9 תשובות
וואוו אני
שואל השאלה:
פרטי???
זיסו יש מצב אתה כותב את זה פה בבקשה?
אנונימית
שואל השאלה:
כן, יעזור חחח
זהו שיר על החלטות שאנשים עושים במהלך חיים ועל הספיקות שיש להם לאחר ההחלטות האלה-האם הם מרוצים מהבחירה שלהם? האם הם פספסו משהו בחיים?האם חייהם יכלו להיות שונים אם היו בוחרים אחרת?

בשיר, המספר עומד ביער צהוב במהלך הסתיו. (אנחנו יודעים שזה סתיו בשל העלים הצהובים). הדרך מסתעפת לשני שבילים והמספר צריך לבחור באיזה דרך לצעוד. ההחלטה איננה קלה בכלל,כי הוא עומד שם זמן רב ומתלבט. הוא מייחל לכך שהוא יכול היה לצעוד בשני השבילים אולם, הוא יודע שזה בלתי אפשרי. הוא בוחן את אחת הדרכים ומנסה לראות לאן היא מובילה אך הוא לא יכול לעשות כך כי היא מכוסה בעלווה שמסתירה לו את הדרך.

לבסוף, המספר בוחר את הדרך השנייה שנראית מושכת כמו הראשונה אך נראה לו שפחות אנשים השתמשו בה כי יש בה יותר עשב GRASS . הוא בוחר בדרך הפחות קונוונציונלית וזה מרמז שהוא רוצה לעשות משהו שונה מרוב האנשים.

המספר מקווה לחזור יום אחד ולקחת את הדרך השנייה, אבל, יודע שברגע שבחרת דרך אחת זה יוביל לעוד דרך ועוד דרך. לכן, לא סביר שהוא יוכל לחזור אי פעם לדרך שבה לא בחר.

השיר מסתיים באנחה. האנחה יכולה לרמז שהמספר לא מרוצה מהחלטתו ומתחרט עליה. או שזו יכולה להיות אנחת רווחה שמראה שהוא מרוצה מהחלטתו. המספר יודע שבחירתו לגבי הדרך הפחות משומשת עשתה את כל ההבדל- הייתה לזה השפעה ענקית על חייו.

בחירת הדרך היא מטפורה לכל החלטה שנעשית בחיים. ברגע שאדם מחליט משהו, זה כמעט בלתי אפשרי לחזור בחזרה לנקודת המוצא ולהחליט החלטה שונה. ואפילו אם מישהו מרוצה מהחלטתו ולא חש כל צער, הוא תמיד יתהה לגבי הדרך שבה לא בחר.

המשורר שכתב את השיר, רוברט פרוסט, גם הוא היה צריך להחליט בתחילת חייו האם להיות משורר. כשהוא בחר להיות משורר הוא לא בחר בדרך חיים קונוונציונלית שתהיה קלה. כמשורר, הוא סבל מהרבה אכזבות ורק בגיל מבוגר, הוא נהיה משורר מצליח וזכה בהכרה על פועלו. פרוסט ידע מניסיונו האישי כמה קשה זה היה לקבל החלטה והוא בחר בזו הלא שגרתית שלא בהכרח מבטיחה סיפוק והצלחה.
השיר מציג את הדילמה של הכותב , שמדמה את הדילמה במציאות שלו לפיצול בין שתי דרכים ביער , הכותב מציין ששתי הדרכים נראות זהות אך מוסתרות בעלים דבר שמקשה עליו לעשות את הבחירה (גורמים נוספים שמשפיעים עליו בחיים) , בסוף הסיפור הכותב אומר "I shall be telling this with a sigh" , האנחה של הכותב יכולה להיות אנחת רווחה , כלומר עשה מעשה נכון , או הבעה של חרטה על הבחירה שעשה .
שואל השאלה:
תודה!!!!
למדתי, ומה ש'תבחרו אתם' כתבה זה בדיוק המסר.
כן כן למדתי צריכה עזרה?