39 תשובות
הוא ימני
אבל הוא נגד הכפייה הדתית ובעד שיווין בין כולם
וביבי שמאלני רדיקלי... זה עדיף?
הוא ימני.
הוא כל כך הולך לאבד את הקולות שלו אם בגללו נלך לבחירות כי ביבי ישתמש בזה לעצבן את העם בגלל שליברמן גורם לכך שהמדינה תוציא שוב כסף על הבחירות ומי ישלם את הנזק? אנחנו! ואז כולם יעדיפו להצביע לביבי שתהיה ממשלה יציבה
הוא לא שמאלני
מה הקשר שמאלני?
כל מה שלא ביבי הוא שמאל?
לא הוא פשוט אוהב יחס
לא.הוא עושה את טעות חייו,אם הוא שוב יגרור אותנו לבחירות אף אחד כבר לא יסלח לו על זה והוא ימצא את עצמו מחוץ לכנסת ולחיים הפוליטיים.
ליברמן לא שמאלני, וביבי לא מלך.
ליברמן לא שמאלני, יש לו זיקות לאידיאולוגיה שמאלנית, אך הוא לא שמאלני.
אם כבר מישהו שמאלני אז מדובר בנתניהו שמינה את כחלון הסוציאליסט לתפקיד שר האוצר, המשיך את הסכמי אוסלו כשחתם על הסכמי Y, פינה מתיישבים, והביא למצב מביך של תיקו מול ארגון טרור (חמאס).
ליברמן ימני מכל הבחינות.
הוא מייצג את הימין החילוני ולכן הוא מתנגד לכך שחרדים לא יגויסו.
אנונימי
הכפיה החרדית זאת דמגוגיה ובולשיט, הרי כולם יודעים שהם לא יתגייסו, כך היה מקום המדינה ועד היום זה היה ברור לכולם, שום חוק לא יביא אותם לצבא.
ליברמן מתעקש על זה כדי לדפוק את נתניהו וגם כדי להסתיר את העשרות מיליארדים שהוא דורש לעולים מרוסיה שאגב, גם לא שרתו בצהל
אנונימי
מהבחינה החברתית הוא שמאל^
מעניין, לא שומעים בכלל את דעתו של ליברמן בעיני ביטחון, בעניני כלכלה, כל הדברים שבגללם הוא פרש מהממשלה הקודמת.
רק בענין חוק שאין לו שום משמעות אופרטיבית הוא מתעקש, מה זה אומר? שגייס חרדים מעניין אותו כשלג אשתקד, הוא רוצה לדפוק את ביבי ולהגיע לבחירות חוזרות מחוזק על הגב של החרדים
הוא מאוד בעייתי לא יודע מה איתו זה
הוא ממש לא שמאלני פשוט הוא מבין שעד שהוא לא יתעקש הוא לא יקבל כלום. החרדים לא מסכימים עד שלא דוחים להם את הגיוס ולליברמן נמאס אז הוא החליט להתעקש בעצמו
אני לא מבין למה הוא ככ מתעקש על גיוס חרדים,
למה שלא יעשו חוק גיוס חובה למוסלמים גם?
גם הם חיים בישראל לא? אז שיכריח גם אותם להתגייס.

לקחת קבוצה של חרדים ולגייס אותם זו כפייה חילונית, וזה מה שהוא רוצה לעשות.
זה לקחת מאנשים דתיים, לא משנה אם מסכימים עם הדת אתאיסטים או לא, אנשים שמאמינים ועוסקים במשהו כל חייהם וגוזלים מהם את זה.
להגיד להם במדינה יהודית, לא אל תתפלל בבוקר, לא אל תתפלל בצהריים, לא אל תניח תפילין, ואם יגייסו אותם ויתנו להם את כל האפשרויות האלה, של ללכת לבית כנסת 4 פעמים ביום ולהתפלל מהזריחה עד השקיעה, מה הרווחתם בחיילים האלו חוץ מהוצאה כספית מיותרת של משרד הביטחון?
הרי אי אפשר להכריח חרדי לא להתפלל שחרית וללכת לבית כנסת, זה לא מוסרי לעשות דבר כזה לאף דת.

ליברמן נחש צבוע, שמנסה להפיל את הממשלה על שטויות כי לא טוב לו להיות בממשלה עם ביבי, הוא לא מוכן לזה עוד מ2017 מהתקרית שכמעט הובילה אותנו למערכה, שהוא לא ידע איך להתמודד איתה כשר הביטחון והתפטר, וחודש אחרכך אמר "אתה גם שר ביטחון וגם ראש ממשלה? דיקטטור" כשבפירוש לא היה מי שיחליף שר בטחון באותה תקופה ובגללו נפל עליו נטל התפקיד הזה.

ליברמן בעיני לא שמאלני, אבל מאוד מאוד גרוע לפוליטיקה ולמדינת ישראל וליהדות.
החרדים הסכימו לכל הדרישות שלו, ההבדל הוא שהם רוצים שהיעדים יהיו בהחלטת ממשלה והוא מתנגד
אנונימי
א' ליברמן ימני.
ב' הוא נגד כפייה דתית אבל כדי שנתניהו יעלה לשלטון הוא צריך להתאחד עם הקולות של ש"ס ושל עוד מפלגה דתית שאני לא זוכרת... ליברמן נגד כפייה דתית(בדיוק כמוני) והוא מתנגד לממשלה הזאת..
מקווה שעזרתי...
ההתעקשות שלו על הגיוס היא דמגוגיה, גם הפרשנים כולם מודים שהחוק ממילא לא אופרטיבי, ועוד החרדים הסכימו לכל פרטי החוק עם שינוי קטן מאוד בנושא היעדים שיעברו להחלטת ממשלה.
איווט סתם רוצה להפיל את קואליציית הימין
אין חוק גיוס חובה למוסלמים מכמה סיבות, האחת היא בטחונית ומובנת מאליה, וסיבה אחרת היא שלחלק גדול מערביי ישראל יש משפחה בשטחי יו"ש עזה והם ממש לא יתכוונו להילחם מולם.

יש גדודים דתיים כמו נצח יהודה, יש מחלקות של בני ישיבות הסדר (למה באמת בני הישיבות החרדיות טובים יותר מההסדרניקים? הם לומדים יותר? הם מתפללים יותר? הם אוכלים אוכל כשר יותר? בישיבות שאני ראיתי מתחילים את סדר היום בשבע בבוקר ואפילו בשש וחצי ומסיימים רק באזור עשר-עשר ורבע) שמשרתים בדיוק כמו החילונים, ודווקא הם נחשבים לחיילים איכותיים בגלל המוטיבציה שלהם; הרבה מהם יוצאים גם לקורסי פיקוד וקצונה. זה שיש לך אמונה דתית מסוימת לא אומר שאתה חייב להיות נטל על אחרים. יש אפשרויות נוספות כמו שח"מ, ואני ראיתי גם חרדים בשח"מ (וגם שוטרי קבע חרדים), ולא קרה להם כלום. ואם אי-אפשר צבא, אז יש שירות לאומי. אף חרדי לא מת משנת שירות במד"א.
דווקא אם יהיו שוב בחירות ליברמן יכפיל את כוחו, כי להמון נמאס מהחרדים
יש מצב שבחירות הבאות ביבי לא ינצח כי ליברמן יתחזק על חשבונו
החרדים שהולכים לנצח יהודה חוזרים הרבה פחות חרדים, הרמה הרוחנית שלהם יורדת. בדוק. אין להם לימוד ובקושי זמן לתפילות, לא מאפשרים להם לשמור על הכשרות שהם מקפידים עליה ונאלצים אותם לשמוע ולשרת עם נשים. הכל בידיעה
אנונימי
אז מה עם בני ישיבות ההסדר? הם לא מספיקים דתיים?
הנה עוד תומך ביבי שחושב שכל מי שהולך נגד ביבי הוא שמאלני.
ההסדרניקים הרבה פחות מקפידים, אל תעשה את עצמך טיפש
"מובן מאליו"
לא זה לא מובן מאליו, הם אזרחים ישראליים שילכו גם לצבא אז ויגנו על המדינה שלהם, לא אכפת לי שיש להם משפחה בשטחים.
גם לדרוזים ולבדואים בחלקם יש משפחה בשטחים והם עדיין נלחמים ופועלים למען ישראל, להגיד את זה זה להתנתק מכל היגיון בריא ולראות מה שאתה רוצה לראות.

ושירתתי לצד בחורי ישיבה, ראיתי כמה היה להם קשה בין התרגולים ללמוד תורה ולהתפלל, ולחלל שבת בגלל התרעות והקפצות.

זה מזעזע בעיניי שבמדינה יהודית כופים חילוניות על יהודים שמנסים לקיים מצוות, לעומת זאת מוסלמים מקבלים הפחתה במיסים - לא מתגייסים ומקבלים שטחים מהמדינה.
ליברמן הוא המלך פה, סוף סוף קצת נכנס לו שכל למוח.. והוא ימני רצח
ביבי מנסה לגרום לכולם לחשוב שכל מה שהוא לא ליכוד הוא שמאל, וכל מה ששמאל הוא לא טוב. בולשיט. בתור שמאלנית אני יכולה לומר שליברמן הוא מאוד ימני. הוא פשוט רוצה בגיוס חרדים, וביבי לא כי אז החרדים לא ירצו לשבת איתו ולא יצליח להרכיב ממשלה. וזה האמת משהו שאני מאוד מסכימה איתו עליו.
לול ביבי המלך
הוא ימני ורוצה לעשות שואה לערבים
הוא ימני הוא פשוט לא אוהב את החרדים
ליברמן לא נתן כסף לחמאס...
אם עוד מעט סמורטיץ יצא על ביבי למרות שלא
יגידו לו שהוא שמאלני
השמאלני הכי גדול זה ביבי
הרבה פחות מקפידים על מה? על כשרות? על תפילות? על לימוד תורה? לא הבנתי בדיוק על מה. זה שיש פה ושם הסדרניקים חלשים, כאילו שבחברה החרדית אין שב"בניקים. ראיתי את שתי החברות האלו מקרוב, ואני יכול להגיד לך בלב שלם שיש מספיק הסדרניקים שמקפידים על ההלכה בדיוק כמו החרדים. לחרדים אין ומעולם לא היה מונופול על היהדות.

כשאני מדבר על הסדרניקים אני מתכוון לבני ישיבות כמו הכותל, אילת, הר המור, לא ישיבות חרטה.
ליברמן צדיק
לא , הוא מה שנקרא ימני שפוי/ימני חילוני...
אולי דיי כבר לחשוב שכל מי שלא עם ביבי אז הוא שמאלני כי זה בכלל לא נכון...
דרך אגב במקרה הזה ליברמן צודק!!!