11 תשובות
לפי הדת אסור בכלל טלפונים לא כשרים
שואל השאלה:
יש מלא דתיים עם פלאפונים
אנונימי
עם פלאפונים כשרים כמו מקשים ונוקיה
זה שיש דתיים עם פלאפונים לא כשרים לא אומר שזה טוב. היום אי אפשר לקחת דוגמה מהרבה מאוד אנשים. בכל אופן, אין לי מושג אבל עדיף פשוט לא לעשות את זה ולהתרחק מהספק.
אמרו לך תשובה שהיא רלוונטית לגבי עיסוקים בדברים שהם כשרים אבל לפי הדת באופן כללי כל העיסוקים האלה של סנאפצ'אטים וסלפים וכל הדברים האלה שגורמים לבן אדם להיות מרוכז בעצמו הם באופן כללי אסורים על פי הדת בגלל שהם לוקחים אדם למקום מאוד מרוכז בעצמו ככה שהסנאפצ'אט באופן כללי לא כשר ולא רק אותו פילטר.
"כל הדברים האלה שגורמים לבן אדם להיות מרוכז בעצמו הם באופן כללי אסורים על פי הדת"
לא מכיר איסור כזה, אשמח שיצוין מקור לדבר.
אין כאן איסור לא ילבש כיוון שהאיסור הוא על לבישה/עדייה ולא על תמונו וכיו"ב. וגם אין כוונתה להתערב בגברים.
הושענא - מה אתה חושב ש"כל" הסיבות שיש איסור למשל על דוגמנות בהלכה? מעבר רק למוחצנות של הגבר ואישה כחפץ? (אבל גם קשור לזה)

חוץ מזה שאפילו שזה פילטר ולא לבישת בגדים של המין השני בפועל עדיין יצירה של כזה דבר זה בגדר הצגה של אדם שלא במין הזה ככזה. לא תמצא רב שיתיר כזה דבר ורב שיתיר יגיד לך כנראה "כמה זה כבר נורא" , אבל זה לא יהיה תשובה של רב רציני כי ידרש נימוק ואין שום רב חרדי או דתי לאומי שיתיר את זה. אני מבטיח לך .
שואל השאלה:
זה למה אני בודק,תודה לכולם עזרתם לי
אנונימי
מורא, עתה ראיתי את דבריך. תימה גדולה עליהם. הרחבת את תחולת "לא ילבש" לתמונות ול"הצגה של אדם שלא במין הזה ככזה", זה חידוש גדול (ותמוה).
לגבי האיסור על דוגמנות (יותר מדויק: האיסורים שיש בדוגמנות), אני יודע שיש בעיה של הרהור ולפנ"ע צניעות "דת יהודית" וכיו"ב ואכ"מ, אך איפה המוחצנות נכנסת כאן?
קודם כל אם יש איסור לבישה של בגדים אז אפילו אם זה פילטר הגיוני שגם בפילטר אסור לעשות את זה נכון? עדיין מדובר בדמות שלך עם בגדים של המין ההופכי.

לגבי דוגמנות ומוחצנות - כל המקצוע של דוגמנות מבוסס על בן אדם שמחיץ את עצמו בתור חפץ - הסחורה שהוא מוכר היא הגוף והמראה שלו. כל המקצוע מבוסס על מוחצנות.
לא, זה לא הגיוני כמ"ש לעיל.
לגבי הדוגמנות, אינני חולק שזה מקצוע המבוסס על מוחצנות אבל מה הקשר לאיסור ההלכתי (שהוא מטעמים אחרים כמ"ש)?