55 תשובות
אז לא יותר הגיוני שאיזה דמות שהאדם מסתמך עליו בלי הוכחה הגיונית יצר את זה
מאמינים באמת נראלכם שיש רוח שהקימה את כולם חיה לכל הזמן ויש גן עדן מלאכים גיהנום ומלאכים רעים והאלוהים הזה מקשיב לכולם וכזה אכפתי כשהייתה את השואה ואנשים סובלים?
אנונימית
שואל השאלה:
העולם הוא לא הוכחה מספיק הגיונית בשבילך?
העולם הוא הוכחה למדע
העולם ואנחנו נוצרנו מהאבולוציה
שואל השאלה:
אממ יותר הגיוני מאשר שלהאמין במפץ הגדול
זה לא עניין של אמונה אבל, זה הוכחות
אפילו הרבנים שלך חוץ מאמנון יצחק כמובן כבר לא מתכחשים למפץ הגדול והאבולוציה תפסיקי כבר
אנונימית
לפי עיקרון הסיבתיות לכל דבר שבניסיוננו יש סיבה, הנקודה הסינגולרית היא בניסיוננו מכיוון שהיא כלל החומר של היקום במצב מרוכז מאד ולא ניתן לראות בה סיבת עצמה.
אבל למה ישר את הולכת לכיוון של אלוהים ? אלוהים זאת תיאורייה עתיקה מאוד והמפץ הגדול וכל זה זה מדע מדויק ומבוסס מהמאה ה 20 ולא מלפני 4000 שנה ... לא יודע אם לקחת את זה ישר ככה לכיוון של הדתות ו'אלוהים' זה נכון
אנונימי
שואל השאלה:
בידיוק להפך לא הייתי מסתבכת על משהו שמבוסס סכ"ה מהמאה ה20 לעומת "תיאוריה" עתיקה מאוד אתה יודע כמה חוקי פיזיקה ומדע שחשבו שהם "מדע מדויק" התגלו כלא נכונים?
מה זה אכפת לך? להם נשמע יותר הגיוני מאשר להאמין באל שאין לו הוכחה.
ההבדל הוא שתאוריית המפץ הגדול היא מבוססת ומסומכת, אבל השאלה היא לא האם התקיים מפץ או לא, אלא האם אפשר לומר שהנקודה הסינגולרית היא עילת העילות.
כרגע הדתות הן הכי מגוכחות ורוב התיאוריות המדעיות שבסוף נשללו הן מועטות , הייתה בעבר תאורייה נוספת להיווצרות היקום/היקומים שנקראה 'המצב היציב' אבל היא הייתה הרבה פחות מבוססת ובשנות ה 70 נשללה לחלוטין , הכל תלוי ברמת הביסוס בהתחלה וסיפור בראשית בתנ"ך זה הדבר הכי מגוחך שקיים שלא קשור למציאות והיום כשיש באמת מדע אנחנו יודעים את זה
אנונימי
אין היום במאה ה 21 אסטרונום שמכבד את עצמו ואת המדע שבאמת חושב ברצינות שמיתוס בראשית זה משהו מציאותי והגיוני שקרה או היה יכול לקרות
אנונימי
כן, אשכרה נשמע יותר הגיוני.
לפחות אנחנו מנסים לחשוב על משהו
Future Spiderwoman.. אנחנו חלשים מנטלית? על סמך מה קבעת? מנקודת המבט שלי אתם אלו המתקפלים אל מול שטיפת המוח ו"כוח גדול" שמאיים עליכם. מנקודת המבט שלי דווקא נראה כי אתם החלשים מנטלית ולא האנשים שחוקרים ובוחנים את מה שמלמדים אותם האם נכון או לא.
באותה מידה יכולתי להגיד לך איך זה נשמע לך הגיוני להאמין בדבר שאת לא יכולה להסביר אותו, לא יכולה לראות אותו ואין שום הוכחות לזה שהוא קיים באלפיים שנה האחרונות ובכל זאת מקיימים מצוות שיש סיכוי שהן לא נכונות וסתם אנשים עושים אותן בשביל כלום. שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה ואל תשפטי את הצד השני. מה קשר אינטיליגנטים או לא...
די עם החארטות.. לא מבינה מי המפגר שיכול להאמין שפתאום נוצר עולם עם חיות עם בני אדם עם צבעים אם ירקות ופירות ועצים והכל מכל!!!!
מה נראלכם שזה מפיצוץ? אשכרה מפיצוץ?
מדענים ענקיים וחכמים מוכיחים שיש אלוהים ... אז מי אתם בכלל שתגידו שאין?
סתם לדוגמא אני ישאל אתכם שאלה.
למה האף שלנו מעל הפה? למה הוא לא נמצא בבטן או מאחורי הראש?
מי קבע שדווקא מעל הפה הוא יהיה?
הוא מעל הפה בשביל שמתי שתאכלו אוכל תריחו מה אתם מכניסים לפה שלכם, כדי שתהנו מהאוכל !!
מי קבע שעיניים יהיו בראש הגוף? למה לא נמצא בתחת??? אה?
אתם מבינים שמישהו חשב על זה לפני שברא אותנו?
למה השיניים שלנו בהתחלה כמו סכין שחותך את האוכל.. והשיניים האחוריות הם הטוחנות?? למה? אתם יודעים את התשובה לבד!!
די להיות טיפשים באמא שלכם!
אז אתה אחד המטומטמים מה אני יגיד לך.
אין לי מה להתווכח אפילו .. כי אתה יודע את האמת ואתה יודע שאני צודקת ובכל זאת אתה מנסה לשנות כל דבר שאגיד כדי שלא נשנה את דעתך המטומטמת
קיצר תחשבו על זה ואל תיהיו סתומים.. טבע לא יכול להכניס לבן אדם רגשות... בבקשה די להיות סתומים!!!!!!!!!!!
שואל השאלה:
יאי החזירו לי את השאלה
אמ כן
א שים אשכרה נראה לכם הגיוני שאנחנו כבר ב2019 ועדיין לא למדנו לקבל דיעות שונות מאיתנו?
ואני אומרת את זה בתור מאמינה
שואל השאלה:
אנחנו ב2019 מותר לנו לנהל דיון
אכן
בת אנוש
מותר לנהל דיון, אבל שימי לב איזה ריב הולך פה
כל אחד מבטל את הדיעות של אחר ויש פה רק כמה שמכבדים
מילא לחפש תשובות
אבל כל אחד מבטל את האמונה של השני
^אי אפשר באמת להתמודד עם הבעיה הפסיכופיסית, רגשות הם לא גירויים אלא מצב נפשי.
כן אכן כן
אתם יודעים מה הבעיה שלכם? שנותנים לכם מאה הוכחות ... מדענים גאונים מביאים הוכחות לכך שיש אלוהים.. ואתם עדיין לא רוצים לצאת מהבועה שלכם, לא רוצים לשנות את הדעה שלכם , אז די אין כח כבר להתווכח איתכם
^שאלת קיומו של אלוהים לא קשורה למדע, היא קשורה במדעי הרוח. אין סתירה בין דת למדע, דת היא ערך וערך לא סותר מציאות.
התשובות של המאמינים כאן..
רק מראה על חוסר ידע מוחלט בנושא.
כי אלוהים נותן לעולם לפעול עפי החוקים שהוא קבע ולא להתערב.
הרב עמיטל נפגש פעם עם אבא קובנר שאמר לו שבשואה הוא איבד את אמונתו באלוקים. הרב עמיטל ענה לו שבגלל השואה הוא איבד את אמונתו באדם.
ישעיהו ליבוביץ אמר: "מי שאומר שבעקבות אושוויץ איבד את האמונה באלהים, לו אני עונה מיניה וביה: משמע שמעולם לא האמנת באלהים, אלא בעזרת אלהים"
אנחנו גורמים לרע.
*אנא לא נהפוך את השאלה לדיון על השואה, או לסתם עוד ויכוח על מציאותו של אלוהים, תתייחסו לשאלה.
זאת ששואלת למה העולם לא יותר טוב... זה כבר קשור לדת ויש לי מלא מה לענות לך על זה, אבל אין לי מה לענות אם את לא מאמינה באלוהים ולא בתורה
אכן
אנונימית
זה היה באותם הימים כשהייתה נבואה והשגחה גלויה, הרמב"ם מתייחס לשאלה הזו ועונה שיש מקומות שאלוהים "נכנס לתמונה" על פי שיקוליו, או שהוא שת הנסים במערכת הטבע מראש.
כדור הארץ הוא כוכב לכת די חדש ביקום אם לא הבנתם
אנונימי
היקום קיים 13.8 מיליארד שנה וזאת עובדה מוכחת וכדור הארץ בסך הכל 4.5 מיליארד שנה כרגע
אנונימי
הדבר היחיד שיש לכם להגיד על זה שאתם לא מאמינים באלוקים.. זה שהיה השואה ולמה העולם לא טוב, כאילו די נו.. יש לי כל כך הרבה תשובות לזה אבל אני לא סתם יכתוב פה שעה לאנשים שלא יזוזו מהדעה שלהם גם אם יראו הוכחות ברורות
אני ראיתי דברים מעל הטבע.. תאמת שאני נולדתי לא מאמינה באלוהים, המשפחה שלי היית הכי אתאיסטים שבעולם, עד שקרה לנו משהו שהוא מעל הטבע, ראינו ניסים שהבנו שזה לא מקרה, ראינו הוכחות ברורות לכך שיש אלוהים ולכך שהתורה שלנו אמיתית. לא האמנתי בחיים שלי שהאמין באלוקים. חשבתי שכל מי ששומר את התורה ומאמין בו הוא מפגר ממש , אבל ראיתי דברים שאפחד בחיים שלו לא היה מאמין , ומתוך כך אני מאמינה כרגע רק בו!!! כי זה האמת בעולם!!
^ככל הידוע, לי אין שום מחקר שמפריך את הדואליזם או לחילופים מוכיח את המטריאליזם.
אני מעדיפה שלא לפתוח את הסיפור האישי שלי מול כולם.. אבל אם מישהו באמת מעוניין לשמוע ולא להיות סגור על דעתו, אני מוכנה לשתף את אותו בפרטי.
אני נשבעת שבחיים לא חשבתי שאוכל להאמין באלוקים הייתי צוחקת על האנשים האלה, כיום אחרי מה שעברנו אני ומשפחתי, אנחנו לאט לאט ברוך ה' עוברים לדרך האמיתית
"אתה יודע כמה חוקי פיזיקה ומדע שחשבו שהם "מדע מדויק" התגלו כלא נכונים?" - לא, אני לא יודע, יכולה לתת כמה דוגמאות?! טוב נו, עזבי כמה, נסתפק באחת ונדון עליה. מזכיר את התנאים - חוק פיזיקלי או מדעי שנחשב למדע מדויק, והתגלה כלא נכון - בהצלחה.
שואלת השאלה - למה שנראה לנו הגיוני אין שום משקל לגבי האמת. להיפך, המדע עושה בדיוק מה שהאינטואיציה שלנו לא מסוגלת, וזה לגלות דברים מעבר לתפיסה הרגילה שלנו. למשל, העולם שלנו עגול, אבל לא ידעת את זה לפני שראית תמונות או שאמרו לך. כלומר, כולנו חושבים קודם כל שהעולם שטוח, ורק אח"כ מגלים שהעולם עגול. האם זה הגיוני שהעולם עגול, בטרם נראה את ההוכחות לכך? לא. אבל אחרי שראינו את ההוכחות זה כן הגיוני. תחפשי את ההוכחות למפץ הגדול, ותביני את ההיגיון.
ולא ניראלי שאלוהים המצי את אצמו
ואם זה מעוד מעניין אותכם בני האדם המציאו את האלוהים
רודף האמת, מי שמכיר את התורה - מזמן ידע שהעולם הוא עגול וכדורי, כך שלא צריך להוציא לעז על כולם.
כן
את מציגה את זה כאילו המפץ הגדול זה עמדה אתאיסטית.
אבל זה לא.
זו עמדה מדעית.
זה מדע שהתגלה בפחות ממאה שנים האחרונות.
לפני זה גם כן היו אתאיסטים ומדענים שתפיסת העולם שלהם הייתה שונה.

אתאיזם הוא נטו שלילת האמונה באלוהים.
אני הייתי אתאיסט לפני שידעתי שהעולם מתרחב ואיך הוא התרחב ולפני שידעתי פיזיקה ברמה בסיסית.
בתקופה הזאת גם כן תהיתי לגבי העולם ואחד הדברים שאני זוכר זה שחשבתי על האפשרות שכדור הארץ ביחד עם השמש היו קיימים מאז ומעולם.

לגבי קוסמולוגיה.
אני בספק שאת מכירה אפילו ראיה אחת למפץ הגדול.
אילו היית יודעת במה מדובר ומה בדיוק נטען, לא היית שואלת שאלות מטופשות.

אני אעשה לך טיפה סדר חינוכי(מקווה שתקראי את זה):
לפני שהמפץ הגדול קיבל את הביסוסים והראיות שלו, שהמכה הגדולה של ראיה חד משמעית למפץ הגדול נעשתה מעבודתו של האבל (זה שיש טלסקופ חלל על שמו ושבכלל בא לחקור משהו אחר וגילה תוך כדי זה את הגלקסיות!), מדענים בכלל חשבו שהעולם הוא סטאטי.
שהעולם הוא קבוע ולא משתנה.
שהוא היה כך מאז ומעולם אפשר לומר.
איינשטיין בתקופה זו עשה בגלל הבנה מוטעית זו את אחת הטעויות הגדולות בקריירה שלו - הקבוע הקוסמולוגי. את מוזמנת לקרוא על זה אם זה מעניין אותך, פשוט תחפשי בגוגל.

אבל התגליות של האבל הראו שהיקום מתרחב.
זה היה מן שוק כזה, היקום הוא לא סטאטי!
זה חלק מתיאור המפץ הגדול.
זה עניין מוכח.
עכשיו זה היה בין הדברים הראשונים שביססו את המפץ הגדול.
לאחר מכן הגיעו ביסוסים נוספים וחזקים לא פחות שמתארים דברים נוספים מזוויות שונות. אבל אני לא אתחיל לפרט על זה כי זה יהיה ארוך אבל אני ממליץ לך לקרוא גם מה זה "קרינת הרקע הקוסמית".


אז שני דברים לסיכום:
זו לא עמדה אתאיסטית. אתאיזם קיים בלי קשר לזה.
דבר שני, זו עמדה מדעית והיא מאוד מבוססת, ואני מזמין אותך, באמת, לקרוא טיפה על למה הבינו שזה תיאור מדוייק של המציאות, על הראיות של המפץ הגדול. זה באמת יכול להיות מעניין.
אז יש משהו כל יכול שיכול ליצור כל משהו רוצה, וכשמישהו חולה סרטן אז הוא לא ממש שם לב.
יותר הגיוני?
כן כי דבר ראשון אם אלוהים זאת אותה דילמה זה נישמה לך הגיוני שאלוהים המצי את אצמו לא נכון וגם בניגול לאלוהים שאין שם הוככה או רעיה לקיומו הוכך מדעית שהנקודה הסינגולרית יצרה את אצמה זה מוכך וגם דבר שני בניגות לדתיים האתאיסטים מודים בזה שאנחנו נקודה קטנה מכל היקום והם רוצים לחקור ולגלות כמה שיותר והדתיים המציעו את אלהים נטו לנוחות העישית שלהם כי אחרי הכל זה הכי נוח ליחיוצ במחשבה שאתה בין אדם קטן ויש מישהו או משהו גדול שעם אתה תקיים את החוקים לשלו אז החיים שלך בעולם הזה והבה יהיו טובים יותר ואני מבין זאת כי זה מקל ממש על החיים שלך לדמיין שאתה לא אחרי על גורלך
זאף אחד לא היה ממציא את הדת כמו יהדות, כי זה ממש לא לא נח לשמור תרי"ג מצוות. היסבה היחידה שהיהודים הסכימו עם זה - בגלל שהם ידעו שהדת היא מאלוקים.
אף אחד לא היה ממציא את האסלאם שהרי זה ממש לא נוח להתפלל 5 פעמים ביום, ולקיים שלל מצוות כמו צום הרמאדן. הסיבה היחידה שהמוסלמים הסכימו לזה היא שהם ידעו שאלה דברי הנביא מחמד שהגיעו אליו באמצעות המלאך ג'בריל.