
פשוט צריך לשנן שכולם יפים,כולם כולם.
כולם מיוחדים בדרך שלהם. כולם יפים.
זה הכי עזר לי לפחות. לאט לאט זה יעזור.
פסיכולוג יכול לעזור
גם חברה טובה ותומכת שאת יכולה לדבר איתה יכולה לעזור.
הפסיכולוג שלי עזר לי להתמודד עם מלא דברים
וגם להרגיש יותר טוב עם הגוף שלי
אז כן, יכול מאוד להיות שזה יעזור
המון אנשים סובלים מביטחון עצמי נמוך, לפעמים טיפול פסיכולוגי עוזר ולפעמים לא, אך יש דרכים רבות להתגבר על כך ולהתחיל לבנות ביטחון עצמי, ראשית עלייך להבין מהיכן חוסר הביטחון נובע, האם קרה אירוע יחיד שגרם לחוסר הביטחון או האם זוהי סדרה של אירועים שנפרשו על פרק זמן ארוך. לפעמים הגיל קשור המון לרמת הביטחון העצמי שלנו וזה עובר לאחר גיל ההתבגרות יחד עם עוד הרבה בעיות אחרות, אני מציע לך לנסות לדבר על כך עם מישהו לפני שאת פונה לטיפול, לדבר עם הדברים שמציקים לך, אולי לאחר מכן תביני שאת קצת קשה עם עצמך ושאת הרבה יותר ממה שאת חושבת על עצמך.
בהצלחה !
פסיכולוג לאו דווקא יעזור תנסי לקנות בגדים חדשים שתמיד רצית ולא העזת ללבוש אולי שורטים או חולצות בטן שימי ליפגלוס תצטלמי ותערכי את התמונות שלל ולאט תראי שהביטחון יעלה לך לבד תנסי❤
פסיכולוג יעזור אם תאמיני שהוא יעזור
הכל בראש שלך
"עם זוט לו עני" אני חולק על הדרכים שאמרת להתגברות על המצב הנוכחי, אל תביני אותי לא נכון, זאת דרך שאנשים מתמודדים אך זו לא תמיד הדרך הנכונה, ביטחון עצמי הינו האמונה של אדם לגבי יכולותיו בתחום מסוים. הביטחון העצמי נפגע כאשר אנו מרגישים שאיננו מספיק טובים בתחום שחשוב לנו להצליח בו. תחושת ביטחון עצמי כל כך חשובה ובסיסית שכאשר היא מתערערת, זה פוגם באיכות החיים ועלול לגרום לתחושות מכאיבות של נחיתות, חוסר אונים ואף דיכאון. ובנוסף להחליש את המוטיבציה ויכולת ההתמדה. לכן על מנת להגן על ביטחון עצמי שנפגע ולא להרגיש פגומים ולא שווים, בני אדם נוקטים בשלוש דרכי התמודדות, שלושה מנגנוני הגנה שמקלים על התחושה בטווח זמן מידי, אך במשך השנים אם ממשיכים להשתמש בהם, זה מייצר יותר נזק מתועלת.
פיצוי יתר - מאמצים אובססיביים ומוגזמים, נטולי גמישות ובחירה אמיתית להיות הכי טוב בתחום, צורך להוכיח את עצמנו, כדי שהחולשה לא תיחשף.
הפחתת חשיבות התחום - הפיכת התחום שהיה חשוב ללא רלוונטי וחסר משמעות.
התאמת הסביבה - התרחקות מאנשים שמצליחים בתחום שחשקנו בו כישלון והימנעות מלנסות.
אתן דוגמה שמתאימה לשאלה שנשאלה: ביטחון עצמי נמוך במראה חיצוני ומיניות
אם גבר או אישה חשו בגיל צעיר שאינם יפים ומושכים את בני המין השני, ברמה שגרמה להם לחוסר ביטחון במראה, הם ינקטו באחת משלושת המנגנונים:
1. פיצוי יתר על ביטחון עצמי נמוך במראה:
התעסקות אובססיבית בגוף, יופי, ביגוד, חד"כ, דיאטות וכדומה והמשך ההתעסקות בגוף ובמראה גם שכבר ברור שזה מסיב נזק או גורמת להזנחה של תחומים אחרים.
אדם שנמצא בפיצוי יתר על חוסר ביטחון במראה ייתפס כלפי חוץ כמושך ונאה במיוחד, אבל לא משנה כמה מחמאות יקבל, מבפנים הוא ירגיש מכוער ולא מושך. כל ההתעסקות שלו במראה תהיה מלווה בלחץ נפשי תמידי ופחד להיתפס כמכוער.
2. הפחתת חשיבות התחום של מראה חיצוני:
להתייחס למראה חיצוני כעניין זוטר ושטחי ולמצוא סימוכין שמצדיקים את ההתייחסות המקטינה כלפי המראה.
3. התאמת הסביבה כך שלא תעורר חוסר ביטחון:
התרחקות הדרגתית מחברים יפים ומושכים שמשקיעים הרבה בגופם וגם מכאלו שמצליחים עם בני המין השני באופן מיוחד. ובעיקר הימנעות מבילויים כגון, ים, מסיבות, ריקודים או כל עיסוקי בו המראה החיצוני בולט.

ולשואלת השאלה, ראשית אני מקווה שתביני שאת צריכה להיות שלמה עם עצמך, היופי תלוי במתבונן, אין דרך להגדיר יופי, אני בטוח שיום אחד תמצאי אדם שבעיניו תהיי מהממת והוא יהיה יפה בעיניך גם כן, בכל מקרה אני מקווה שתמצאי דרך בריאה להתמודד עם המצב.
בהצלחה !
למה צריך פסיכולוג פשוט תנסי לבד יש הרבה שכן הצליחו
שינויי המחשבה תמיד יעזור
זה מה יש ועם זה ננצח
שואל השאלה:
"מורה לחיים", אני חייבת להגיד לך שהוצאת לי את המילים מהפה. לא משנה כמה אסביר את זה לאנשים שתמיד יגידו שאני יפה ומהממת , אף אחד לא באמת יבין שכמות הפעמים שזה יאמר לא תשנה את ההרגשה שלי. אנשים חושבים שעושים קליק קטן בראש וזהו אתה מלא בביטחון ומסתכל במראה ואוהב את מה שאתה רואה. בקיצור, באמת תודה רבה לך על ההבנה, אם הייתי יכולה הייתי מעניקה לך גם מיליון פרחים .
אנונימית