6 תשובות
אני אגיד לך מה אני חושבת, ומה זה תוציאי בעד ונגד

תוכניות הריאליטי הן לא רק תוכניות, הן הפכו לשיחות בין בני נוער, בין עובדים וסתם בין אנשים בתחנת האוטובוס.
תוכניות הריאליטי הפכו לנושאים עיקריים גם בעיתונים. מה קרה לכתבות הנורמליות? כשפותחים את מדור הבידור, יש איזו כותרת שמכסה שלושת רבעי עמוד, ועל מה היא מדברת? על המתח שבו השאירו אותנו בפרק הקודם של איזו תוכנית...
אני לא נגד תוכניות ריאליטי, אני דווקא חובבת ריאליטי, אבל תכניות הריאלטי פשוט הפכו להיות הנושא העיקרי בחיינו. בבתי הספר ישנם דיונים סוערים על "הישרדות 2", ועד כמה שנסרין מעצבנת, גיא חתיך, אפרת נחש וכו'... כששודרה התכנית "האח הגדול" היו הדיונים הגדולים, שנמשכו להם גם בשיעורים. מה עשה יוסי ועל מה בכתה שפרה, והיה את הפיצול של אוהדי הבובלילים ואוהדי הפרידמנים.
אפשר גם להגיד שכל תוכניות הריאליטי משפיעות עלינו בדרך כלשהי. אם זה בדיבור ואם זה ההשתייכות לקבוצה מסויימת, הזדהות או סתם שינוי בהתנהגות. בקיצור, נסיון לחקות מישהו מאיזו תוכנית ריאלטי...
הבעיה היא, שלא תמיד החיקויים האלה וההתנהגות הזאת נראית בסדר בחיים האמיתיים, אולי על מסך הטלוויזיה שלנו זה נראה מצחיק, מבדר ואפילו מושך תשומת לב, אבל בחיים האמיתיים זה נראה פשוט תת רמה. אנשים כאלה הם פשוט בושה.
שואל השאלה:
תודה רבה, אשמח לעוד תשובות (:
אנונימי
אין לי מילה אחת טובה על התכניות האלה. מדובר בתת רמה, פנייה למכנה משותף נמוך והפיכת אנשים בינוניים מאד לכוכבים.
אני לא רואה ריאליטי אבל מודע באופן כללי. וכשמדינה עוקבת אחר חבורת תככנים הסגורים בווילה או על אי בודד ומנתחת כל מילה, מי אמר למי, מי עשה מה ולמה, מי הטוב ומי הרע וזה הופך לשיחת היום-יצאנו מפרופורציה. זה מוגזם, רדוד, אינפנטילי וחסר משמעות. כי בסופו של דבר, מי זה יוסי בובליל? אלירז? ג'קי? פרידה? זה מה שצריך לעניין אותנו? להפוך לשיחת היום, ואלה מי שאנו הופכים לסמלי התרבות העכשויים, גיבורי תקשורת ומטרה להערצה? עצוב.
בעד: נחשפים לדעות מגוונות. מימוש עקרון הדמוקרטיה וחופש הביטוי. חשיפה בדרכים מגוונות לעולם ה'סלב'.
נגד: בזבוז זמן אשר בזמן זה היה ניתן לחזק את הקשר עם המשפחה, לפתח את השכל במשחקי חשיבה מגוונים וכו'..
השמנה-כאשר אנשים בד"כ כל הזמן מול הטלויזיה הם אינם מפעילים את גופם וכתוצאה מכך, הם משמנים, בזמן הזה (במקום לצפות בתוכניות ראיליטי) הם יכולים ללכת לעשות פעילות גופנית.
מקווה שעזרתי:) הצלחה!
אנונימיתת
נגד, בעיקר מחובבי התרבות והאמנות: הפחתה הנמכה וזילות של התרבות הישראלית מיחד ומאידך: הקלות הבלתי נסבלת של הכנת תכניות טלויזיה. מה שפעם דרש השקעה תכחום ועומק כיום נעלם ואיננו. (אגב, לא דעה אישית)
שואל השאלה:
ענת, לא כל כך הבנתי את תשובתך תוכלי לכתוב אותה במילים קלות יותר? תודה (:
אנונימי