13 תשובות
כי הם חארות אחד אחד
^
כי הם אומרים שהצפירה זה ממנהגי הגוים ולפי התורה אסור ללכת בחוקו. הגוים
בחוקות
הם ממש לא חארות אחד אחד.
הדתיים רובם עומדים בצפירות!
החרדים מתנהגים בחוסר ציונות. הם חושבים שהשואה הייתה נסתרות דרכי ה', ושזה טמא לעמוד, להזכיר אותה בדרך גויים. עדיף להתפלל.
אנונימית
שואל השאלה:
אני בבית ספר דתי והם לא עומדים..
אנונימית
כי אנחנו משתדלים לא לנהוג כמנהג גויים, וזה מנהג גויים.
ואני אישית אומר פרק תהילים, או עושה פעולה אחרת שאני רואה כמועילה להם הרבה יותר מלעמוד, ומכבדת יותר את זכרם.
ותודה רבה :) גם אני מאוד אוהב אתכם אחים שלי.
החרדים מתנהגים בחוסר ציונות?!
נו באמת!!!!!איזה שטויות, טמא לעמוד, נסתרות דרכי האל?!מה אתם מבלבלים במוח?!

בתור יהודיה, מאמינה, שהולכת לפי היהדות (לפחות משתדלת) אני יודעת שדקת דומייה זה מנהג גויים, הרי מה כבר ישיגו מזה?שיזכרו?שידעו?זה כולה פעם בשנה, זה לא באמת מה שיועיל/ישפיע/יוקיר את מה שעברו אחים שלנו או באמת ישמר את הזכרון של השואה ואת המסקנות שעלינו להסיק ממה שקרה.
לעומת זאת לקרוא פרקי תהילים לעילוי נשמתם כן.
אז נכון, חלק מהדתיים/חרדים לא עומדים בצפירה, לא כי הם מזלזלים, לא כי הם חושבים שנסתרות דרכי השם אז זה בסדר, לא. ממש לא. אנחנו לא עומדים כי אין לנו אמונה במעשה הזה, במקום אנחנו קוראים תהילים, מה שאנחנו יודעים שיועיל הרבה יותר.

חוץ מזה, אנחנו לא צריכים יום שיזכיר לנו את השואה כי כל יום אנחנו זוכרים ויודעים מה היה, אנחנו לומדים על ההיסטוריה שלנו, על כל העם שלנו שככה נרצח ועל קידוש השם שעשו שם.
זה נושא מאד רחב בשביל לכתוב את זה בתשובה אחת, אבל מה שאני מנסה להגיד הוא שתפסיקו לחשוב שמי שעושה שונה מכם הוא אידיוט, כי זה לא נכון.
לכל אחד יש אמונה ודרך חיים שונה.
וזו הדרך חיים שלנו.

וכמובן שההוראה היא חד משמעית למי שירא השם *באמת* במקום ציבורי, כשיש חילונים/אנשים שמאמינים שצריך לעמוד בצפירה חובה עלינו לעמוד, כי אנחנו מכבדים את הדעות *שלכם* ומי שלא עומד זה חילול השם, כי המחשבה האטומטית זה תראו אותם ככה מזלזלים.
יש מבין?
למה זה תירוץ זה שזה מנהג גויים? מנהג גויים לנשום אוויר. אז לא לנשום? ממתי ליהודי אסור להיות דומה לגוי "חס וחלילה". שיעמדו ויתנו כבוד.
אני בבית ספר דתי, ומי שרוצה לעמוד עומדת הם פשוט חושבים שזה לא עוזר וזה מנהג גויים ולכן הם מעדיפים לקרוא תהילים במקום . אני גם קוראת תמילים וגם עומדת
רוב החרדים עומדים היתי בבני ברק שנה שעברנץה התפירה כולם עמדו מי שהלך צעקו עליו הדתיים
סליחה? מי אמר שאני והמשפחה שלי לא עומדים בצפירה? מי אמר שאנחנו לא עומדים? מאיפה זה בא?
כובש הלבבות- לא רשום באף מקום שזה מנהג גוי.
זה דווקא חשוב לעמוד ולכבד.