5 תשובות
ישנן חילוקי דעות בנושא חלבון הביצה לטיפול בכוויות.
ישנם הטוענים ששמו על כוויתם מים קרים או קרח ולאחר מכן חלבון ביצה והפלא ופלא המצב השתפר - החלבון מיד התקשה והותיר שכבת ציפוי מעל הכוויה ולאחר כמה ימים הכוויה נעלמה ללא עקבות מיותרות. הם טוענים שהסוד נמצא בקולגן המצוי בחלבון הביצה שהינו למעשה שיליה והוא מלא בוויטמינים.

ובניגוד לכך, יש כאלו הטוענים ששום ויטמינים מביצה אינם עוברים אל העור הכווי להצלתו ושביצה מכילה חלבון שזה דבר נוראי לכוויות וזה מפני שחלבון הוא חומר מעולה להתרבות חיידקים- בדיוק מה שחובה למנוע. הם טוענים בנוסף שהקירור הוא מה שעזר לאנשים המוטעים.

מקווה שעזרתי.
שואל השאלה:
תודה.
למיטב ידיעתי קירור מוגזם של המקום (קרח) רק פוגע ברקמות.
מנסיוני החלבון עוזר כבדרך פלא.
חשוב להדגיש שלא ניסיתי את זהעל כוויות מאסיביות שם באמת קיים חשש מזיהום ואז אולי החלבונים שמעודדים התפתחות חיידקים בעצם מזיקים.
נכווה מתמיד
אכן לקרר את האזור לא טוב בכלל!
וגם- את הביצה צריך לשים מייד, לאחר שטיפה במים היא פחות יעילה.
הביצה יוצרת על העור 'עטיפה'- שכבה מגנה על הכוויה, והיא מנטרלת לגמרי את כל מה שבא עם הכוויה.. (נפיחות, שלפוחיות. אדמימות..).
היא מעולה לכוויות, ומי שטען שלא- או שלא ניסה, או שלא עשה זאת יעיל.
הרבה רופאים, כאשר מגיעים אליהם לקוחות עם כוויה, ושמו ביצה- אומרים שזה 'הציל' את הכוויה..
צריך לשים אותה ללא שטיפת מים קודם, ולכמה שעות טובות...
החלבון של הביצה מכיל קולגן שהוא חומר יסודי חשוב בבניית תאי עור ולכן עוזר להתחדשות של העור שנפגע בכוויה. כמו כן הוא בעל השפעה מקררת (גם אם הוא לא הוצא מהמקרר) כלומר כאשר מורחים אותו על מקום פגוע הגוף מגיב לחומר בקירור מקומי שעוזר להרגיע את תחושת השריפה.
איל מצרי-דורון מומחה סטיפס
מנסיון אישי... נכוותי אתמול בערב ממים רותחים בגב כף היד, שטפתי מעט במיים, שמתי ספריי שנקרא ברן שילד (קונים בבתי מרקחת), ואח"כ שטפתי שוב במיים, יבשתי ושמתי חלבון, חלבון הביצה מאוד מאוד הקל על הכאבים, והיום הכויה נראת בסדר גמור, נראה לי שחלבון ביצה טוב לכוויות לא קשות, בכוויות קשות עלול אולי לצור זהום.
ליאת