4 תשובות
צודק לגמרי אבל כל חוטא רוצה להצדיק את עצמו
ה"סתירה" הראשונה לקוחה מהתנך ואני מקווה שאתה יודע שזה לא אומר כלום...

בנוגע ל"סתירה" השנייה, אני יכול בהחלט להגיד לך שזה לא בסדר ולא מוסרי לעשות דברים כאלו, אבל לא בגלל שאלוהים אמר - יהיה טיפשי למשל לא לרצוח רק כי זה כתוב בתנך.. אחרת אם אלוהים היה אומר שזה בסדר לרצוח אז אותם אנשים היו אומרים גם שזה בסדר, וזה פשוט גורם לי להתבייש במין האנושי.

ותצטרך להתייחס למקרים עצמם, יש להם טענה הגיונית למעשים שלהם? ומה היא?
שואל השאלה:
?Why Are We Here,
1.בושה למי שבז לראיה מן התורה.
2. אלוקים יודע יותר טוב מאיתנו מה מוסרי ומה לא.
3. דוגמאות לא חסר: הם טועני םשיש אנשים שבעולם שלא מאמינים באלוקים (זה אומר שזה "בסדר", חס ושלום?), שיש יהודים שאוכלים חמץ בפסח (זה אומר שזה "בסדר, חס ושלום), יהודים שלא שומרים שבת (זה אומר שזה "בסדר", חס ושלום?).
יש אםילו אנשים שקוראים לעצמם "דתיים" ( הם לא) ועוד משתמשים באותה טענה: "יש דתיים שלא שומרים נגיעה, קבל את זה". מה זה הדבר הזה? לשמור נגיעה - זה חלק מהדת וזה איסור גמור לדעת במין השני חוץ מאמא בבנה ואבא באביה )שולחן ערוך, אבן העזר, סימן כא, סעיף ז). מי שעבור על הדת במוצהר- איזה מין "דתי" הוא? ואם הם רבים - זה לא הופך את זה להיתר, כי "קשר רשעים אינו מן המניין" (סנהדרין כו עמוד א).
1. אבל אתה יודע שאני לא מאמין, אז למה שאתייחס לראיה מן הצורה? מבחינתי זה כמו שתביא ראיה ממסטיק בזוקה.

2. אני לא אקח את המוסר שלי ממישהו שחושב שעבדות זה מוסרי, ו(במקרה שהוא היה מרשה רצח) - ממישהו שמרשה לרצוח.

3. אני מסכים, אם האנשים לא מאמינים, בסדר מבחינתך זה לא בסדר - אבל לאנשים מותר להאמין במה שהם רוצים, אתה באמת חושב שבכך שתכריח אותם או בכך שתפחיד אותם זה ישנה להם את הדעה? כדי לשנות לאנשים את הדעה אתה אמור לבוא ממקום הרבה יותר מקבל, רק ככה תצליח להשפיע. אני בטוח שקיבלת הרבה אנשים שקוראים לך "כופה", אבל זה לא רק זה, אתה גם לא מבין שזו לא הדרך לשנות דעה של אנשים. אם אתה לא רוצה שנלך לגיהינום שאתה מאמין בו ונסבול, אם אתה באמת רוצה להשפיע ולגרום לאנשים להאמין - אל תבוא ממקום עוין, ואל תקרא לנו טיפשים, אלא תבוא ממקום מקבל, ותראה לנו את הדרך שלך כמו שצריך, בלי להטיף ולזרוק מלא פסוקים ואמרות שאנחנו מלכתחילה לא מאמינים בהם.. זו לא דרך נכונה לשנות דעה של אנשים.

בכל אופן, זכותך לחשוב שלא לשמור שבת זה לא בסדר, אני פשוט לא מוצא בזה שום דבר רע, ולכן מבחינתי זה בסדר.

ובקשר לדתיים - לא יודע, אני לא דתי. אני גם חושב שיהיו אנשים שמגדירים את המילה הזו שונה ממך. ולכן אולי מבחינתך הם לא דתיים, ומבחינתם הם כן.
באותו הנושא: