5 תשובות
אם יש לך קרובים באילת אזי אתה יכול לבקש שירכשו לך כרטיסים מוזלים.
אופציה נוספת, הינה רכישה מוקדמת של שבועיים מראש בחלק מחברות הטיסה.
אשר להבדל במחירים הינו משתנה אף בשעות היום, עקב חגים, עומסים, רמות ביקוש וכד'.
אינג' אבי מילר מומחה סטיפס
ישנם ימים בהם התנועה לאילת חזקה מזו שבכיוון ההפוך, למשל ביום ששי, שבו מגיעים מבקרים רבים, אך מעט תושבים טסים למרכז הארץ. אזי, כדי למלא את הטיסות, מציעות החברות מחירים מוזלים. כנ"ל במוצאי שבת שאז הכיוון הוא הפוך. מסיבה זו, לתושבי אילת זול יחסית לעלות לסוף שבוע לתל אביב בטיסה. זוהי דוגמה אחת, וכל חברה יש לה שיקולים משלה, עד כמה להוזיל את הטיסות בתאריכים השונים. דוגמה אחרת: מציעים למשל לתושבי העיר להזמין אורחים בתאריכים בהם יש עודף של מקומות פנויים - שהרי כדי לקלוט נוסעים בכיוון אחד, יש להביא מטוס ריק בכיוון השני.
דרך פשוטה לגלות זאת היא להכנס לאתרי החברות - "ארקיע" ו"ישראייר" ולחפש שם מידע על טיסות מוזלות. ולבסוף, האופציה של נסיעה לאילת באוטובוס איננה אופציה כה גרועה. משפחה יכולה לחסוך מאות שקלים בנסיעה נוחה יחסית של ארבע שעות וחצי, ואם זה נשמע מפחיד, הטיסה וההמתנה והאיחורים התכופים בטיסה, אורכים לעתים לא הרבה פחות.
ד"ר יעקב דפני מומחה סטיפס
מאז שאל על יצאו עם טיסות לאילת דובר שהמחירים של שלושת חברות התעופה ירדו עבור כרטיסי טיסה לאילת אבל עד עכשיו המחירים לא ירדו. ומשום מה יש לי תחושה שזה גם לא יקרה.
אסי
התאריכים משתנים בהתאם ליום בשבוע ולא ליום בחודש (אלא אם כן יש חג).
יניב
נועה התשובה הבסיסית לשאלתך היא שהכל תלוי בביקוש, במידה וביום בשבוע יש ביקוש גדול יותר על טיסות לאילת שם המחירים מן הסתם יהיו גבוהים יותר, אך ישנם גורמים משפיעים נוספים על מחירי הטיסות.
אסף