16 תשובות
ככה היו הגרמנים אז פשוט
אנונימי
סם זה לא כישוף, זה לא עובד ככה. תתפלא אבל לצערי באמת לא היה להם לב, אני בטוחה שגם שיחדו מלא
לא נראה לי הם פשוט היו אנטישימים
לא נתנו להם כלום, הם היו חיות חסרי לב
בין היתר. אבל עשו להם שטיפות מוח מטורפות שגרמו להם להאמין שמה שהם עושים חשוב והכרחי, אז לא היה שם רגש.
היה נהוג להשתכר לפני שיורים ביהודים בבורות
לא. אבל החיילים הנאצים היו שותים הרבה כי היה להם סיוטים בגלל מה שהם עושים. בכל זאת.. הם היו הורגים ילדים, תינוקות וזה היה עושה להם משהו, אז הם היו שותים הרבה.
ערס עם הוביס וואו באמת? לא חשבתי שהיו להם סיוטים מזה, מאיפה אתה יודע?
אנונימית
אנונימית - ראיתי ראיון עם חיילים נאצים, והם סיפרו את זה. חייל אחד אמר שהוא יהיה הורג ילדים קטנים הוא היה נזכר באח שלו, ועוד חייל אמר שהוא היה הורג אימהות הוא היה נזכר באמא שלו עוד מלא...
זה הגיוני אם יש רוצחים בתעשיית הבשר אז יש גם רוצחים נאצים.
איפה ראית את הראיון הזה?
אנונימית
אנונימית - אין לי מושג
למדתי בהיסטוריה שנתנו להם לשתות כשהיה צריך לירות ביהודים באוקראינה
חיילים ממלאים הוראות מלמעלה.
זו המהות של חייל. זה למה מלמדים אותם משמעת מהיום הראשון שהם מתגייסים.
אם חייל במלחמה לא ממלא הוראות או שהורגים אותו או ששולחים אותו לעבוד איפשהו.
אם חייל אחד מפר פקודה הסיכוי שכל היחידה תפר את אותה הפקודה אחריו יהיה די גדול.(כמו שכאשר אחד נכנע כדי להציל את החיים שלו הרבה יפילו את הנשק אחריו כמו תגובת שרשרת)
גם אם הוא יפתח PTSD אחר כך לאנשים אז לא היה יותר מדי ידע לגבי ההשלכות(ואחרי שגילו שהרבה פיתחו בעיות פסיכולוגיות המציאו את שיטות הרצח שהן לא באמצעות ירייה ברובים מול בורות שידועות לכולנו).
גם אם הוא יחשוב שמה שהוא עושה לא אתי הוא עדיין יהיה חייב לעשות את זה כי זו הוראה.
זה כמו שחיילים שומרים על רודן שפוגע בעם כאשר כל העם מוחה והולך להפיל את השלטון. הם מרגישים שזה לא נכון לפגוע באזרחים אבל התפקיד שלהם זה להקשיב להוראות אז הם לא יכולים לעשות מה שבא להם.
רוב מי שהיה בשרשרת ההוראה על הרצח היו הSS שרובם תמכו במדיניות של היטלר. החיילים שהיו תחתם לא בהכרח היו SS ממה שאני יודע אבל היו חייבים להקשיב להוראות שלהם..
אנונימי
אל תכליל ברור שהיו כאלה טובי לב מעטים אבל היו שדאגו ועזרו ולא כל בגרמנים רעים אל תכלילו יש כאלו שהצילו אותנו והיו בעדינו הרעים אלה הנאצים
החיילים הנאצים קיבלו קריסטל מת' שישמש להם כממריץ, אבל זה יותר נכון לגביי הלוחמים (בעיקר הטייסים, מכוון שזה עזר להם להישאר ערים לזמנים ארוכים) ופחות לגביי אלו שהתעללו ביהודים.