16 תשובות
הדתיים מרגישים שהם מחוברים לאלוהים כמו לאדם מסויים שאת מאוד אוהבת.
ומי שמאמין באלוהי םלא צריך להיות דתי, אני למשל מאמינה באלוהים, ואני לא דתייה;)
את צריכה להיחשף להכל ואז להחליט בעצמך. אני ממליצה לקרוא ספרים בנושא ולראות באינטרנט (nu bemet ביוטיוב ממש פקח את עיני) זה גם רעיון טוב ללכת לראות רב ולשאול אותו, בלי להתבייש.
אנונימי
זה לא עניין של לדעת, נכון או לא נכון. יש מי שמאמין, יש מי שלא. דת ואמונה זה לא דבר רציונלי ובדוק. אי אפשר להוכיח ואי אפשר לשלול. ואין קשר בין אמונה באלוהים ושמירת דת. אדם יכול להיות חילוני לגמרי ולא לקיים אף מצווה ובכל זאת להאמין.
וואו אני שמחה שמישהו מתעניין בזה אני יכולה לדבר על הנושא שעות:)
ולדעתי האלוהים הוא לא דתי בכלל.
אני מאמינה בנשמות, ולפי עולם הנשמות כולנו נשמות שחיות בתוך הגוף הזה.
נשמות אין להן מראה.
אלו הן אנרגיות, אני קראתי את זה בשני הספרים של ד"ר מייקל ניוטון אם זה מאוד מעניין אותך את יכולה לקרוא את הספרים האלה. ואת גם מוזמנת לשאול אותי שאלות בנושא הזה בפרטי אשמח לענות לך.
אי אפשר לדעת, זה עניין של אמונה.
להיות דתי זה דרך חיים, הדרך שלהם זה לקיים את כל המצוות.
אני מאמינה באלוהים ואני לא דתייה, והדרך חיים שלי היא שונה ואני לא מקיימת מצוות.

את לא יכולה לשאול שאלות כאלה ולצפות לתשובה, לכל אחד יש אמונה שונה והרגשה שונה
לכל מי שכאן עכשיו! התשובה מאוד ברורה! (אני דתיה) למה יש מאמינים שלא שומרים מצוות..?
תראי יש הרבה שמאמינים ולא שומרים הסיבה לכך זה בגלל שזה קשה.. זה עוד משהו בחיים שמתקשרים אליו.. אני אישית יודעת מזה... זה קשה זה דורש.. אבל המצוות נותנות הרגשה של תועלת בחיים, אם תחשב נחשוב פעם מה המטרה שלה אני "קיים" מי שיחפש תשובה אמיתית אז התשובה היא-לעשות לו יתברך דריה כאן למטה... כל אחד קיבל תפקיד שירד לעולם בידיוק במקום בו הוא נמצא... ה" אוהב אותנו ומאמין בנו גם אם אנחנו לא, כל מצווה שעושים אנחנו מתקרבים אליו יותר!
מי שלא מאמין זה בגלל שהוא מושפע שהחברה או שהוא סתם לא רוצה לשמוע תשובה, נקודה!
מי שיהיה פתוח ויחפש באמת אמת ימצא! ויש אלוקים! כל יהודי בתוכו מאמין בה...
יש לי קישור שיכול לענו לך על המון שאלות.. www.igod.co.il אבל בעיקר אני ממליצה לך אם את מוכנה תפני לחב"ד הם התנועה שהכי מקרבת ואנשים כאלה מאוד מאמינים! אני ממליצה בחום!
וגם אם את רוצה להגיב לי על מה שכתבתי אז אני אשמח.. יש khהרבה מה לספר על הדרך שלי..(זה היה ערוך, סורי, מקוה לא משעמם)
אנונימיתת
כיום... את לא חייבת לאמין בו - כל אחד עושה איך שהוא מאמין, כיום את יכולה אפילו לעשות את הדברים הכי גרועים בחייך והוא לא יעשה לך כלום... אבל שום דבר.
אבל כיום יש הרבה מאמינים בגלל התקופת התנ"ך (על דעתי אני חושבת שזה אגדה של יהדות שהיא שפורסמה מדור לדור). המאמינים חושבים שהוא תמיד לצידם ועוזר להם.
ויש בני אדם חושבים שזה סתם ראגדה שהמציאו עליו, שהשמש היא זו שיצרה את הכדור ושבני אדם באו מאיזה משפחת ינקות שהיא, ושחושבים שזה סתם אמונות טיפשיות, שזה לא היגיוני בכלל שהוא קיים, ושאם הוא היה קיים הוא היה מדבר איתנו, מציל אותנו מהשואה, ועוזר לנו לנצח את הערבים והחזיר את גלעד שליט הביתה (אני מדבר על מי שלא מאמין באלוהים-מעט מאוד לא מאמינים).
כל אחד במה שהוא חושב ומאמין, אם נגיד את בטוחה שהוא קיים אז הוא קיים בשבילך.
אני לא מסכימה עם התשובות שנאמרו פה.
איך אפשר להאמין שיש בורא לעולם, שיצר אותי ונתן לי את כל מה שיש לי (וברור שיש הוכחות למציאות הבורא - ספר אחד של הרב זמיר כהן מוכיח לכם דיו) ובכ"ז לחיות את החיים כחילוני, כאחד שלא שומר תורה ומצוות ולא מקיים את הדרך שאותה הוא (כן זה שאתה מאמין בו) הנחיל לאבות אבותינו?
וברור שיש קשר בין אמונה לקיום המצוות, זה שהאדם בחר לו מה לקבל ומה לא זה כבר משהו אחר - להאמין זה קל אז 'אני מאמין באלוקים' (כל הכבוד לך באמת - רק תרשה לי רגע במה זה בא ליידי ביטוי האמונה הזאת?!?! ) אבל לקיים את מה שהוא ציווה - 'לא זה כבר לא, הרי אני רוצה להתאים את עצמי לעולם המודרני'.

משל לאדם שחושב שהבוס שלו יודע להנהיג את החברה כמו שצריך ומביא אותה להישגים טובים והופך אותה מחברה ככל החברות לחברה גבוה מאוד שההמון דורשים ליהיות חלק מימנה,
אבל מה? אותו אדם לא מקשיב לבוס שלו כשהוא מצווה אותו לעשות דברים - לא זה כבר לא, עד לפה אני צריך את ה'ספייס' שלי, תגיד 'תודה' שאני לפחות מאמין ביכולות שלך ובהנהגות שלך.
זה נוגד את השכל הבריא שלי ושלכם - אני בטוחה.
ושוהם יקרה- תענייני בספרי חוכמה (אני לא יודעת מה בדיוק הדרגה שלך מבחינה דתית אז לא אוכל להמליץ לך אבל יש ספר אחד שלא פעם שמעתי שזה מה שגרם לאנשים להיתנתק מהעולם החילוני ולשנות את אורח חייהם, שמו של הספר 'מסילת ישרים' של הרמח"ל) כמו כן - תשאלי אנשים שחוכמתם גדולה בתורה ומצוות - את תקבלי תשובות נפלאות.
את לא תאמיני - כמה קסם וטוב מיסתתר מאחורי עולם היהדות.
ברכה והצלחה.
חן
שוהם, שאלה מצויינת!
התשובה בקישור אך קודם ציטוט (נראה שנכתב בדיוק בשבילך)

ער מעליך את כל הפחדים שמקורם בדעות קדומות כנועות רוח, אלה אשר נפשות רופסות כורעות לפניהם ברך בהכנעה. הושב את התבונה על כיסאה לבטח, ופנה להכרעת הדין שלה בכל עובדה ובכל דעה. אזור אומץ להטיל ספק אפילו בקיומו של אלוהים, מפני שאם הוא קיים, ודאי יעריך מחווה של כבוד מצד התבונה, הרבה יותר מאשר מחווה שמקורה בפחד מוכה סנוורים.
- תומאס ג'פרסון
איך יודעים אם "חד הקרן הוורודה הבלתי נראית" קיימת?
מאוד פשוט. איך אתה יודע שתופרת תפרה לך את הג'קט? אולי זה נתפר לבד? לא! ההוכחה לכך היא הג'קט. פשוט נכון? מי אמר שיש בורא לעולם? אולי הוא נברא לבד ואין שליט? לא! העולם הוא ההוכחה הכי ברורה שיש אלוקים שברא אותה ומשגיח. הוא גם כתב ספר הוראות איך להתנהג ואיך להשתמש בעולם הגאוני שברא. לספר קוראים תורה. אם מתנהגים לפי התורה, הכי מאושרים כי הרי אלוקים, הבורא של העולם יודע הכי טוב איך בנאדם צריך להתנהג. מובן? אני דתיה וככה חונכתי, זה נראה לי כ"כ פשוט. אני מאושרת ביותר כי אני מאמינה באלוקים.
בהצלחה בחיים!
דתיה אחת מאירופה
דבר ראשון בטוח שה' קיים. את מבינה ששום אנוש לא יכול לבנות כזה עולם מקסים, תסתכלי על עצמך, על הגוף שלך. מי יכול לבנות כזה דבר, הכול בתיכונון ובניסים גדולים.
ומה זאת אומרת אם ה' דתי? יש לנו תורה, בתורה כתוב לנו איך ה' רוצה שנראה ומה נלבש ואיך ננהג.
והוא כתב לנו את התורה הזאת. וכך אנו צריכים להראות. זה אומנם קשה, אבל אח"כ בעולם הבא נקבל שכר עצום על כל דבר/מעשה שהיה קשה לנו ובסוף הצלחנו לעשות שאת.

וגם שמעתי סיפור מזעזע על אחת שחצתה תכביש ומשאית כמעט דרסה אותה ברגע האחרון ניצלה ממות בטוח. והיא אמרה לכל החברים שלה:"ההוא שם למעלה לא הצליח עלי..". שבוע אחכ היא חצה תכביש בשיא הזהירות ואוטו דרס אותה למוות..
אז שכל אחד יקח מהסיפור הזהז מה שהוא רוצה, אבל המסר ברור..
ליש
זה הרגשה.. לפעמים אני מרגישה שהוא באמת עוזר לי.. ועושה ניסים!
אלה ההוכחות.. בשביל להאמין יותר..
אנונימית
הכל סיפורים וחרטות. משהו ראה את אלוהים? משהו שמע את אלוהים? מה כבר גרם לכם להאמין בדמות מסופרת? כ האלים והתנך אלה דברים שהומצאו על ידי אנשים, ואתם כמו עיוורים חושבים שכל דבר טוב שקורה לכם זה נס מאלוהים... מצחיק. מתי בפעם האחרונה היה זכר מאלוהים? 2000 שנה? תפתחו את העיניים שלכם אנשים ועל תבזבזו את חייכם על אמונות מפגרות ותפילות חסרות תועלת. ( כל כך הרבה דתיים מתפללים... וכמה מלחמות היו בישראל בשנים האחרונות וכמה אנשים מתו, באסה אה? חרטות חרטות חקטות חרטות וסיפורים.
אנונימי
גנן גידל חיטה
כע תמשיכי D:
אנונימית
את שואלת אם יש אלוהים.
בשיכלך את שואלת.

האינך יכולה פשוט ל ה ר ג י ש?
כמו.. לעצום עיניים ולהרגיש את חום השמש על פניך
הן את יודעת, שהשמש נמצאת שם...